PŚ Pań w Niżnym Tagile: Premierowe zwycięstwo Maren Lundby

 • 2016-12-10 14:46

Maren Lundby triumfowała w sobotnim konkursie Pucharu Świata pań w rosyjskim Niżnym Tagile (HS100). Reprezentantka Norwegii wygrała po skokach na odległość 91,5 i 95,5 m. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, a trzecie - Sara Takanashi, która w pierwszej rundzie ustanowiła nowy kobiecy rekord skoczni (102 m).

W pierwszej serii konkursowej nowy kobiecy rekord skoczni w Niżnym Tagile ustanowiła Sara Takanashi. Japonka poszybowała na odległość 102 m i prowadziła z przewagą 3,9 punktu nad Danielą Iraschko-Stolz (96 m). Trzecia była rodaczka liderki, Yuki Ito (87,5 m), a tuż za nią plasowały się ex aequo Jacqueline Seifriedsberger (87,5 m) i Anastasija Barannikowa (92,5 m).

Szóste miejsce na półmetku rywalizacji zajmowała Maren Lundby (91,5 m), siódma była Ema Klinec (93 m), ósma Svenja Wuerth (88,5 m), dziewiąta Katharina Althaus (88 m), a dziesiąta - Julia Kykkaenen (90,5 m).

Pomimo rekordowej próby w pierwszej serii, ostatecznie Sara Takanashi nie utrzymała miejsca na najwyższym stopniu podium. Dominatorka kobiecych skoków, w finale osiągnęła odległość "tylko" 86 metrów i spadła na trzecią pozycję. Drugie miejsce utrzymała Daniela Iraschko-Stolz (92 m), zaś triumfatorką - po raz pierwszy w karierze - została Maren Lundby. Norweżka przesunęła się z szóstej na pierwszą lokatę dzięki finałowej próbie na odległość 95,5 m.

Tuż za podium znalazły się Yuki Ito (88 m), Jacqueline Seifriedsberger (83,5 m) i Ema Klinec (87 m). Siódme miejsce zajęła Coline Mattel (90,5 m), ósme Katharina Althaus (86 m), dziewiąte Irina Awwakumowa (88,5 m), natomiast dziesiąte - Yuka Seto (84,5 m).

Cały sobotni konkurs rozegrano z 15. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (260 pkt.) przed Yuki Ito (210 pkt.) i Danielą Iraschko-Stolz (170 pkt.). W Pucharze Narodów przodują Japonki (526 pkt.) przed Niemkami (398 pkt.) i Austriaczkami (352 pkt.).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs PŚ Pań w Niżnym Tagile. Początek kwalifikacji o godzinie 10:30 czasu polskiego. Półtorej godziny później rozpocznie się pierwsza runda konkursowa.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4485) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  No wreszcie Maaren Lundby wygrywa konkurs PŚ! Brawo.
  3 miejsce Takanashi po takim pierwszym skoku jest sensacją ale i Norweżka i Austriaczka skakały równo i daleko więc na takim poziomie nawet tak niszcząc jak Japonka nie można pozwolić sobie na tak słaby skok.

 • pawel96 profesor

  Chyba można mówić o małej sensacji :)

  Swoją drogą, tabela wyników z różnorodnymi flagami nacji wygląda bardzo fajnie :) Nie jak w PŚ Panów, gdzie same NOR, AUT, GER.

 • Major_Kuprich profesor
  Fatalny konkurs Takanashi

  Bo inaczej tego nazwać nie można...

 • anonim

  W końcu ktoś inny wygrał :)

 • anonim
  Lundby

  No i mala sensacja stala sie faktem i nie ma kolejnego zwyciestwa Takanashi.

 • lol doświadczony

  Niespodzianka, Lundby wygrywa.

 • anonim

  86 m w 2 serii!
  Przegrala!
  Lundby 1 wygrana!!

 • anonim

  No i wygrała Norweżka ;)

 • anonim
  Takanashi

  W 2 serii chyba juz rekordu nie pobije bo mocno wieje w plecy i wszystko sie przeciaga

 • neonek18 weteran

  Japonka bije wszystkie rekordy:)

 • anonim
  Witam

  Sara jest mocna, jeżeli chcecie poczuć się jak ona czy najlepsi skoczkowie świata, to zapraszam do naszej gry :)
  -> http://s2.ski-jumps.pl/

 • anonim

  Niesamowita Sara

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).