Terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na sezon 2017/2018

 • 2017-05-26 17:30

Oprócz kalendarzy dla zawodów "I ligi", Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała również oficjalne terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup kobiet i mężczyzn na sezon 2017/2018.

Letni Puchar Kontynentalny 2017 rozpocznie się w dniach 7-8 lipca w słoweńskim Kranju, a zakończy 30 września-1 października w niemieckim Klingenthal. W ramach cyklu rozegranych zostanie 13 konkursów, z czego dwa w Polsce, a dokładniej w Szczyrku (18 sierpnia) i Wiśle (19 sierpnia). Weekend z zawodami na polskiej ziemi zakończy rywalizacja w czeskim Frenstacie (20 sierpnia).

Inauguracja Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 zaplanowana została w norweskim Lillehammer (9-10 grudnia). W ramach "II ligi" przeprowadzonych ma zostać 29 konkursów, w tym dwa na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (10-11 marca). Finał cyklu, co powoli staje się tradycją Pucharu Kontynentalnego, odbędzie się w rosyjskim Czajkowskim (17-18 marca).

Najbliższa edycja cyklu FIS Cup składać się będzie z 23 konkursów - ośmiu rozegranych latem oraz piętnastu przeprowadzonych zimą. Inauguracja zaplanowana została w dniach 1-2 lipca w austriackim Villach, zaś finał - 17-18 marca w szwedzkim Falun. Jednym z przystanków skokowej "III ligi" będzie Zakopane (13-14 stycznia).

Kobieca edycja Letniego Pucharu Kontynentalnego składać się będzie z czterech konkursów, przeprowadzonych w Oberwiesenthal (19-20 sierpnia) i Trondheim (16-17 września). Na zimową edycję PK zaplanowano z kolei trzy weekendy zmagań pań, które mają się odbyć w Notodden (15-16 grudnia), Planicy (20-21 stycznia) i Brotterode (17-18 lutego).

W ramach FIS Cup pań 2017/2018 przeprowadzonych ma zostać 12 konkursów - po 6 latem i zimą. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, inaugurację zaplanowano 1-2 lipca w Villach, zaś finał - 17-18 marca w Falun.

Zobacz kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 >>

Zobacz kalendarz Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 >>

Zobacz kalendarz FIS Cup 2017/2018 >>

Zobacz kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2017 >>

Zobacz kalendarz Pucharu Kontynentalnego Pań 2017/2018 >>

Zobacz kalendarz FIS Cup Pań 2017/2018 >>


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (8662) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andy_stawowsky doświadczony
  @FG86 @FG86

  Puchar świata oznacza, że dopuszczeni są do zawodów zawodnicy z całego świata, a nie że ma się odbywać na całym świecie.

 • FG86 bywalec

  Puchar Świata, jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się tylko w Europie. Puchar Kontynentalny, także zgodnie z nazewnictwem, zagości na trzech kontynentach. Logika

 • molenda doświadczony

  PK startuje w czwartym tygodniu sezonu PŚ, co wbrew pozorom jest dla nas bardzo dobrą informacją. Pamiętajmy, że polską kadrę najmniej to rusza - my będziemy mogli (a nawet musieli) zrobić przegląd wojsk już w pierwszy weekend sezonu podczas konkursu indywidualnego w Wiśle, pozostałe nacje z czołówki będą musiały poczekać co najmniej do tego czwartego tygodnia, żeby porównać swoje kadry A i B w warunkach bojowych. Finlandii czy Rosji, które dostaną ten przywilej wystawienia krajówki jeszcze przed początkiem PK, w żaden sposób się nie obawiam w kontekście Pucharu Narodów.

 • HAZARD weteran
  @Stinger @Stinger

  Masz rację, jedyny duży minus zimowego PK to ponownie późny start sezonu w stosunku do startu PŚ, a zimowy kalendarz FC mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. :)

 • Stinger profesor

  Terminarze LPK i PK są o wiele lepsze od kalendarzy LGP i PŚ pod względem ilości konkursów i podziału na ind. i druż.
  Oczywiście rozumiem, że w PK nie obowiązuje MŚ w lotach i IO, a więc siłą rzeczy konkursów jest więcej ale przynajmniej fajnie się patrzy jak w lecie nie ma wyjazdów do Azji (tzn. dobrze jak takie wyjazdy są ale gorzej jeśli jest ich za dużo jak w PŚ), a w zimie nie ma dużej ilości drużynówek (tzn. w PK nie ma wcale ale gdyby tak w PŚ były 3-4 na sezon to od razu byłoby przyjemniej).
  Szkoda tylko dwóch rzeczy w PK, a więc że PK startuje co najmniej weekend za późno (jak nie dwa), a po drugie, że Polska jednak na dobre straciła dwa weekendy w tzw. drugiej lidze.
  Plusem Szczyrk w lecie.

  15 konkursów FC zimą i 8 latem. Na zimę widzę jednak znaleźli więcej chętnych niż to było podane w pszypuszczalnych kalandarzach ale latem raczej bez szaleńst (i znowu Polska traci weekend).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).