Tkaczenko i Żaparow mistrzami Kazachstanu

 • 2016-10-23 20:55

W dniach 20-21 października na kompleksie skoczni Gornyj Gigant w kazachskich Ałmatach rozegrano zawody w ramach tamtejszych mistrzostw kraju. Na obiekcie HS 106 ex aequo triumfowali Siergiej Tkaczenko i Marat Żaparow, natomiast na skoczni HS 140 drugie złoto do kolekcji dołożył Tkaczenko.

Marat ŻaparowMarat Żaparow

W czwartek najlepszy kazachskich junior uzyskał 99 metrów oraz 98,5 metra, jednak słabsze noty za styl spowodowały, iż współdzielił on najwyższy stopień podium z powracającym do rywalizacji po kontuzji ręki - Maratem Żaparowem. 31-latek w pierwszej rundzie skoczył 97,5 metra, natomiast w finale lądował na 99. metrze. Medal z brązu przypadł Konstantinowi Sokolence, którego rezultaty to 96,5 oraz 93,5 metra. Na starcie stawiło się 39 zawodników.

Na dużej skoczni 17-latek potwierdził zwyżkującą formę. Loty mierzące 135 i 128 metrów dały mu drugi tytuł mistrza kraju z rzędu. Drugą lokatę wywalczył Marat Żaparow (130 i 126 metrów), a czołową trójkę uzupełnił Sabirżan Muminow. 22-latek oddał skoki na odległość 123,5 oraz 126,5 metra.


Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8437) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Moim zdaniem na prawdę zasłużone zwycięstwo. Sergey Tkachenko to młoda nadzieja skoków Kazachstanu!

 • shi stały bywalec
  @dejw

  Da się:). Wystarczy że w zawodach wystąpi jeden z tych różnych naszych wybitnych orzełków. Oni zawsze zacięcie walczą o ostatnie miejsce i łatwo go nie oddają:).

 • anonim
  dejw

  No to niech się próbuje w PK, tam złapie punkta i z marszu może pójść do PŚ zastąpić Marata. Zmiany na gorsze na pewno nie będzie, bo jak wiadomo nie da się zająć miejsca niższego niż ostatnie :)

 • dejw profesor
  @gość

  Tkaczenko nie ma prawa startu w PŚ, więc gdzie mają go dawać?
  No chyba że miałby się powtórzyć cudowny przypadek Nogina, tylko na wyższym szczeblu.

 • anonim
  Stinger

  Oczywiście, że Marat to najlepszy kazachski skoczek minionego sezonu. W końcu na MŚwL pokonał samego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha a to już nie jest byle co :)
  Nie no a tak na poważnie to chciałbym aby Kazachowie kwalifikowali się regularnie i zdobywali punkty PŚ - ale nie łudźmy się - raczej nie będzie to Marat ani jego brat, lecz właśnie młodsze pokolenie Tkaczenko itd. Dawać Tkaczenkę do PŚ niech się trochę obskacze, być może coś z tego wyniknie.

 • Stinger profesor
  @FunFact

  Mimo wszystko Marat Zhaparov chcą nie chcąc nawet w takiej formie to jeden z lepszych jak nie najlepszy Kazachski skoczek ostatniego sezonu, a więc w teorii @ms zadał dobre pytanie aczkolwiek nic dziwnego jeśli jakiś młodszy jego kolega zacznie go przeskakiwać w końcu Marat skacze delikatnie mówiąc słabo.

 • Sakurai początkujący

  Dajcie link do wyników..
  To, że pewnie są w grażdance, to nie znaczy, że ktoś nie będzie chciał się z nimi zaznajomić :(

 • anonim

  a co z Radikiem Zhaparovem?

 • FunFact profesor
  @ms.

  'Tkaczenko taki dobry czy Żaparow taki słaby oto jest pytanie.'

  Żaparow ma 31 lat i zero punktów PŚ więc ciężko mówić by kiedykolwiek był dobry, a Tkaczenko najwyraźniej jest teraz na podobnym poziomie, z tą różnicą, że jest dużo młodszy i ma całkiem niezłe perspektywy.

 • anonim

  Tkaczenko taki dobry czy Żaparow taki słaby oto jest pytanie. Zaskakująco duża ilość zawodników,szkoda że jakościowo już tak dobrze nie jest. Mam pytanie czy w zawodach wziął udział Radik Żaparow który tego lata nigdzie się nie pokazywał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).