Jurij Tepes: "Było mi przykro"

 • 2016-10-19 10:20

Za nieco ponad miesiąc ruszy kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy od wielu lat zielonego światła uprawniającego do startu poszczególnych zawodników nie będzie włączał Miran Tepes. To będzie nowa sytuacja dla skoczków, trenerów i kibiców, u których Słoweniec od lat był na cenzurowanym. Mieszane odczucia co do tej sytuacji ma czołowy słoweński skoczek i syn dotychczasowego asystenta Waltera Hofera, Jurij Tepes.

W nowym sezonie Miran Tepes będzie pełnił funkcję asystenta dyrektora Pucharu Świata Pań, gdzie do jego obowiązków będzie należało nie tylko puszczanie zawodniczek, ale także inspekcja obiektów oraz inne kwestie, związane z organizacją i sprawnym, bezpiecznym rozgrywaniem zawodów. Jego funkcję w męskim Pucharze Świata przejmie były czeski skoczek, Borek Sedlak.

- Było mi przykro kiedy dowiedziałem się, że mój ojciec przestanie pełnić swoją funkcję, ale z drugiej strony nie ukrywam, że z pewnością mi to pomoże. To co wydarzyło się względem mojego taty jest nie fair, ale ja przynajmniej nie będę musiał już słuchać docinków, nikt nie będzie mi już dokuczać - przyznaje pół żartem pół serio Jurij Tepes.

- Na początku niektórzy dziwnie patrzyli na to, że ojciec daje mi sygnał do startu, ale z czasem wszyscy się do tego przyzwyczaili. Wskaźniki nie kłamią, podczas moich skoków miałem zwykle przeciętne warunki, a czasem nawet jedne z gorszych. Często wyglądało to wręcz tak jakby tata nie chciał, żebym skakał w dobrych warunkach (śmiech). Dla mnie będzie to łatwiejsza sytuacja, bo ci, którzy skakali przy mniej korzystnym wietrze nie będą już wytykać mnie palcami i mówić, że mam łatwiej, bo pomaga mi członek rodziny. Poza tym dzięki temu, że mojego ojca nie będzie na zawodach, nie będzie niepotrzebnych emocji, w domu będzie spokojniej - tłumaczy 27-letni zawodnik.

Miniony przeciętny dla Tepesa sezon zimowy poprzedziło bardzo nieudane lato. Podczas rywalizacji w Letnim Grand Prix nie zdobył wówczas ani jednego punktu. Tym razem rzecz miała się inaczej. Słoweniec wygrał finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, a dzień później na tej samej skoczni zajął 9 miejsce w zawodach kończących zmagania w LGP.

- Muszę być zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób zwieńczyłem Letnie Grand Prix. Zakończenie tego cyklu pokazuje czy jesteś na dobrej drodze czy nie. Ja ukończyłem letnie skakanie dobrym wynikiem i jestem z tego zadowolony. Moje skoki są na wyższym poziomie niż przed rokiem o tej porze. Oczywiście najważniejsza jest zima. Tylko to się liczy. Na pewno zacznę ją z niższą wagą. Rok temu byłem cięższy, do tego przetrenowany. Nic nie szło tak jak bym chciał, mięśnie były za wolne.

Sezon 2015/16 Tepes zakończył na 21 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co było dla niego najsłabszym wynikiem od czterech lat.


Adrian Dworakowski, źródło: Siol.net
oglądalność: (12063) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • krzychoSt profesor

  Podczas zmiennych warunków atmosferycznych a bardzo często z takimi mamy do czynienia nie można do końca kontrolować warunków w jakich skacze zawodnik. Od momentu wypuszczenia a ściślej zapalenia zielonego światła mija kilka sekund zanim zawodnik ruszy + kilka kolejnych sekund zanim dojedzie do progu i podczas skoku mogą panować już zupełnie inne warunki od tych które były kiedy Tepes wcisnął guzik.

 • HKS początkujący

  Fakt jest taki, że Tepes miał w ostatnich latach wielkiego pecha (w zeszłym sezonie to chyba największy pechowiec poza bodaj MŚwL), a ostatni sezon wcale nie był aż tak zły jak wyniki. Dla niego jakakolwiek zmiana "puszczającego" to jakaś nadzieja;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).