PŚ Pań w Oberstdorfie: Bezapelacyjny triumf Takanashi

 • 2017-01-07 18:17

Sara Takanashi w pewny sposób odniosła 48. pucharowe zwycięstwo w karierze. 20-letnia Japonka na dużej skoczni w niemieckim Oberstdorfie zgromadziła ponad 20 punktów przewagi nad kolejną zawodniczką. Skład podium na Schattenbergschanze (HS 137) uzupełniły Irina Awwakumowa oraz Yuki Ito.

Spory wpływ na wyniki zmagań miały zmienne warunki wietrzne. Z powodu nasilającego się wiatru w plecy, jury kilkukrotnie zmieniało długość najazdu, korzystając z belek od 14. do 22.

Dla Takanashi jest to czwarty triumf w sezonie 2016/2017. Jej sobotnie rezultaty to 131 i 129 metrów. W pierwszej serii ruszała z 16. platformy startowej, a w drugiej z 14. Na drugiej pozycji zameldowała się Irina Awwakumowa. Rosjanka w pierwszej próbie uzyskała 117,5 metra (17. belka), a w finale z 16. belki poszybowała na 132. metr, co jest nowym, oficjalnym rekordem kobiet na Schattenbergschanze. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 22,9 pkt. Po raz trzeci tej zimy na pucharowym podium stanęła Yuki Ito. Aktualna wicemistrzyni świata z Falun w pierwszej rundzie skoczyła 121,5 metra (17. belka), natomiast w finale poprawiła się aż o 10 metrów (18. belka).

Najlepszą z reprezentantek gospodarzy okazała się Katharina Althaus. Przedstawicielka miejscowego klubu oddała skoki na odległość 119,5 metra i 124 metrów, co dało jej czwartą pozycję. Czołową piątkę zamknęła jej rodaczka - Carina Vogt (117 metrów i 122,5 metra).

Tym samym duża skocznia w Oberstdorfie dołączyła do tych w Oslo i Planicy, które jak dotąd były jedynymi dużymi obiektami w historii Pucharu Świata Pań, rozgrywanym od sezonu 2011/2012.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3806) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Krakers1 bywalec
  @mac1501 @mac1501

  spokojnie ta japonka ma dopiero 20 lat . Przed nią jeszcze wiele Mś i parę IO

 • piopix bywalec
  test  test

  test
  dop

  test

  test

 • piopix bywalec
  test


  test
  test
  test

 • piopix bywalec
  test


  test
  test
  test
  Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2017-01-08 18:25:10

 • piopix bywalec
  test  test
  test
  test
  Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2017-01-08 18:23:49Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2017-01-08 18:24:00

 • piopix bywalec
  test  test
  tets
  test
  tets
  Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2017-01-08 18:12:38
  Komentarz zmoderowany (Moderator 22186) / 2017-01-08 18:13:00

 • krzysiek987 weteran

  Dobrze, że wśród mężczyzn nie ma takiego dominatora.
  Zawsze jest ciekawiej jak jest rywalizacja, a u kobiet jej nie ma.

 • mac1501 stały bywalec

  Przede wszystkim Takanashi bije rywalki swoimi umiejętnościami technicznymi i nie tylko. Jak ja słyszę "Sara może rywalizować z mężczyznami" to mi się nóż w kieszeni otwiera... Może i śrubuje rekord liczby zwycięstw w PŚ, którego żadna inna zawodniczka go nie pobije ale NIGDY (w zawodach seniorskich) nie wygrała indywidualnego konkursu rangi mistrzowskiej!!! To nie jest żart. No a wy mówicie o zmianie płci... To powiem o takiej skoczkini jaką jest Carina Vogt. Nigdy nie zdobyła PŚ, wygrała tylko 2 konkursy PŚ ale za to ma na koncie tytuł mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej. Można? Można. Zawody drużynowe się tutaj nie liczą...

 • Janek145 weteran
  Takanashi

  Niesamowita jest ta Japonka.Co roku wielka forma:-D

 • anonim
  @pawel96 @pawel96

  Gdyby zmieniła płeć , to w zasadzie nie widze żadnych przeciwskazań aby miała nie wystartować w PŚ męzczyzn.

 • pawel96 profesor

  Ale zaskoczenie :v Ciekawe, jak Takanashi poradziłaby sobie w rywalizacji z mężczyznami. Na MŚ pewnie będą przeliczać belki, ale to nie jest miarodajne porównanie, mogliby raz dopuścić Japonkę do startu z tych samych belek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).