PŚ w narciarstwie alpejskim na skoczni Holmenkollen

 • 2016-10-05 12:03

Kolebka skoków narciarskich, skocznia w Oslo Holmenkollen goszcząca corocznie najlepszych skoczków w ramach zawodów Pucharu Świata może stać się niedługo ważnym punktem pucharowej rywalizacji w narciarstwie alpejskim. 1 stycznia 2018 roku odbędzie się tam bowiem po raz pierwszy slalom równoległy z metą na zeskoku legendarnej skoczni.

Międzynarodowa Feneradcja Narciarska podczas swojego ostatniego posiedzenia zdecydowała, że zawody na Holmekollen zastąpią imprezę zaplanowaną na ten czas w Monachium. Start odbędzie się na przeciwstoku, a zakończy się na zeskoku skoczni. Slalom równoległy kobiet i mężczyzn zostanie rozegrany wieczorem przy sztucznym świetle, by nie kolidował z noworocznym konkursem Turnieju Czterech Skoczni i etapem Tour de Ski.

- Holemenkollen znane jest przede wszystkim ze skoczni narciarskiej . Od lat odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich, biathlonie i kombinacji norweskiej. Teraz będziemy gospodarzami piątej dyscypliny zimowej - cieszy się dyrektor sportowy norweskiej federacji narciarskiej Claus Ryste.

Co ciekawe do niedawna zęby na sprowadzenie takiej imprezy na Wielką Krokiew ostrzyli sobie polscy działacze. Już w 2017 roku na najsłynniejszej polskiej skoczni miały się odbyć zawody Pucharu Europy w slalomie równoległym, a w przypadku udanej organizacji imprezy, miał zostać zgłoszony akces do przeprowadzenia rywalizacji w ramach Pucharu Świata. Eliminacje miałyby się odbyć na stoku Harenda, a na samej skoczni rozegranoby finał. Wydaje się jednak, że zwirowania wokół modernizacji obiektu storpedowały te plany.


Adrian Dworakowski, źródło: TVN24/PAP/Przegląd Sportowy
oglądalność: (4946) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  To genialny pomysł

 • shi stały bywalec
  Pomysł genialny

  Proponuję jeszcze biathlon ze strzelaniem na rozbiegu skoczni, a w lecie pływanie w zamarzniętym basenie. To jakaś komedia, kto był tam na skoczni to wie jakie to absurdalne, nawet jak ustawią tyczki zakręcając odpowiednio trasę.

 • anonim

  Na przeciwstoku?!

  To jaką długość miałaby trasa? Przecież to poniżej stu metrów wychodzi! Wiem że to pokazowa konkurencja i trasa jest znacznie, znacznie krótsza, ale myślałem że mimo wszystko to zeskok skoczni to minimum.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).