Skład Polski na inaugurację sezonu letniego w Villach, kontuzja Pilcha

 • 2017-06-26 13:56

Już w najbliższy weekend (1-2 lipca) w Villach odbędą się pierwsze tego lata zawody pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na inaugurację cyklu FIS Cup 2017/2018 do Austrii uda się aż dziesięciu Polaków. Kogo do startu w Karyntii wytypował trener kadry C - Maciej Maciusiak?

Jak informuje portal Polskiego Związku Narciarskiego, o pierwsze punkty na igelicie powalczy trzech członków kadry narodowej B, pięciu przedstawicieli kadry narodowej młodzieżowej C, a także dwóch skoczków spoza kadr.

Zespół Radka Żidka w Villach reprezentować będą Stanisław Biela, Łukasz Bukowski i Przemysław Kantyka. Z grupy juniorów trenera Maciusiaka zabraknie tylko Tomasza Pilcha, który przez około miesiąc będzie pauzował z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego uda.

Szansę startu na arenie międzynarodowej otrzymają też Dominik Kastelik i Mateusz Rajda. Ta dwójka nie znalazła się w kadrach na sezon olimpijski.

Skład Polski na FC w Villach (HS 98):

- Paweł Wąsek (1. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Dominik Kastelik (7. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Stanisław Biela (31. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Bartosz Czyż (35. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Przemysław Kantyka (62. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Łukasz Bukowski (133. miejsce w klasyfikacji końcowej FC 2016/2017);

- Kacper Juroszek;

- Karol Niemczyk;

- Mateusz Rajda;

- Damian Skupień.

Program zawodów:

01.07.2017, sobota

10:30 - oficjalny trening

12:00 - seria próbna

14:00 - pierwsza seria konkursowa

02.07.2017, niedziela

09:00 - seria próbna

10:30 - pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN + inf. własna
oglądalność: (12988) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RET_RET doświadczony
  @Major_Kuprich @EmiI

  Ale przecież w tym wypadku powód jest znany, a Małysz Kastelika nie obraził, tylko wytknął mu brak profesjonalizmu.

 • FARCIK początkujący

  Będzie transmisja?

 • bardzostarysceptyk profesor
  @Major_Kuprich @Bogdinho

  ret_ret
  Sam coś takiego miałem napisać, ale dałem sobie spokój. Bo nie ma sensu kopać się z koniem a właściwie z krową. Bo kapral Kuprich, zupełnie nie wiem dlaczego, jest "świętą krową" tego portalu, któremu wolno wszystko.

 • EmiI profesor
  @Major_Kuprich @ret_ret

  Prawda leży tam gdzie leży, jest niezależna od autorytetu, pozycji, osiągnięć, nazwiska osoby wypowiadającej zdanie. Ja nie wiem kto ma racje, czy Kastelik przeginął, czy Małysza poniosło przez jakieś inne kwestie. Ale w Polsce zbyt często wydaje się sądy, w stylu jednego procesu kiedy sąd uznał że pewna znana osoba obraziła prawie anonimową osobę ale nie musi jej przepraszać, bo ona jest znana, a powód nie znany...

 • Bogdinho weteran
  @Major_Kuprich @ret_ret

  Podpisuję się obiema rękami.

 • RET_RET doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich (...)  Ooo, tak, jeszcze by tego brakowało, żeby jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii, który jest postacią powszechnie szanowaną w świecie skoków narciarskich, poważnym facetem w średnim wieku, publicznie przepraszał żółtodzioba za to, że utemperował jego (...) zachowanie. Więcej pokory to by się przydało Kastelikowi (i jego psychofanom), bo na razie to jeszcze nic nie osiągnął - w porównaniu np. do Małysza w jego wieku.

  A Małysz do żadnego sukcesu nie musi się "podpinać", ma wystarczająco wiele własnych.
  (...)
  ---------ostrzeżenie----------------------------------------------------------------------------------
  Prowokowanie kłótni, atakowanie innych użytkowników (RK. pkt 9) , obraźliwe sformułowania pod adresem skoczka (RK. pkt.2)  [Moderowany (21254) / 2017-06-30 10:56:05]

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  Tajner wyobrażam sobie Tajnera w 2044 r wszystko jest możliwe i te pisanie o zwolnieniu tajnera z sezonu 2015/2016 będzie na nic ;)

 • Domin10 weteran

  ciekawe czy ktoś dołączy poziomem i formą do Wąska który w ubiegłym roku spisywał się bardzo dobrze

 • molenda doświadczony
  @Pavel @dervish

  To może inaczej zapytam - stało się to co się stało, Kastelik czymś podpadł, Małysz zareagował publicznie, Dominik zakończył starty na poprzedni sezon i nie znalazł się we wstępnej kadrze na następny. To już było i tego nie zmienimy. A więc, jakie działania *od teraz* sprawiłyby, że przestałbyś pisać o prześladowaniu Kastelika przez działaczy? Co proponujesz, żeby cię zadowoliło? Musi być przecież jakieś wyjście, bo zakładam, że jesteśmy ludźmi poważnymi i nie planujesz do końca kariery Dominika (a to może być z 15-20 lat jeszcze jak mu dobrze pójdzie) po każdym ruchu związku pisać, że takie zagranie dyskryminuje Kastelika :)

 • ZKuba36 profesor
  Brawa dla trenera Maciusiaka!

  Za odwagę! To tylko potwierdza Jego "kłótliwość", w walce o zawodników, przeciwko niektórym innym trenerom i niedouczonym prezesom, pomimo degradacji z powodu zbyt dobrych osiągnięć trenowanych przez niego skoczków kadry "B". TAK TRZYMAĆ!

 • dervish profesor
  @Pavel @pavel

  Juz sam brak powołania do którejkolwiek z kadr jest dowodem na prześladowanie Kastelika, bo to iż nie jest kadrowiczem nie ma żadnego związku z prezentowaną w poprzednim sezonie formą.


  Poza tym, juz teraz nalezy sie liczyć ze skutkami wyrzucenia z kadry. Dlatego, sam fakt powołania niekadrowicza może spełniać dwojaką role.
  Po pierwsze: "pokazujemy opinii publicznej: o proszę nikt Dominika nie dyskryminuje, dostaje szanse niech udowodni, że nie jest wielbłądem za jakiego go mieliśmy usuwając go z kadry", a w podtekście jest szansa na to, że skoczek pozbawiony opieki kadrowej rzeczywiście wypadnie bardzo słabo i wówczas juz nic nie stanie na przeszkodzie by ostatecznie usunąć niewygodnego zawodnika nie tylko z kadr ale i z kręgu zainteresowania opinii publicznej.

  Po drugie: tak jak napisałem wcześniej, bez względu na to jak wypadnie Kastelik, ci co go dyskryminują będą mogli zapisać sobie większy lub mniejszy sukces. W przypadku słabego występu osiągną cel podstawowy czyli będą mogli pozbyć się "czarnej owcy" a decyzja o odsunięciu z kadr tym razem będzie miała uzasadnienie sportowe, natomiast w przypadku potwierdzenia wysokiej formy chcąc nie chcąc odtrąbią sukces wychowawczy. W obydwu przypadkach będą mogli liczyć na efekt odstraszający dla ewentualnych innych kandydatów na niepokornych.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Dokładnie PZN tylko czeka, aby biednego "no-name" uziemić, ma to jakiś ukryty sens. To już lepiej było go całkiem olać i nigdzie nie wystawiać, przeciętny "kibic skoków" dowiedział się, że taki zawodnik istnieje dopiero po wpisie Małysza, a i tak Kastelik jest na tyle anonimowym i mocno średnim skoczkiem, że szybko o nim zapomniano. Wystarczyło odciąć go od startów, zgrupowań i treningów i zawodnik musiałby się jednak skupić na rozmowach o pracę, które go czekają. Taka już brutalna prawda.

  Dano chłopaki szansę, aby pokazał, że jest lepszy niż np taki Bukowski (co chyba trudne nie będzie), a ty dalej doszukujesz się teorii spiskowej. Zobaczymy jakie wyniki osiągnie, jeżeli w FIS Cupie będzie 2-3 Polakiem i nie otrzyma powołania na kolejne starty będziesz mógł tworzyć teorie spiskowe. Pomijam całkiem fakt, że nawet jest szansa, aby ten wasz uciśniony Kastelik znalazł się w kadrze na starty zimowe, do 31 sierpnia ma być dołożony do juniorów jeszcze 1 lub 2 skoczków, a widać po powołaniach kto jest najbliżej.

 • molenda doświadczony
  @dervish @dervish

  Takie "nie ma innego wyjścia" można też pociągnąć w drugą stronę. Kastelik startuje - twierdzisz, że "to po to żeby ludzie nie gadali". Nie wystartowałby - od razu wróciłby temat tego, że marnujemy skoczka bezsensownym banem. Co by nie zrobiono, to już na zawsze będzie źle. :)

  A swoją drogą, w drużynie jest dwóch pozakadrowiczów, a z kadry juniorskiej nieobecny jest jeden Pilch. Mimo wszystko sądzę, że nawet gdyby Tomek był zdrowy, to do dziesiątki załapałby się Kastelik, a nie Rajda. Poza tym od początku była mowa, że jest możliwe, że ktoś zostanie do kadry juniorskiej dokoptowany. Na razie dajmy chłopakom po prostu poskakać, oby z jak najlepszym skutkiem.

 • dervish profesor

  Kastelik wywalony z kadr prawdopodobnie za konflikt z Małyszem.
  Teraz dostał miejscówkę, żeby nikt nie mówił że nie dają mu szansy. Moim zdaniem ktoś w PZN tylko czeka na jakiś słabszy bądź tylko niewybitny (czytaj nie będzie najlepszym z kadry startowej) występ Kastelika po to by go uziemić na dobre.

  Dlaczego mam takie podejrzenia? Ano dlatego, że żaden z trenerów czy to Żidek czy Maciusiak (jak by nie było Kastelik ma przed sobą jeszcze jeden sezon juniorski) nie będzie na dłuższą metę zainteresowany by przy sporym deficycie miejscówek dawać je pozakadrowiczom kosztem swoich podopiecznych (z wyników których trener jest rozliczany.

  @kuprich
  "Wtedy Adam na pewno podepnie się pod sukces "swojego" podopiecznego."

  No, jasne. Nie ma innego wyjścia. Jeżeli Kastelik potwierdzi formę chociażby z poprzedniego sezonu kiedy wśród juniorów ustępował jedynie Wąskowi to w PZN ogłoszą, ze jest to sukces wychowawczy Małysza, a jeżeli popadnie w przeciętność to powiedzą, że Małysz miał rację karząc niepokornego skoczka. Tak czy siak będzie sukces dyrektora.

 • dervish profesor

  Kastelik wywalony z kadr prawdopodobnie za konflikt z Małyszem.
  Teraz dostał miejscówkę, żeby nikt nie mówił że nie dają mu szansy. Moim ktoś w PZN tylko czeka na jakiś słabszy bądź tylko niewybitny (czytaj nie będzie najlepszym z kadry startowej) występ Kastelika po to by go uziemić na dobre.

  Dlaczego mam takie podejrzenia? Ano dlatego, że żaden z trenerów czy to Żidek czy Maciusiak (jak by nie było Kastelik ma przed sobą jeszcze jeden sezon juniorski) nie będzie na dłuższą metę zainteresowany by przy sporym deficycie miejscówek dawać je pozakadrowiczom kosztem swoich podopiecznych (z wyników których trener jest rozliczany.

  @kuprich
  "Wtedy Adam na pewno podepnie się pod sukces "swojego" podopiecznego."

  No, jasne. Nie ma innego wyjścia. Jeżeli Kastelik potwierdzi formę chociażby z poprzedniego sezonu kiedy wśród juniorów ustępował jedynie Wąskowi to w PZN ogłoszą, ze jest to sukces wychowawczy Małysza, a jeżeli popadnie w przeciętność to powiedzą, że Małysz miał rację karząc niepokornego skoczka. Tak czy siak będzie sukces dyrektora.

 • FunFact weteran

  https://youtu.be/R0XTXtFcxiQ

  Upadek Kastelika z Park City, nie wiem czy ktoś wcześniej to wrzucał.

 • dejw profesor

  Kolega Kastelik jednak ciągle walczy o kadrę, za to niestety coraz gorzej wygląda sytuacja Jarząbka.
  Nie sądziłem że zabraknie go na starcie pierwszego FC, przy wykorzystaniu pełnego limitu i dodatkowo przy kontuzji Pilcha.
  Z drugiej strony, te pierwsze lokalne zawody dla młodych sprzed miesiąca na HS77 pokazały, że Jarząbek jest daleki od formy choćby przyzwoitej i raczej ciężko było oczekiwać że na większej skoczni dużo zyska. Rajda akurat tam spisał się całkiem pozytywnie, więc na szansę zasłużył.

 • podloga_podloga początkujący
  Szkoda chłopaka

  Szkoda z powodu tej kontuzji.
  Miejmy nadzieje ze chlopaki pokaza na co ich stac. Trzymamy kciuki :)

 • Kolos profesor

  Najlepsze będzie jak w zawodach Kastelik będzie najlepszym z Polaków czy tam drugim po Wąsku :)

 • konrad95 doświadczony

  Ktoś wie co się dzieje z Dawidem Jarząbkiem.Najpierw zabrakło dla niego miejsca w Kadrze C, teraz nie załapał się do grona 10 na FC ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl