Dawid Kubacki: "Zima mogłaby przyjść nawet jutro"

 • 2016-10-28 17:26

Dawid Kubacki od początku zgrupowania w Oberstdorfie czuł się bardzo dobrze na Schattenbergschanze. - Po kilku treningach widać już, że wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy przez cały sezon przygotowawczy ze sobą współgrają, a powtarzalność skoków jest coraz większa. Wszystko poprawia się i to dla mnie główny wyznacznik tego, że pracę, którą wykonujemy, robimy dobrze i jest ona dobrze przemyślana. Myślę, że do zimy jesteśmy dobrze przygotowani i ona mogłaby tak naprawdę przyjść nawet jutro – przyznaje zawodnik Kadry Narodowej A.

Jakie są twoje wrażenia po pierwszych treningach na torach lodowych?

- Myślę, że bardzo pozytywne. Przede wszystkim przejście z lata na tory lodowe odbyło się praktycznie bez najmniejszych zakłóceń. Od pierwszego skoku to wyglądało całkiem w porządku. Po kilku treningach widać już, że wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy przez cały sezon przygotowawczy ze sobą współgrają, a powtarzalność skoków jest coraz większa. Wszystko poprawia się i to dla mnie główny wyznacznik tego, że pracę, którą wykonujemy, robimy dobrze i jest ona dobrze przemyślana.

Czy podczas zgrupowania w Oberstdorfie chciałeś najpierw po prostu zapoznać się z torami lodowymi, czy od razu przejść do pracy nad pewnymi elementami skoku?

- Zalecenia trenera były takie, żeby się najpierw wczuć w tor lodowy. Ale tak naprawdę po pierwszym skoku nie było już w co się wczuwać, jechało się normalnie i od razu zaczęliśmy poprawiać drobne błędy i wdrażać powtarzalne, dobre skoki. To po prostu działa i to jest fajne.

Oberstdorf to po Bischofshofen i Innsbrucku trzecia arena Turnieju Czterech Skoczni, na której trenowaliście w sezonie przygotowawczym. Czy lepsza znajomość obiektów może się przydać podczas turnieju?

- Myślę, że w pewnym sensie może to później rzutować podczas Turnieju Czterech Skoczni, bo wspomnienie tych skoczni i skoków, które na nich oddaliśmy będzie trochę świeższe. Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi o turniej i w ogóle całą zimę, to główną rolę gra całoroczne przygotowanie. Nie ma znaczenia to, na jakiej skoczni się trenowało, a chodzi o technikę, powtarzalność skoków i przygotowanie motoryczne. Myślę, że zrobiliśmy to wszystko najlepiej jak się dało i jestem pewien, że to przyniesie spodziewane, dobre efekty.

Czy jesteś już gotowy na sezon zimowy, czy też czujesz, że potrzebujesz jeszcze trochę czasu i treningu?

- Wiem, że jeszcze parę rzeczy jest do poprawy i chcę nad nimi popracować, ale prawda jest taka, że nawet po sezonie też znajdzie się kilka rzeczy, które będę chciał poprawić. Uważam, że to co zrobiliśmy do tej pory przynosi bardzo dobre efekty, to widać zresztą i na podstawie letnich konkursów i obecnych treningów. Myślę, że do zimy jesteśmy dobrze przygotowani i ona mogłaby tak naprawdę przyjść nawet jutro. Drobne rzeczy, nad którymi wciąż trzeba pracować to cel na zimę – starać się pilnować tych elementów podczas każdego konkursu i małymi kroczkami zbliżać się do coraz lepszych skoków.


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (3751) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Julia początkujący

  Serio ludzie? To chyba oglądamy innych Kubackich.Pomyslcie zanim cos napiszecie.

 • anonim
  Gogo

  Jeszcze będziesz się śmiał baranim głosem

 • anonim
  Kubacki

  Dla ciebie Kubacki każda pora roku jest pograć na konsoli wypić kawkę lub pooglądać kolegów jak skaczą w zawodach po przegranych tradycyjnie kwalifikacjach. Jednym słowem mistrz ściemy.

 • papa_s weteran
  kasztelan

  A to byłeś na zgrupowaniu w Oberstdorfie? Chyba że masz dobrą wtyczkę w sztabie szkoleniowym. Blondynka czy brunetka?

 • kasztelan weteran

  Z tytułem można się zgodzić. U Kubackiego, każdy dzień bliżej zimy to spadek formy.

 • anonim
  @...

  To nie jest średniowiecze. Kubackiemu w tym sezonie z tygodnia na tydzień forma rośnie, a nie jak w zeszłym roku, bo przyczyną powrotu "do normy" był trening w Wiśle w listopadowy trening na porcelanie po treningu na lodzie w październiku. A wam janusze powiem JAPY NA KŁÓDKĘ!

 • ... początkujący
  No baa

  Pewnie jeszcze forma z lata trzyma to byłaby szansa na niezłe wyniki, a tak za miesiąc wszystko wróci do normy.. :v

 • ryanss początkujący
  Sezon za późno.

  Według mnie w XXIw, wieku mozliwosci technologicznych
  sezon zaczyna się zbyt późno, powinien startowac wlasnie teraz, w ostatni weekend października.
  Chociaż zrobić taki prolog do sezonu, tak jak w narciarstwie alpejskim.
  Koniec listopada to zdecydowanie za późno. Czasy sie zmienily, a kalendarz jakby stanął w miejscu. Do tego na poczatek dziura zwana Kuusamo, wiec bardzo mozliwe, ze sezon jeszcze opóźni nam sie i zaczniemy emocje w grudniu. Nie tędy droga do rozwoju tej dyscypliny.

 • Major_Kuprich profesor
  Moje tradycyjne zestawienie

  Dawid Kubacki

  Puchar Świata:

  2007/2008 - 0 pkt
  2008/2009 - 0 pkt
  2009/2010 - 0 pkt
  2010/2011 - 0 pkt
  2011/2012 - 0 pkt

  2012/2013 - 142 pkt / 36 miejsce
  2013/2014 - 87 pkt / 49 miejsce
  2014/2015 - 35 pkt / 53 miejsce
  2015/2016 - 182 pkt / 29 miejsce

  Największe sukcesy:
  - brązowy medal MŚ w Predazzo 2013 w konkursie drużynowym,
  - 15 miejsce na MŚwL w Kulm 2016,
  - 7 miejsce w konkursie PŚ w Kuopio 2016

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).