LGP Pań w Czajkowskim: Takanashi zwyciężczynią konkursu i całego cyklu!

 • 2017-09-10 10:55

Nie ma mocnych na Sarę Takanashi! Reprezentantka Japonii została triumfatorką Letniego Grand Prix pań 2017 i wciąż pozostaje jedyną skoczkinią, która kiedykolwiek wygrywała w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Swój triumf przypieczętowała zwycięstwem w finałowym konkursie w rosyjskim Czajkowskim (HS102) po skokach na odległość 102,5 m i 101 m. Druga była Rosjanka Irina Awwakumowa, a trzecie miejsce zajęły ex aequo Norweżka Maren Lundby i Słowenka Maja Vtic.

Podium LGP Pań 2017Podium LGP Pań 2017
fot. Horst Nilgen / FIS

W pierwszej serii konkursowej Sara Takanashi znokautowała swoje rywalki. Skacząc z krótszego rozbiegu, Japonka uzyskała odległość 102,5 m i wyprzedzała o 17 punktów drugą Rosjankę Irinę Awwakumową (96,5 m). Trzecia, ze stratą 24,1 pkt. do liderki była Norweżka Maren Lundby (94 m).

Tuż za czołową trójką plasowały się Juliane Seyfarth (93 m), Maja Vtic (94 m) i Yuka Seto (93,5 m). W czołowej dziesiątce na półmetku rywalizacji znalazły się również Anastasija Barannikowa (93 m), Taylor Henrich (92 m), Manuela Malsiner (92 m) i Lucile Morat (92,5 m).

W finałowej serii Sara Takanashi potwierdziła swoją dominację lotem z niższej belki na 101 metr. Japonka triumfowała z przewagą 26,8 punktu nad drugą Iriną Awwakumową (101,5 m). Na najniższym stopniu podium ostatecznie stanęły wspólnie Maren Lundby (92 m) i Maja Vtic (95 m). Piąta była Juliane Seyfarth (94 m), natomiast szósta - Anastasija Barannikowa (96 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Lucile Morat (97,5 m), Yuka Seto (93,5 m), Manuela Malsiner (90 m) i Spela Rogelj (88,5 m).

Obie serie konkursowe przeprowadzono z 15. belki startowej. Sara Takanashi jako jedyna oddawała swoje próby z 14. platformy.

Sara Takanashi po raz szósty z rzędu została triumfatorką Letniego Grand Prix. Japonka wygrała wszystkie dotychczasowe edycje tej imprezy, począwszy od 2012 roku. W tegorocznej edycji LGP Takanashi uzbierała 380 punktów i wyprzedziła o 90 "oczek" Rosjankę Irinę Awwakumową (290 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby (276 pkt.).

Triumfatorkami letniego Pucharu Narodów kobiet zostały Japonki (853 pkt.) przed Słowenkami (570 pkt.) i Rosjankami (446 pkt.).

Najlepsze skoczkinie świata powrócą do rywalizacji dopiero w sezonie zimowym. Inauguracja kobiecego Pucharu Świata 2017/2018 została zaplanowana tradycyjnie w norweskim Lillehammer (1-2 grudnia).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów Pań >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4246) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SN2016 stały bywalec

  Takanashi jak to ostatnio robi, rozwala rywalki

  W takiej sytuaxji zbliżyć się do niej może tylko Youki Ito

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).