Zimowe Igrzyska Azjatyckie: Sato triumfuje na skoczni normalnej

 • 2017-02-22 18:34

W godzinach przedpołudniowych czasu japońskiego, a nocnych czasu polskiego odbył się pierwszy konkurs VIII Zimowych Igrzysk Azjatyckich rozgrywanych w Sapporo. Na obiekcie Miyanomori najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Yukiya Sato.

Japończyk oddał w pierwszej serii najdłuższy skok konkursu (98,5 metra), prowadząc z dużą przewagą. W finale zdołał utrzymać dystans nad rywalami zapewniając sobie złoty medal skokiem na odległość 94,5 metra. Drugie miejsce zajął rodak triumfatora, Yuken Iwasa (94 metry oraz 97,5 metra). Brązowy medal trafił do Kazachstanu dzięki dobrej postawie Siergieja Tkaczenki - 17-letni skoczek oddał dwie próby na odległość 93,5 metra.

Pierwsza seria została rozegrana z 6., a druga z 5. platformy startowej. W konkursie wzięło udział 16 zawodników.

Zobacz pełne wyniki konkursu >>

Już jutro skoczkowie będą mieli okazję do oddania skoków treningowych na skoczni dużej – Okurayamie. Na piątek zaplanowane są zawody indywidualne, a na sobotę konkurs drużynowy.


Piotr Bąk, źródło: sapporo2017.org
oglądalność: (6591) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Obeznany stały bywalec

  Wybaczcie, ale tymi zawodami oprócz nas i rodzin tych skoczków i trenerów, którzy brali udział w konkursie chyba nikt się nie interesował. Brak transmisji na oficjalnej stronie igrzysk (chyba w ogóle nie było tam kamer telewizyjnych), a z innych dyscyplin są super transmisje na żywo. Brak przeliczników za wiatr, na stronie internetowej tylko wzmianka o wynikach i medalach. Szkoda, że skoki na tej imprezie są traktowane po macoszemu.

 • Wojciechowski profesor
  @AndzejZ @AndzejZ

  Pewnie nie chciało im się lub nie opłacało montować aparatury dla kilkunastu zawodników.

  Moją uwagę zwróciły za to prędkości - rzadko widzi się poniżej 80 km/h na skoczni normalnej, a tu wszyscy tak mieli.

 • dejw profesor

  Maleńka lista, zawody zakończone w niecałą godzinę, ale przez brak przeliczników - a widać że kręciło dość porządnie od cichy do 2 m/s pod narty w obu seriach, i tak skończyło się niespodziankami. Czyli brakiem japońskiego podium i do tego dublet zgarnęła inna dwójka, niż ta na którą można było stawiać, medal Tkaczenki, olbrzymie straty Nakamury. Seou trenował cały sezon i już wiadomo przed czym ;)

 • dejw profesor

  Maleńka lista, zawody zakończone w niecałą godzinę, ale przez brak przeliczników - a widać że kręciło dość porządnie od cichy do 2 m/s pod narty w obu seriach, i tak skończyło się niespodziankami. Czyli brakiem japońskiego podium i do tego dublet zgarnęła inna dwójka, niż ti na którą można było stawiać, medal Tkaczenki, olbrzymie straty Nakamury. Seou trenował cały sezon i już wiadomo przed czym ;)

 • AndzejZ początkujący
  Przeliczniki

  Trochę zaskakujące, że na imprezie rangi mistrzowskiej skakali bez przeliczników za wiatr.

 • Vordum początkujący
  Wyniki

  Znane są już od nocy i dopiero teraz został napisany artykuł... Troszkę późno :/

 • Wikoland stały bywalec
  Tkaczenko

  Brawo! Za rok po raz pierwszy raz w Top 50 a za dwa pierwsze punkty w Pucharze Świata

 • Stinger profesor

  Brawo dla medalistów aczkolwiek największe brawa chyba powinny pójść w stronę Tkaczenki, nie dość, że pokonał każdego kolegę z reprezentacji to w dodatku jeszcze Koreańczyków (szczególnie Seou Choia) i Masamitsu Ito.

 • kkkk weteran

  I właśnie po to Kazachowie wysłali tam kadrę A. Drużynówka moim zdaniem:
  1. Japonia
  2. Kazachstan
  3. Korea Płd.
  4. Chiny

 • anonim

  Taka przewaga Tkaczenki nad rodakami można nazwać sensacją, bo niespodzianką jest to, że w ogóle nie wygrał Żaparow. Poza tym małą niespodzianką jest, że Sato był najlepszym z Japończyków, choć oni wszyscy są jeszcze trochę chimeryczni i nie jest to coś nadzwyczajnego. Patrząc na formę Seou Choia coraz bardziej zastanawia mnie, czemu wcześniej przez prawie pół roku nie brał nigdzie udziału. Bo na pewno cały czas trenował, z marszu by nie był aż tak wyraźnie lepszy od kolegów.

 • Brzozowy stały bywalec
  Brawo Tkaczenko

  Jak widać Kazachstan rośnie w siłę, a skoczkowie skaczą coraz lepiej ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).