Kadry Niemiec na sezon 2017/2018

 • 2017-05-11 01:55

Po Polakach, Norwegach czy Austriakach, Niemiecki Związek Narciarski jest kolejną federacją, która opublikowała składy poszczególnych grup szkoleniowych na sezon olimpijski. Pod skrzydłami Deutscher Skiverband znalazło się 50 skoczków i 33 skoczkinie.

W najbliższych miesiącach do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu pod okiem Wernera Schustera i Roara Ljoekelsoeya przygotowywać będzie się siedmiu zawodników. Dwóch ze statusem członków kadry A - Markus Eisenbichler oraz Andreas Wellinger, a także piątka przynależąca do kadry B - Severin Freund, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe i mistrz świata juniorów z 2016 roku - David Siegel.

Mężczyźni:

Grupa szkoleniowa 1a: Markus Eisenbichler (A), Andreas Wellinger (A), Richard Freitag (B), Severin Freund (B), Karl Geiger (B), Stephan Leyhe (B), David Siegel (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Andreas Wank (B), Marinus Kraus (B), Moritz Baer (B), Tim Fuchs (B), Julian Hahn (B), Martin Hamann (B), Felix Hoffmann (B), Johannes Schubert (B), Constantin Schmid (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Adrian Sell (C), Jonathan Siegel (C), Cedrik Weigel (C), Justin Lisso (C), Jakob Kosak (C), Kilian Maerkl (B), Philipp Raimund (C), Luca Roth (C), Lennart Weigel (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Erik Fuchs (D/C), Tom Gerisch (D/C), Claudio Haas (D/C), Quirin Modricker (D/C), Philipp Nickel (D/C), Fabian Schmidt (D/C), Finn Braun (D/C), Leif Fricke (D/C), Luca Geyer (D/C), Eric Hoyer (D/C), Frederick Jaeger (D/C), Kevin Kern (D/C), Paul Kinder (D/C), Simon Spiewok (D/C), Nick Dittrich (D/C), Aeneas Frisch (D/C), Justus Grundmann (D/C), Emmanuel Schmid (D/C), Simon Steinbeisser (D/C)

Skoczkowie objęci pomocą DSV: Dominik Maylaender (B2), Pius Paschke (B2), Sebastian Rombach (D2), Fabian Seidl (B2), Paul Winter (B2), Max Schaale (C2).

Kobiety:

Grupa szkoleniowa 1a: Katharina Althaus (A), Carina Vogt (A), Svenja Wuerth (A), Anna Rupprecht (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Ulrike Graessler (B), Juliane Seyfarth (B), Ramona Straub (B), Gianina Ernst (C), Luisa Goerlich (C), Pauline Hessler (C), Agnes Reisch (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Sophia Goerlich (C), Henriette Kraus (C), Arantxa Lancho (C), Selina Freitag (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Leonie Glas (D/C), Alexandra Seifert (D/C), Josephin Laue (D/C), Sophia Maurus (D/C), Maria Gerboth (D/C), Alina Ihle (D/C), Sandra Mueller (D/C), Jenny Nowak (D/C), Pauline Stephani (D/C), Lilly Kuebler (D/C), Anni Bartl (D/C), Emily Franke (D/C), Emilia Goerlich (D/C), Anna Jaekle (D/C), Marie Naehring (D/C), Amelie Thannheimer (D/C), Michelle Goebel (D/C), Cindy Haasch (D/C)

Dominik Formela, źródło: DSV

oglądalność: (11971) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FunFact weteran

  Jak ktoś jeszcze pamięta tego kolegę, to polecam przeczytać :)

  Jacek32
  Niemcy mają ekipę która będzie dominować na lata.. ja to wiem po prostu ;] Do tej pory mam przed oczami świetne wytypowanie na Mistrzostwach drugiego miejsca Wellingera.. ale zamknąłem niektórym krytykom gębę.. rozwiałem chyba wątpliwości że na skokach narciarskich to się znam. I powiem że zawsze Niemcy byli groźni, nawet gdy mieli kryzys.Teraz zanosi się na niemiecką dominację przez lata, jak wróci Freund jeszcze po tej całej kontuzji to Polska o której Kurzaj - purzaj mówił że to potęga nie ma z nimi raczej szans. Niemcy mają silną kadrę i mężczyzn i kobiet. O nich można mówić że to potęga, i nie tylko bo ile skoczni mają tam, a u nas co jest? Zakopane, rozpadająca się Krokiew i wiślany bubel gdzie się rzadko co odbywa bo się odwołuje ;] no i Szczyrk z tych małych skoczni 90 metrowych a ta to co mamy? Czarną dziurę, nie ma skoczni. I ten komentator od gazetki dla gospodyń domowych śmie twierdzić że Polska jest potęgą? Nigdy nie będziemy potęgą i nigdy nie byliśmy. Nawet jak Małysz skakał, bo skakał tylko on i kaleki pokroju Pochwały i Toniusia które kompromitowały kraj. Nigdy nie będziemy potęgą w skokach!

 • Gaczo stały bywalec

  Siegel. Wszyscy już zapomnieli o tym gościu, a on calkiem nieźle wszedł w sezon i kto wie, czy Niemcy nie mieliby kolejnego zawodnika na miarę TOP 20.

 • Stinger profesor

  Niemcy dopiero szaleją przy ustalaniu kadr. Chyba wzięli do kadr możliwe wszystkich, którzy są w stanie osiągać lepsze/gorsze ale w miarę nie kompromitujące wyniki (oczywiście nie wszyscy wypalą ale mają spory wybór) .

  Swoją drogą jest to jakieś wyjście i u nas myślę, że za szybko rezygnuje się ze skoczków typu Krzysztof Leja czy Adam Ruda, a także Tomasz Byrt (po tym jak "zmądrzał" i próbował wrócić - punkty PK) ale z drugiej strony jest też druga strona medalu, a więc po co trzymać w kadrach i jeszcze ich awansować skoczków, którzy od lat nie potrafią wrócić do formy, z roku na rok są coraz gorsi lub są kompletnie bez perspektyw i wyników jak Krzysztof Miętus (pierwsza - druga opcja) czy Łukasz Bukowski (trzecia - czwarta opcja)?

 • Malopolska doświadczony
  Bez niespodzianek

  I nie mogło raczej ich być. Najbardziej ciekawi mnie forma Freunda wracającego po kontuzji, oraz czy Wellinger utrzyma/podniesie swoją bardzo wysoką dyspozycję...

 • dejw profesor

  Rok temu w ich kadrach było tyle samo zawodników.
  Teraz trochę zmieniły się proporcje juniorów do seniorów, bo jak można było się spodziewać aż ośmiu skoczków z mocnego rocznika 97 zmieściło się w kadrach. Wypadli jedynie odstający z tej grupy Echsler i Nietzel.
  Ciekawe jest to, że wsparcie związku wciąż będą mieli Paschke, D.Maylander i Rombach.

 • FunFact weteran

  50 skoczków w kadrach, nieźle.

 • Kolos profesor

  U Niemców wszyscy zdolni założyć narty i przeżyć skok są w kadrach :). Można i tak.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).