PŚ Pań w Niżnym Tagile: 47. triumf Sary Takanashi

 • 2016-12-11 13:46

Po konkursie przerwy, Sara Takanashi powróciła na najwyższy stopień podium zawodów Pucharu Świata. Reprezentantka Japonii triumfowała w niedzielnej rywalizacji w Niżnym Tagile (HS100) po skokach na odległość 92,5 m i 98,5 m. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, a trzecie Jacqueline Seifriedsberger.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Daniela Iraschko-Stolz. Zdobywczyni Kryształowej Kuli osiągnęła rezultat 95,5 m, dzięki czemu prowadziła z przewagą 2,6 punktu nad swoją rodaczką, Jacqueline Seifriedsberger (93,5 m) oraz 3,2 pkt. nad Norweżką Maren Lundby (93 m). Na czwartej pozycji znajdowała się liderka Pucharu Świata, Sara Takanashi (92,5 m), piąta była Francuzka Lucile Morat (94 m), a szósta - zawodniczka gospodarzy, Irina Awwakumowa (89 m).

Na kolejnych pozycjach klasyfikowane były Niemki - Katharina Althaus (91,5 m) i Anna Rupprecht (90,5 m) oraz Słowenka Ema Klinec (89 m). Czołową dziesiątkę zamykała Rumunka Daniela Haralambie (91 m).

Udany atak w finałowej rundzie wytoczyła Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata poszybowała najdalej (98,5 m) i ostatecznie awansowała z czwartej lokaty na najwyższy stopień podium, odnosząc tym samym 47. pucharowe zwycięstwo w karierze, a trzecie w sezonie. Prowadząca na półmetku. Daniela Iraschko-Stolz ostatecznie była druga (94,5 m), zaś na trzeciej pozycji sklasyfikowana została jej rodaczka - Jacqueline Seifriedsberger (93,5 m).

Czwarte miejsce zajęła triumfatorka z soboty - Maren Lundby (91,5 m). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Irina Awwakumowa (91 m), Lucile Morat (90,5 m), Ema Klinec (90 m), Yuki Ito (91 m), Katharina Althaus (83 m) oraz Sarah Hendrickson (84,5 m).

Cale zawody rozegrane zostały z 17. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (360 pkt.) przed Danielą Iraschko-Stolz (250 pkt.) i Yuki Ito (242 pkt.). W Pucharze Narodów na czołowych miejscach znajdują się Japonki (683 pkt.), Austriaczki (502 pkt.) i Niemki (471 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 7-8 stycznia 2017 roku na dużej skoczni w niemieckim Oberstdorfie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4623) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stefan stały bywalec
  @Stinger

  Nieumniejszajmy jej osiągnięć dlatego, że to konkurencja kobiet. Jest w tej dziedzinie już legendą.

 • Stinger profesor

  Sara Takanashi niczy po raz 47 i przebija tym samym rekord Mattiego Nykaenena.
  Oczywiście ciężko porównywać skoki kobiet do skoków panów ale tak czy tak to wynik imponujący.
  Nie wiem czy mogę typować, że Japonka wygra co najmniej 100 zawodów w karierze (Gregor Schlierenzauer też miał to zrobić) ale wydaje się, że nikt długo, bardzo długo nawet nie będzie mógł marzyć by ją dogonić.

 • anonim
  ehh

  ehh a już sobie zrobiłem nadzieje masakra

 • Stefan stały bywalec
  Skoki narciarskie Pań

  to taki sport gdzie skacze kilkadziesiąt kobiet, a na końcu i tak wygrywa Sara.

 • anonim
  @marek23

  no to poległa..

 • anonim
  Czeszka

  hmm Czeszka chyba upadła że ostania z odległością 85 szkoda bo mogła zdobyć pierwsze punkty a Takanashi chyba dzisiaj też polegnie i bardzo dobrze zawody beda ciekawsze szkoda że nie transmitują nigdzie

 • kasztelan doświadczony
  Takanashi

  się skończyła.

 • Wikoland stały bywalec
  Norweżka

  Dawaj Lundby

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).