LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki królem lata! Zwycięstwo w konkursie i całym cyklu!

  • 2017-10-03 17:37

Niepokonany. Tak w skrócie można opisać letni sezon 2017 w wykonaniu Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski dzięki próbom na odległość 140 m i 130 m triumfował w finałowym konkursie Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal, tym samym odnosząc zwycięstwo w całym cyklu. Polak w drodze po sukces wygrał wszystkie konkursy w których brał udział.

03.10.2017 - Podium LGP w Klingenthal03.10.2017 - Podium LGP w Klingenthal
fot. Tadeusz Mieczyński
Dawid KubackiDawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwsza seria konkursowa rozgrywana była w loteryjnych warunkach. Zawodnicy mogli trafić na świetne warunki wietrzne, jak i na podmuch pod narty. Wiatr szczególnie zelżał pod koniec rundy, kiedy to wzmogły się opady deszczu. Nic jednak nie mogło powstrzymać Dawida Kubackiego. Lider Letniego Grand Prix poszybował na 140 metr i na półmetku rywalizacji prowadził z przewagą 1,3 punktu nad Niemcem Andreasem Wellingerem (141 m). Trzeci był Norweg Johann Andre Forfang (140 m), a tuż za nim plasowali się Austriak Stefan Kraft (137 m) i Norweg Daniel Andre Tande (138,5 m).

Korzystne warunki wietrzne wykorzystał m.in. Stefan Hula. Skoczek ze Szczyrku poszybował na odległość 139,5 m i na półmetku zmagań był szósty, ze stratą 11,2 pkt. do miejsca na podium. Kolejne miejsce zajmowali Robert Johansson (137 m), Simon Ammann (134 m) i Gregor Schlierenzauer (135,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Kamil Stoch (134 m).

Do finałowej serii awansowało sześciu reprezentantów Polski. Oprócz Kubackiego, Huli i Stocha, sztuka ta udała się szesnastemu Maciejowi Kotowi (127 m), dwudziestemu piątemu Jakubowi Wolnemu (124,5 m) i dwudziestemu szóstemu Klemensowi Murańce (123 m).

Niestety, do finałowej rundy nie awansował Piotr Żyła, który po skoku na odległość 118 m zajął trzydziestą siódmą pozycję.

Już na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyli Słoweniec Anze Lanisek (115 m i 39. miejsce) oraz Japończyk Junshiro Kobayashi (117,5 m i 32. lokata). Fatalny występ głównych rywali spowodował, iż jeszcze przed swoim skokiem w pierwszej serii Dawid Kubacki został triumfatorem Letniego Grand Prix 2017!

Czołowi zawodnicy pierwszej serii musieli w finale zmierzyć się z gorszymi warunkami wietrznymi w porównaniu z resztą drugiej rundy. Nic nie mogło jednak powstrzymać Dawida Kubackiego. Świeżo upieczony triumfator Letniego Grand Prix 2017 wylądował na 130 metrze. Tym samym w swoim piątym letnim starcie w tym sezonie odniósł piątą wygraną, pokonując o 6,4 punktu faworyta gospodarzy, Andreasa Wellingera (127,5 m). Trzecią lokatę utrzymał Johann Andre Forfang (123 m), zaś tuż za podium znaleźli się Daniel Andre Tande (125 m), Gregor Schlierenzauer (127,5 m) i Simon Ammann (127 m).

Kamil Stoch w finałowej próbie uzyskał odległość 129 m i awansował na siódmą pozycję, tuż przed Stefanem Kraftem (121 m), Robertem Johanssonem (125 m) i Andersem Fannemelem (131,5 m).

Tuż za czołową dziesiątką uplasował się Maciej Kot (131 m). Trzynasty był Stefan Hula (122 m), szesnasty Klemens Murańka (133,5 m), zaś dwudziesty drugi Jakub Wolny (126 m).

Cały konkurs przeprowadzono z 16. belki startowej.

Dawid Kubacki odniósł siódmą w karierze, a piątą w sezonie wygraną w zawodach Letniego Grand Prix. To jednocześnie 35. polskie zwycięstwo oraz 84. podium w zawodach tej rangi.

Dzięki dzisiejszym rezultatom, Dawid Kubacki został trzecim reprezentantem Polski, po Adamie Małyszu (2001, 2004, 2006) i Macieju Kocie (2016), który sięgnął po triumf w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. W dodatku to drugi przypadek w historii, w którym zwycięzca LGP odnosi ten sukces poprzez wygranie wszystkich konkursów w których brał udział. Wcześniej w takim stylu triumfował Japończyk Takanobu Okabe w 1994 roku.

Oprócz Dawida Kubackiego (500 pkt.), na podium klasyfikacji końcowej Letniego Grand Prix 2017 stanęli drugi Anze Lanisek (353 pkt.) oraz trzeci Junshiro Kobayashi (332 pkt.). W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla jeszcze trójki Polaków - czwarty był Maciej Kot (270 pkt.), ósmy Piotr Żyła (200 pkt.), natomiast dziesiąty - Stefan Hula (175 pkt.). Sklasyfikowanych zostało 88 skoczków, w tym jedenastu Biało-Czerwonych.

Polacy zdominowali również klasyfikację letniego Pucharu Narodów. Biało-Czerwoni triumfowali z dorobkiem 1807 punktów i znacznie wyprzedzili drugich Norwegów (1230 pkt.) i trzecich Słoweńców (1157 pkt.). Punkty zdobyli przedstawiciele piętnastu państw.

Następne zawody z udziałem najlepszych skoczków świata odbędą się już zimą. W dniach 18-19 listopada na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle nastąpi inauguracja olimpijskiego sezonu Pucharu Świata.

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (38283) komentarze: (178)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    @anonim @hololomat

    Przejrzałem dokładnie zasady i zwracam honor, nie wychodzi to tak źle, natomiast proponowałbym zwiększenie odrobinę punktacji za pierwsze pięć lub dziesięć miejsc PŚ, a w szczególności miejsca na podium - bo na przykład to, że Pero jest przed Domenam zdecydowanie nie odzwierciedla ich formy w ubiegłym sezonie.

    I jeszcze jedno pytanie: czy zawodnicy poniżej 30 miejsca w PŚ i PK otrzymują odpowiednią za miejsce ilość punktów, czy pozostają bez punktów za dany konkurs?

  • zibiszew weteran
    @anonim @Stinger

    No zobaczymy.Wiadomo, czas pokaże Powiem tak.Mam teraz nawet mniejsze obawy niż w ubiegłym roku myśląc o Kocie.

  • hololomat bywalec
    @dejw @dejw

    Zimą postaram się wrzucać rankingi raz/dwa w miesiącu.
    Ale w okrojonej formie :P
    Po finale w Planicy opublikuje kompletne wyniki.
    Moim zdaniem nie warto zmniejszać punktów PK, gdyż mniej wiecej ilość zdobywanych punktów w PK odpowiada prawdopodobnemu miejscu w zawodach PŚ.
    Sprawdzałem to kilkukrotnie w przypadku gdy zawodnik skakał najpierw w PK a tydzień później w PŚ przy podobnej obsadzie.

  • Stinger profesor
    @anonim @zibiszew

    Czy Dawid Kubacki to kaliber Maćka Kota?
    Na pierwszy rzut oka także wydaje mi się, że to nie jest ten sam kaliber ale z drugiej strony Dawid w poprzednim zimowym sezonie pokazał, że wreszcie nauczył się regularnie nie tylko punktować w ale i zajmować miejsce w drugiej dziesiątce PŚ z przebłyskami na TOP 10 (raczej jej końcówka ale jednak).

    W tym sezonie letnim Dawid Kubacki znokautował rywali tak jak rok temu Maciej Kot, a nawet bardziej ponieważ wygrał wszystkie konkursy w których startował i tym samym dał nadzieję, że i sezon zimowy może być dużo lepszym niż ten ostatni.

    Mimo wszystko ja się nie nastawiam na jego dominację w sezonie zimowym bo wiem, że rywale nie śpią i dojdą formą do Polaków ale i nie spodziewam się żeby Dawid nagle bulił, myślę, że stać go na walkę o TOP 10 kl. generalnej PŚ - Maciej Kot po kapitalnym lecie zajął 5 miejsce w PŚ, a Dawid? Zobaczymy jak będzie ale myślę, że co najmniej o TOP 10 powalczy.

  • zibiszew weteran
    @anonim @dejw

    Piszesz że "Kubacki to nie ten kaliber co Kot"Oczywiście opierasz się na historycznych danych.Ja jednak uważam ,obserwując zmiany stylu jego skakania (nauczył się nawet nie lądować prawię w trybunach)
    że są dane ku temu żeby było jak Mackiem. Chociaż nie jestem ąż takim optymistą jak kibic_skokow.
    W każdym konkursie pierwsza dziesiątka?? Kot też nie zawsze był w pierwszej dziesiątce. A wiemy jak forma potrafi falować. Ja tam jestem optymistą że z Kubackim będzie równie dobrze jak z Kotem

  • Major_Kuprich profesor
    @TandeFan23 @Bartek002

    A Planica dlaczego nie ? :(

  • camdene profesor
    @TandeFan23 @Bartek002

    co to za komentarz haha :D

  • dejw profesor
    @anonim @Szymon_N

    Po takim lecie to wiadomo, że oczekiwania będą wysokie. Jednak jak dla mnie, Kubacki to nie jest ten kaliber co Kot, który w momencie swojego wystrzału na "5", miał już dwa sezony pod rząd gdzie był w TOP20 na koniec i zdobył w obu +800 pkt, więc niż rok starszy Dejwid w ciągu całej kariery. Niemniej pewnie jednak wbije na listę najstarszych zawodników z pierwszym zimowym podium w karierze, licząc parenaście ostatnich sezonów.

    Oj są tu tacy którzy Maciusiaka uważają za guru ;)
    W zeszłym sezonie jedyne co mu wyszło to wyciągnięcie na przyzwoity poziom Wąska choć porównując naszego najlepszego juniora z rówieśnikami (bez Domena, bo to wiadomo, już zupełnie inna półka) Schmidem, Ostercem, nawet Iwasą, któremu udało się już zapunktować w PŚ to wypada średnio. No i doganiać zaczynają go inni Niemcy, Lisso i Roth, a Zajc już go prześcignął i bardzo daleko uciekł.
    Pod jego zasługi można jeszcze podpiąć ogarnięcie Czyża (który w ciągu całej zeszłej zimy nie zdobył ani jednego punktu) i mającego wówczas dołek Pilcha na taki poziom, który zapewniłby brąz w drużynie, gdyby nie kolega Kastelik i pechowe warunki z katriną w plecy dla Wąska.

    Juniorskiego materiału owszem, na razie nie mamy i nawet nie wypada go porównywać z niemieckim i słoweńskim, no ale był jeden diament, rywalizujący swego czasu jak równy z równym z obecnym już 4krtonym zwycięzcą pucharowych zawodów, a i nierzadko był od niego lepszy. A został tak umiejętnie poprowadzony, że chyba już serio zaczyna myśleć o przenosinach do kombinacji.

  • Złoty Orzeł profesor
    @TandeFan23 @dervish

    Albo żeby nie wiem te połowę punktów z GP zaliczać do PŚ i wtedy obsada byłaby silniejsza.
    Ja coś wyczuwam, że Kubacki/Kot/Żyła wygrają na polskiej ziemi. Na Stocha ostatnio nie ma co liczyć, oby to nie był sezon 2015/16... Tyle że jeśli Stoch skoczy 80, Kubacki zaraz dowali 130, a Kot 135 przypuśćmy. Złote dziecko Klemens pewnie będzie ciułać punkty w PŚ, może przy huraganie w Vikersund poleci za 230. Gdyby na mamutach rozgrywano GP, też obsada i może by wzrosła. Np. w Ironwood tego mamuta zrealizować, bo w lecie taki Kubacki przy obecnej formie może nawet za 210 polecieć na K-185.
    Mamut w Harrachovie można odbudować i tam rozgrywać. W lecie na mamutach lecą daleko, bo często w zimie śnieg toruje tory. W Harrachovie w lecie 220 można ustać!!! 8 lat temu na YouTube był film, że Fin podczas tam skoku poleciał 221,5 lekko podpierając. Niziutką parabolą. Na tym mamucie spokojnie szurając nartami można 212-219 metrów ustać. Bez problemu.
    Oberstdorf- mamut przystosowany do wysokich lotów. Dobry dla Kubackiego. Tam spokojnie można 240 ustać, Wellinger bijąc rekord przestraszył się i zaczął skracać. Dla mnie to był lot na 242-244 metry. Latem 240 by stykło, jednak Kubacki przy wietrze 1,0m/s by się połamał, bo mógł by ze swoją parabolą na ok.250 zalecieć.
    Kulm- były tam skoki podczas lata w 2015 roku, byłem na wakacjach właśnie w Kulm. Można skoczyć ok 250 jednak ustanie jest łatwe. Facet skoczył 248 i ledwo się skulił. Problem w tym że w Kulm lubi dmuchać wiatr w plecy, na luzie 230-240. Rekord zimowy nieosiągalny( chyba że przy huraganie i wysokiej belce)
    Vikersund- nie, zbyt niebezpiecznie, norweg sobie skoczył z 4 belki i uzyskał 244m a za chwilę z 1 skacze koleś 170. Warunki w lecie są zmienne, nie polecałbym go.
    Planica- NIE!
    Ironwood- Na K-185 HS-200-205 i OK. Tam na starym obiekcie, kiedyś nawet odległości po 180m uzyskiwano, więc nie problem by po przebudowie latać ok 235 :D

  • dejw profesor
    @dejw @hololomat

    No w wersji zimowej to może wyglądać lepiej, choć moim zdaniem wciąż będzie duże przesacowanie przez PK. A Alpen Cup lepiej zostawić, tam młodzi dość często się wybijają i zdarza się im potem przenosić dyspozycje na FC, czy PK. Zobaczymy, wrzucaj na bieżąco, chętnie będę to śledził ;)

  • dejw profesor

    Wellinger mistrzem Niemiec, w Oberwiesenthal na NH zdecydowanie wyprzedził Geigera oraz.. Seidla.
    Czwarty pozakadrowicz Nietzel (!!)
    I to nie koniec dziwacznych wyników.

    https://www.skispringen.com/andreas-wellinger-wird-deutscher-meister-oberwiesenthal/?utm_source=news_push&utm_medium=push&utm_campaign=news_push

  • dejw profesor

    Wellinger mistrzem Niemiec, w Oberwiesenthal na NH zdecydowanie wyprzedził Geigera oraz.. Seidla. Czwarty
    pozakadrowicz Nietzel (!!)
    I to nie koniec dziwacznych wyników.

    https://www.skispringen.com/andreas-wellinger-wird-deutscher-meister-oberwiesenthal/?utm_source=news_push&utm_medium=push&utm_campaign=news_push

  • dejw profesor

    Wellinger mistrzem Niemiec, w Oberwiesenthal na NH zdecydowanie wyprzedził Geigera oraz.. Seidla. Czwarty
    pozakadrowicz Nietzel (!!) I to nie koniec dziwacznych wyników.
    https://www.skispringen.com/andreas-wellinger-wird-deutscher-meister-oberwiesenthal/?utm_source=news_push&utm_medium=push&utm_campaign=news_push

  • hololomat bywalec
    @dejw @dejw

    Zimowej wersji nie będę zmieniał, bo w miarę oddaje rzeczywistość, ale faktycznie sezon letni warto byłoby coś pozmieniać i myślę że za rok inaczej podejdę do lata.
    Bo w sezonie 2014/2015 i latem 2015 zdecydowanie mniej i w mniejszym wymiarze zawodów przyznawałem punkty np. w PŚ tylko czołowa 50.
    Od zimy 2015/2016 stosowałem takie zasady i myślę, że warto byłoby troszke zmienić, ale raczej tylko latem. (Na przykład wrócić do starych zasad, czyli punktujący w PŚ 1-50, PK 1-30, FCU 1-15, kwali 1-10, bez treningów i pomniejszych zawodów typu Alpen Cup, Puchar Karpat)

  • dejw profesor
    @dejw @hololomat

    Link coś nie chce wejść, ale znalazłem Twoje kryteria. Idea na pewno bardzo fajna, im więcej tego typu zestawień tym lepiej. Natomiast jak dla mnie powinieneś przyjąć inne współczynniki, bo zdecydowanie za nisko jest wyceniony PŚ. I rozdzielić lato od zimy, przynajmniej w GP i CoC, co zniweluje takie kwiatki jak nokaut Murańki przed Kubackim ;)
    Tworzyłem i mam nadzieję że gdy znajdę czas to wrzucę swój uzupełniony o lato ranking juniorski, z zostawionym rocznikiem 97, w którym sumowałem punkty na takiej zasadzie: PŚ z minimum 100% wagi (sam rozszerzyłem do 150%), GP 60%, PK 30%, LPK 15%, AC i FC 5%. Puchar Karpat pominąłem. Planuję jeszcze rozszerzenie o MŚJ gdzieś w okolicy 10-15%.

    Na pewno kosztowało Cię to sporo czasu, więc taki wkład jest bardzo cenny. Jeśli masz to wszystko zebrany w arkuszu, to spróbuj przyjąć podobne współczynniki i pomiń treningi. Zbyt wiele danych też może zaciemnić obraz ;)

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @Stinger

    Zgadzam się z większością twoich twierdzeń. Ja tam nie jestem jakimś fanatykiem lata, ale denerwują mnie gadki w stylu "letnie zabawy na trawie". Kibic oczywiście ma prawo krytykować, nawet ostro, zawodników czy trenerów, ale nie ma prawa lekceważyć czy pogardzać ich wysiłkiem i osiągnięciami.

    A jeśli prognozy co do ocieplania się klimatu się sprawdzą, to igelit czy to latem czy to zimą jest przyszłością tej dyscypliny.
    Tego lata Austriacy zupełnie odpuścili LGP i to pod względem frekwencji i formy. Efekty zobaczymy
    zimą.

  • Szymon_N bywalec
    @anonim @dejw

    Bardzo ciekawa i rzeczowa analiza, jedna z ciekawszych rzeczy jakie można tu przeczytać. Tym niemniej zwrócę uwagę na dwie kwestie:

    - nie wiem czy Kubacki powtórzy zimą zeszłosezonowego Kota, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że go na to najzwyczajniej w świecie stać. W końcówce lata to ten sam, niesamowicie wysoki poziom co Maciej rok temu, a skoro on był w stanie to utrzymać na zimę, to nie widzę powodów dla których miałby tego nie zrobić Kubacki. Tak czy inaczej celem minimum na zimę po takim lecie to TOP10 generalki i jakieś debiutanckie podium (lub podia) w PŚ.

    - myślę, że (chyba) nikt nie uważa Maciusiaka za trenerskiego geniusza, a raczej za trenera z potencjałem, o czym mogą świadczyć ostatnie dwa sezony. Na ten moment po pierwsze poczekałbym na wyniki jego kadry zimą, a po drugie trzeba spojrzeć na to, z kim przychodzi mu współpracować. Wąsek przed wejściem do kadr wyróżniał się trochę na podwórku krajowym, ale na poziomie międzynarodowym nie istniał. Pod wodzą Maciusiaka zdobył ponad 100 punktów PK i bodajże 7 miejsce na MŚJ. Czyż został dokooptowany do kadr w późniejszym terminie, czego nikt się nie spodziewał, bo w żadnych zawodach nie pokazywał kompletnie nic ciekawego. Uważam więc, że wprowadzenie go do TOP30 MŚJ i na w miarę regularne punkty FC i okazjonalne w PK (przynajmniej latem ;) ) to jest jest jakiś sukces. Pilch to faktycznie spory talent, poprzedni sezon miał w miarę akceptowalny, to lato rozpoczął od kontuzji, więc dałbym trochę czasu. Juniorzy dołączeni do jego ekipy w tym sezonie w Lotos Cupach stojących na bardzo niskim poziomie niczym się nie wyróżniali, a to rocznik 2001. No, po Skupniu z 1999 spodziewałem się latem znacznie więcej. W tamtym sezonie Maciusiak solidnie poprowadził Kastelika (który z kadr wyleciał z wiadomych powodów, swoją drogą, obstawiam, że definitywnie zakończył karierę). No i Jarząbka Pan Maciej poprowadził akurat kiepsko, to może być zarzut. I gdyby kolega Kastelik nie upadł w drużynówce w Park City albo Wąsek miał tam więcej szczęścia, to skończyłoby się medalem MŚJ w drużynówce. Reasumując - uważam, że w tym wypadku na miejscu jest powiedzenie "Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje". A moim zdaniem juniorzy którym obecnie dysponujemy są po prostu dużo, dużo mniej utalentowani od tych słoweńskich czy niemieckich i dysponujemy tu znacznie mniejszym potencjałem.

  • dervish profesor
    @TandeFan23 @TandeFan23

    Rezygnacja z Azji niewiele by zmieniła.
    Przyczyna niskiego prestizu LGP lezy gdzie indziej.
    Lato to okres przygotowań do zimy. Wszystko zalezy od warsztatu trenera. Trenerzy opracowuja cykle przygotowań i w zależności od programów tychże cykli jedni mają latem wyższa forme inni nizszą a jeszcze inni sa bez formy. To samo dotyczy liczby startów: jeden trener preferuje metodę startową inny ogranicza starty do minimum. Jedni podczas startów trenuja technike inni wykorzystuja starty do testowania nowych materiałów i podglądania konkurencji.
    Generalnie zasada jest jedna: jak najlepiej przygotować sie do zimy.
    O tryumf w generalce w zasadzie nikt nie walczy. Klasyfikacja układa się niejako przy okazji. No może w ostatni weekend ci co akurat znaleźli się w czołówce zaczynają poważnie myśleć o wygranej cyklu, no bo czemu nie jak jest okazja to dlaczego nie skorzystać?

    Bardzo prawdopodobne, że duże nagrody pieniężne podniosłyby prestiż cyklu. Wszak wszystko kreci się wokół kasy. Dla skoczków uprawianie tej dyscypliny to nie tylko pasja ale przede wszystkim zawód.

  • TandeFan23 weteran
    Stinger

    Nie ma co rozdzierac szat.Kraft indywidualnie nie wygral zadnego konkursu LGP,Prevc wygral tylko jeden konkurs,a Freund trzy.Zaden z nich nigdy nie stal nawet na podium cyklu.Oczywiscie wygrana w LGP ładnie wyglada w statystkach,ale jak widac najlepsi skoczkowie ostatnich lat LGP traktuja mocno ulgowo.W duzej mierze spowodowane jest to nadmierne rozbudowanym kalendarzem.Mysle ze gdyby skasowac azjatyckie konkursy i wszystkie rozegrac w Europie czolowi zawodnicy podchodziliiby powazniej do rywalizacji.Zrobic np cos na wzor Lotos Poland z 2011.Wyrzucic Hakube a wstawic Zakopane i Szczyrk.Na pewno obsada bylaby silniejsza i podejscie inne.

  • hololomat bywalec
    @dejw @dejw

    Załączam link do zasad :)
    https://on edrive.live.com/edi t.aspx?cid=57d9b0 963fc3481a&page=view&resid=57D9B09 63FC3481A!512&parId=57D9B0963FC348 1A!105&app=Excel

  • hololomat bywalec
    @anonim @hololomat

    Załączam link do zasad :)
    https://on edrive.live.com/edi t.aspx?cid=57d9b0 963fc3481a&page=view&resid=57D9B09 63FC3481A!512&parId=57D9B0963FC348 1A!105&app=Excel

  • hololomat bywalec
    @dejw @hololomat

    A zasady publikowałem chyba w artykule "Puchar Beskidów w Szczyrku: Zniszczoł wygrywa, Murańka drugi! Polski dublet na skoczni Skalite!"

  • hololomat bywalec
    @dejw @dejw

    Bo jest to lato, gdzie zawodnicy dużo startów odpuszczają.
    W tym wypadku Murańka startował chyba w każdy weekend, podczas których były jakieś konkursy i osiągał przyzwoite wyniki, natomiast Dawid skakał tylko w kilku konkursach LGP.
    Zimą ten ranking i jego zasady są dużo bardziej miarodajne.
    W jednym z komentarzy poniżej podalem niektóre wyniki z zeszłej zimy.

  • hololomat bywalec
    @anonim @znawca_japonskiego

    Latem ten mój ranking nie ma wiekszego sensu gdyż wiekszość zawodników odpuszcza starty itp. Zimą, gdy wszyscy startują i skaczą regularnie na najwyższym poziomie te rankingi są dużo bardziej miarodajne.

  • hololomat bywalec
    @hololomat @HAZARD

    Zimą też bede robił, ale nie bd zmieniał zasad, bo ogólnie uważam, że za zwyciestwo w PŚ 70, PK 50, FC 30, jest mniej wiecej miarodajne.
    Zwyciezca konkursu PK otrzymuje za zawody 50 punktów, czyli tyle co 21 miejsce w konkursie PŚ/LGP.
    Latem zawodnicy startują bardzo różnie, dlatego ranking letni nie jest bardzo miarodajny.
    Zimą wygląda to zupełnie inaczej i w wiekszość faktycznie oddaje forme skoczków.
    Za przykład podam czołówke reprezentacji Polski, Norwegii, Słowenii, Austrii i Niemiec z ubiegłej zimy, bo te rankingi prowadze od 2.5 roku.
    AUT 1. S. Kraft 2516, 2. M. Hayboeck 2336, 3. M. Fettner 2190, 4. C. Aigner 1318, 5. F. Altenburger 1083 - G. Schlierenzauer uplasował sie wśród rodaków na 13 miejscu z 692 punktami, czego powodem jest późne rozpoczecie sezonu
    ger 1. A. Wellinger 2513, 2. M. eisenbichler 2340, 3. R. Freitag 2073, 4. S. Leyhe 1758, 5. K. Geiger 1564 - S. Freund był 10 z 622 punktami, które zdążył uzbierać do kontuzji.
    NOR 1. D. Tande 2348, 2. A. Stjernen 2185, 3. R. Johansson 1713, 4. J. Forfang 1338, 5, A. Fannemel 1316 - wiekszość Norwegów ma mniej punktów ze wzgledu na słabszą dyspozycje przez cześć sezonu lub brak startów
    POL 1. K. Stoch 2637, 2. M. Kot 2369, 3. P. Żyła 2229, 4. D. Kubacki 2078, 5. J. Ziobro 1068 - czołówka Polaków uzyskała bardzo wysoką liczbe punktów, natomiast zawodnicy z kadr B, C itd. porównując do austrii 13 Schlieri miał 692 punkty a 13 w Polsce B. Kłusek zdobyl 258
    SLO 1. P. Prevc 2121, 2. D. Prevc 1965, 3. J Tepes 1616, 4. J. Damjan 1184, 5. C. Prevc 1178 - w Słowenii z kolei startowało dużo różnorodnych zawodników, szczególnie w PK i wśrod Słoweńców aż 8 uzyskało ponad 1000 pkt a 21 ponad 100.

  • hololomat bywalec
    @hololomat @Bonnielauter

    Murańka startował bardzo dużo latem, podobnie Olek, lecz osiągał gorsze wyniki.
    Zasady liczenia punktów zamieściłem bodajże w artykule "Puchar Beskidów w Szczyrku: Zniszczoł wygrywa, Murańka drugi! Polski dublet na skoczni Skalite!"

  • kibic_skokow bywalec
    Super wyczyn

    Dawid Kubacki dołączył do wielkich sław skoków ktorzy wygrywali rowniez caly cykl LGP.
    Teraz pozostaje nadzieja,ze przejscie na tory lodowe nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na skoki Dawida i pokaże ze potrafi skakac najdalej i na ceramicznych i lodowych.
    Według mnie plan minimum to pierwsza 10 PŚ w kazdym konkursie dla Dawida.

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 8 i ostatnia remanentów

    Tak wygląda, po zakończeniu 24 LGP, czołówka zwycięzców zawodów.

    13 zwycięstw Adam Małysz (Polska) - wygrał 3 LGP
    13 zwycięstw Gregor Schlierenzauer (Austria) - wygrał 1 LGP
    10 zwycięstw Thomas Morgenstern (Austria) - wygrał 3 LGP
    10 zwycięstw Masahiko Harada (Japonia) - wygrał 2 LGP
    9 zwycięstw Andreas Widhölzl (Austria) - wygrał 1 LGP
    7 zwycięstw Maciej Kot (Polska) - wygrał 1 LGP
    7 zwycięstw Dawid Kubacki (Polska) - wygrał 1 LGP
    7 zwycięstw Kamil Stoch (Polska)
    6 zwycięstw Simon Ammann (Szwajcaria) - wygrał 1 LGP
    5 zwycięstw Janne Ahonen (Finlandia) - wygrał 1 LGP
    5 zwycięstw Jakub Janda (Czechy) - wygrał 1 LGP
    4 zwycięstwa Takanobu Okabe (Japonia) - wygrał 1 LGP
    4 zwycięstwa Andreas Wellinger (Niemcy) - wygrał 1 LGP

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 7 remanentów

    Podia 24 LGP 2017 według państw.

    Polska -..... 5 - 3 - 2 = 10
    Japonia --.. 2 - 2 - 0 = 4
    Słowenia .. 2 - 0 - 1 = 3
    Niemcy --.. 0 - 2 - 1 = 3
    Rosja -....... 0 - 1 - 3 = 4
    Norwegia . 0 - 1 - 1 = 2
    Czechy --... 0 - 0 - 2 = 2

    Edycje LGP z największą ilością podiów Polaków, 5 i więcej. X - obecna edycja LGP

    17 LGP 2010 ...... 6 - 4 - 3 = 13
    23 LGP 2016 ...... 5 - 5 - 0 = 10
    24 LGP 2017 ...... 5 - 3 - 2 = 10 X
    18 LGP 2011 ...... 2 - 3 - 3 = 8
    14 LGP 2007 ...... 2 - 3 - 2 = 7
    20 LGP 2013 ...... 2 - 2 - 2 = 6
    11 LGP 2004 ...... 4 - 0 - 1 = 5
    13 LGP 2006 ...... 4 - 0 - 1 = 5
    22 LGP 2015 ...... 2 - 2 - 1 = 5

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 6 remanentów

    "Wielości" polskich skoczków w pierwszej dziesiętce konkursów LGP obecnej edycji.

    sześciu - 29.07.2017 Hinterzarten (Niemcy) po raz pierwszy w historii
    czterech - 12.08.2017 Courchevel (Francja) i 1.10.2017 Hinzenbach (Austria) po raz
    czwarty i piąty w historii
    trzech - 15.07.2017 Wisła (Polska) po raz szesnasty w historii

    W Hinterzarten, Courchevel, Hinzenbach i Klingenthal punktowało 6 polskich skoczków,
    po raz 11, 12, 13 i 14 w historii LGP.

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 5 remanentów

    Spadek lub wzrost liczby punktów zdobytych przez Polaków w drugiej serii w stosunku
    do pierwszej w konkursach indywidualnych.

    konkurs w Wiśle, po 1 serii - 205 pkt, po 2 serii - 247 pkt ................. wzrost o 42 pkt
    konkurs w Hinterzarten, po 1 serii - 277 pkt, po 2 serii - 301 pkt .... wzrost o 24 pkt
    konkurs w Courchevel, po 1 serii - 238 pkt, po 2 serii - 270 pkt ...... wzrost o 32 pkt
    konkurs w Hakubie 1, po 1 serii - 48 pkt, po 2 serii - 79 pkt --.......... wzrost o 31 pkt
    konkurs w Hakubie 2, po 1 serii - 29 pkt, po 2 serii - 25 pkt --.......... spadek o 4 pkt
    konkurs w Czajkowskim 1, po 1 serii - 15 pkt, po 2 serii - 4 pkt -..... spadek o 11 pkt
    konkurs w Czajkowskim 2, jedna seria
    konkurs w Hinzenbach, po 1 serii - 246 pkt, po 2 serii - 273 pkt ..... wzrost o 27 pkt
    konkurs w Klingenthal, po 1 serii - 192 pkt, po 2 serii - 204 pkt ...... wzrost o 12 pkt

    konkurs drużynowy, klasyfikacja indywidualna

    konkurs w Wiśle, po 1 serii - 168 pkt, po 2 serii - 221 pkt ................ wzrost o 53 pkt

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 4 remanentów

    Konkursy LGP uszeregowane od najlepszego do najsłabszego pod względem liczby
    punktów.

    301 pkt Hinterzarten (Niemcy)
    273 pkt Hinzenbach (Austria)
    270 pkt Courchevel (Francja)
    247 pkt Wisła (Polska)
    221 pkt Wisła (Polska) konkurs drużynowy przy klasyfikacji indywidualnej
    204 pkt Klingenthal (Niemcy)
    --------------- przepaść
    79 pkt Hakuba 1 (Japonia)
    25 pkt Hakuba 2 (Japonia)
    4 pkt Czajkowski 1 (Rosja)
    4 pkt Czajkowski 2 (Rosja)

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 3 remanentów. A teraz wracam już tylko do LGP.

    Ocena dotychczasowych konkursów indywidualnych LGP według mojego subiektywnego
    i może niesprawiedliwego, ale zawsze konsekwentnego podziału.
    Po konkursie słabym i trzech beznadziejnych w Japonii i Rosji wróciliśmy do
    genialności i rewelacyjności, w Hinzenbach genialny i konkurs i eliminacje w
    Klingenthal genialne eliminacje i rewelacyjny konkurs.

    300 i więcej pkt KONKURS CUDOWNIE-REWELACYJNIE-GENIALNY: Hinterzarten - 301 pkt
    250-299 pkt KONKURS GENIALNY: Hinzenbach - 273 pkt, Courchevel - 270 pkt
    200-249 pkt KONKURS REWELACYJNY: Wisła - 247 pkt, Klingenthal - 204 pkt
    50-99 pkt KONKURS SŁABY: Hakuba 1 - 79 pkt
    1-49 pkt KONKURS BEZNADZIEJNY: Hakuba 2 - 25 pkt, Czajkowski 1 - 4 pkt,
    Czajkowski 2 - 4 pkt

    W związku z systemem powszechnych eliminacji na tegorocznej LGP, zawody
    kwalifikacyjne można potraktować jak jednoseryjny konkurs.

    250-299 pkt ELIMINACJE GENIALNE: Klingenthal - 286, Wisła - 274 pkt, Hinzenbach -
    260 pkt, Hinterzarten - 251 pkt
    150-199 pkt ELIMINACJE BARDZO DOBRE: Courchevel - 187 pkt
    50-99 pkt ELIMINACJE SŁABE: Hakuba 1 - 81 pkt
    1-49 pkt ELIMINACJE BEZNADZIEJNE: Czajkowski 1 - 18 pkt
    BRAK ELIMINACJI: Hakuba 2, Czajkowski 2

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Część 2 remanentów.

    Wygranie przez Kamilę Karpiel LPK to najważniejszy ale nie pierwszy tego rodzaju
    sukces. W sezonie 2015/16 Kinga Rajda wygrała FIS Cup. Jak na macosze traktowanie
    pań przez PZN, brak skoczni i środków oraz małą liczbę trenujących dziewcząt nie jest
    znowu aż tak źle.

    W LPK panów Polska to potęga. Na szesnaście cykli Polacy zwyciężyli w 6, przy 3
    zwycięstwach Austriaków i Niemców, 2 Słoweńców i po jednym Czechów i Norwegów.
    I to bardzo fajnie wygląda, mimo, że autorytet dla wielu, profesor i najczęściej piszący
    tutaj user, nazwał zwycięstwo Murańki sukcesem statystycznym a nie sportowym.

    Dawid Kubacki po raz piąty wygrał LGP dla Polski. Gdyby, kilka lat temu, ktoś napisał,
    że marzy by Dawid wygrał LGP, zwyciężając we wszystkich konkursach w których
    startował, to wielu tutaj trzeba by było ratować przed śmiercią ze śmiechu.
    Tylko dla porządku przypomnę, że trzy pierwsze zwycięstwa odniósł Adam Małysz a
    czwarte, w tamtym roku, Maciej Kot.

  • bardzostarysceptyk profesor
    Remanenty po Klingenthal, część 1.

    Dzisiaj remanenty trochę rozszerzone, bo chciałbym ująć właśnie zakończony międzynarodowy
    sezon letni.
    Zakończyły się cztery letnie cykle: LPK i LGP pań oraz LPK i LGP panów. Popatrzmy na zwycięzców.

    LGP pań - Sara Takanashi (Japonia)
    LPK pań - Kamila Karpiel (Polska)
    LGP panów - Dawid Kubacki (Polska)
    LPK panów - Klemens Murańka (Polska)

    Czyli trzy na cztery, 3/4 lub 75% to biało-czerwoni. A właściwie to wszyscy biało-czerwoni, z tym że
    jedna skośnooka. Parafrazując "Polska, Polska skoczkowa, ponad wszystko, ponad wszystko w
    świecie".
    Czy my już jesteśmy potęgą ?. Ha, ha, mnóstwo osób z tej strony bardzo szybko wybiło by mi to z
    głowy, ba sam to sobie szybko bym wybił. Ale powyższe zestawienie to fakt, nie legenda ani
    rojenia szalonego fana polskich skoków.

  • alicja19861 bywalec
    @alicja19861 @alicja19861

    Uzupełnienie tego, jak Idealny był to konkurs, jak idealne wprowadzenie do zimy i dlaczego ten konkurs przypominał kropka w kropkę już rzeczywiste skoki na śniegu i sezon PŚ:

    - komentowanie w trakcie konkursu i nabijanie komentarzy rzeczowymi: "już 17 belka", "Amman dobrze", "wieje", "ma ktoś linka?"
    - wzrosła liczba komentarzy do w miarę normalnego poziomu i trzeba się przebijać już nie tylko o klasyczne podsumowania, który był to konkurs, gdzie i kiedy Polacy (i cała reszta) skakali w różowych nartach albo po śniadaniu, na którym była jajecznica z dwóch jajek, a kiedy z jednego
    - wobec powyższego wzrósł oczywiście niewiarygodnie poziom słowa pisanego i dbałość o rodzimy język
    - nie wiem czy pokazali na Eurosporcie hymn, ale chyba tak, bo nie ma nic o zbrodni przeciw ludzkości nie pokazania
    - zapomniałem w tym co niżej dodać, że sędziowie jak zwykle nie reagowali belką, kiedy sytuacja była wskazana i uwalili tym niejednego skoczka
    - za to na pewno zaczną wachlować belkami w następnych konkursach, jak nie będzie potrzeby
    - Walter Hoffer bije kolejne rekordy tkwienia na stanowisku i strach pomyśleć, co znowu wymyśli, by "upiększyć" skoki, być może będą to +/- za wiatr boczny, ciśnienie w hPa, a także narysowane na śniegu miejsca, po wylądowaniu w których zawodnik otrzymuje wymalowany tam bonus punktowy

    A tak poza tym, to co było:

    - wiatr jak zwykle kręci, a przeliczniki w dużej części o kant d rozbić
    - sędziowskie noty jak zwykle za długość skoku
    - nasi jak zawsze świetnie na treningach i Q, a w konkursie wiadomo
    - wobec powyższego, tłumaczenie zapaleńców, że winny oczywiście tylko i wyłącznie wiatr, loteria
    - czołówka pojawiła się prawie cała i przestała się bawić w skakanie letnio-treningowe, dla zabawy
    - Kubacki w lecie nie do zatrzymania, więc już mu kibice przypisali wygrane w PŚ, dobrze że nie na IO
    - tradycyjne ujadanie, że brak transmisji, wcześniej Q w PK (LOL!), a teraz w GP, bo to przecież zbrodnia przeciwko ludzkości
    - a jak zwykle, kto jest w formie, to będzie wiadomo dopiero po kilku konkursach PŚ

  • Domin10 weteran

    Dawid-swietny wystep
    Kamil-jest coraz lepiej
    Stefan-najgorzej w lecie ale zima byśmy sie zachwycali
    Maciej-przeciętnie
    Klemens-dobrze jest
    Piotr-wypadek przy pracy (zapewne)

  • maxer96 stały bywalec
    LGP

    Gratuluję Dawidowi wygranej rok po Maćku znów Polak triumfuje w lecie, reszta Polaków optymalnie , co do Kamila to się nie wypowiem bo nie wiem bo skoki nie wyglądają na źle a rewelacji nie ma może to i lepiej. Wogole co mnie w LGP to Prevc że zmienił Slatnary na Fischery ten konkurs był 3 tego lata co oglądałem więc może wcześniej nie zauważyłem tego.

  • monia866 doświadczony
    M.Kot

    też mógł wygrać wszystkie konkursy w zeszłym roku,gdyby go nie oszukali w Hinterzarten (ale kto już o tym pamięta;). Mieliśmy też dwóch Polaków na podium w końcowej klasyfikacji. Teraz Maciejowi sporo zabrakło do trzeciego miejsca,ale mniej startował niż Kobayashi. Dawid już nie jest "workiem kartofli",bardzo poprawił styl,co jest w dużej mierze zasługą Hornagehera (tak myślę;).Do tego wydaje się odporniejszy psychicznie,dzięki czemu nie "wymięknął" po jednym czy dwóch konkursach jak to miało miejsce w 2015 czy w 2010,gdzie też zapowiadało się dobrze,ale nie udało mu się wytrwać do końca LGP w takiej formie jak teraz;)
    Brawo też dla K.Murańki za zdominowanie zawodów niższej rangi.W sumie to dla wszystkich,bo każdy,kto zdobył jakis punkt przyczynił się do prowadzenia Polski w PN (K.Miętus też;). Ogólnie letni sezon mozna uznac za bardzo udany,trochę podobny do ostatniego sezonu zimowego,w sensie bardzo dobre występy Polaków i wygrana z dużą przewagą Pucharu Narodów

  • dervish profesor
    @anonim @znawca_japonskiego

    Tajnera bym w to nie mieszał. Jeżeli już to Adam Małysz mógł do tych nominacji dołożyć swoje 3 grosze (aczkolwiek nie wiem czy wówczas czyli na początku tamtego sezonu Małysz miał już takie umocowania jak obecnie kiedy to głosno powiedziano, że wspolnie z Horngacherem odpowiada za politykę kadrową) ewentualnie jak juz szukać kogoś z PZN to szybciej Klimowski.

  • dervish profesor
    @dejw

    http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz_news=21957

    Na październikowych MP Zniszczoł zbliżył się ale nie ograł Ziobry.
    Ziobro był 4, Zniszczoł 5.

  • Aaabbbb profesor
    Elegancko

    Nie ma co się rozwodzić, powiedziano już wszystko. Teraz przekuć tą formę w zwycięstwa zimą i... czekać na eksplozję Krzysztofa Miętusa :).
    Gratulacje Dawid!

  • ann81 weteran
    @ann81 @dervish

    Obiektywnie patrząc, Klemens obecnie bardziej zasługuje na skakanie w PŚ niż Kuba. Ale różnica między nimi nie jest zbyt wielka. I trochę obawiam się, że Horngacher wystawi Murańkę do pierwszego składu kosztem Wolnego jedynie wtedy, gdy Klemens będzie wyraźnie lepszy. Inaczej znowu trafi do PK. No ale nie ma co przedwcześnie dzielić włosa na czworo. Może jednak te sympatie nie będą grały roli.

  • anonim
    @anonim @dejw

    Z jednej strony tak, ale z drugiej to by nie było pierwsze przegięcie. I mówię tu nie o wyborach do kadr, gdzie kwestią sporną jest czy wybierał Tajner czy Horngacher, lecz również o wyborach na zawody, gdzie ponad wszelką wątpliwość wybiera wyłącznie Stefan.

    A biorąc pod uwagę, że Wolny i Murańka to obecnie obok Ziobry dwaj największe "Bad Luck Briany" w polskiej kadrze, to mi faktycznie się wydaje, że wszystko jest możliwe. Choćby mieli znowu powołać Miętusa to mnie to nie wzruszy, już po prostu się przyzwyczaiłem.

  • anonim
    @anonim @OjciecMarek

    Ech, faktycznie, zdążyło mi się pokićkać w tych obliczeniach ... kiedyś byłem dobry z matematyki ...

  • HAZARD weteran
    @hololomat @hololomat

    Mam nadzieję, że zrobisz podobny ranking zimą, z tą różnicą, że punkty PŚ mógłbyś liczyć x4, PK x2, a FC x1, żeby to było troszkę bardziej miarodajne. :D

  • dejw profesor
    @anonim @znawca_japonskiego

    Nie no, jakby teraz do tej szóstki wbił ktoś poza tą dwójką to już by było przegięcie. Rok temu nominację Zniszczoła można było od biedy bronić krajowymi mistrzostwami, już po zakończeniu GP i PK gdzie zbliżył się bardzo mocno do Ziobry i chyba nawet go ograł. Można było to na upartego podpiąć pod argument wzrostu formy, wieku, perspektywiczności. Obecnie różnica między Wolnym, Murańką a resztą zaplecza jest dużo większa no i trzeba wygryźć obu.

  • bodzio7n stały bywalec

    Gratulacje!!!

  • dejw profesor
    @anonim @OjciecMarek

    Ano, dokładnie tak jak pisze Ojciec.

    Tak czy inaczej wirtualne podium i miejsce w "10", przy tragedii jaką odstawili Justin, Zupancic i przede wszystkim Pavlovcic to już nawet nie komedia, a tragifarsa.
    W ogóle ten ostatni to jest dla mnie jedna z największych negatywnych niespodzianek finału lata. Wyglądało na to, że Janus w końcu przekonał się do kolejnego młodego i dał mu szansę na wygryzienie swoich pupilków, a on się niestety skompromitował i postanowił lądować na buli, bez względu na rodzaj obiektu.

  • dejw profesor
    @anonim @znawca_japonskiego

    Ano dokładnie tak jak pisze Ojciec.

    Tak czy inaczej wirtualne podium i miejsce w "10", przy tragedii jaką odstawili Justin, Zupancic i przede wszystkim Pavlovcic to już nawet nie komedia, a tragifarsa.
    W ogóle ten ostatni to jest dla mnie jedna z największych negatywnych niespodzianek finału lata. Wyglądało na to, że Janus w końcu przekonał się do kolejnego młodego i dał mu szansę na wygryzienie swoich pupilków, a on się niestety skompromitował i postanowił lądować na buli, bez względu na rodzaj obiektu.

  • Oreo profesor

    Wciąż uważam, że powinien był jechać do czajkowskiego, ale dobra, przynajmniej wygrał :D

  • OjciecMarek profesor
    @anonim @znawca_japonskiego

    Dla drugiej serii drugiego konkursu PK w Klingenthal belką bazową była 23, toteż powinieneś za drugą serię odjąć siedem, nie pięć belek.

    Tak czy siak, uniemożliwianie startu Zajcowi i Bartolowi to kompletna komedia.

  • anonim

    Zapewne o wyborze szóstego zdecyduje trening kadry. I możliwe, że nie Wolny i Murańka będą brani pod uwagę - taki Zniszczoł na przykład jest w sytuacji podobnej do tej sprzed roku.

  • skoczny_fan bywalec
    @Gaczo @Gaczo

    Trzeba chyba czekać do 1 listopada. Wtedy zdjęcia skoczni się zmieniają (pewnie automatycznie).

  • dervish profesor
    @ann81 @ann81

    Horngacher może mieć problem z wyborem tylko wtedy jeżeli zamiast wynikami będzie kierował się sympatiami. Być może do czasu zawodów w Wiśle a zwłaszcza tuz po nich układ sił się zmieni ale na dzień dzisiejszy raczej nie ma wątpliwości, ze Klimkowi pozycja nr 6 należy się zdecydowanie bardziej.

  • Gaczo stały bywalec
    Redakcjo

    Wstawcie po prawej stronie w zakładkach zapowiadających najbliższy konkurs, skocznie w Wiśle w zimowej scenerii. Niech już wszyscy poczujemy, że ten moment nadciąga!

  • anonim
    @anonim @dejw

    Ale nie, ja już zmianę belki wliczyłem! Odjąłem 8 belek za pierwszą serię i 5 za drugą. Łącznie 3,4*13=44,2. To właśnie z belką bazową, o dwie wyższą, musielibyśmy odjąć jeszcze 6,8.

  • MK92 stały bywalec
    Brawo!

    W poprzednim sezonie zimowym Dawid był mimo wszystko najsłabszym ogniwem naszej wspaniałej czwórki. Teraz jest najlepszy. Świetny prognostyk przed zimą i olimpijskim sezonem.

  • Stinger profesor
    @TandeFan23 @TandeFan23

    Tutaj ciężko cokolwiek mówić ponieważ najlepszym rozwiązaniem byłoby wygrywać od listopada do końca marca ale, że tak się nie da to najlepiej byłoby "spokojne" (ale bez przesady) wejście w sezon i z konkursu na konkurs być coraz mocniejszym tak żeby w okresie TCS - MŚ w lotach - IO być w najlepszej dyspozycji, a na IO sięgnąć maksymalnej formy ale to też nie jest takie proste do zaplanowania.

    Czy w takim przypadku dałoby się powalczyć o PN? Ja uważam, że tak bo nasza drużyna to nie jeden skoczek jak za czasów Adama Małysza ale kilku skoczków mogących zbierać duże punkty.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że przyjdzie zima i już nie tylko Polacy będą wygrywać (a szczególnie Dawid Kubacki bo co on robił tego lata to poezja) ale też nie myślę żeby nagle Polacy mieli bulić ponieważ już rok temu trener Horngacher pokazał, że można przenieść formę z lata na zimę. Może Maciej Kot nie wygrywał notorycznie ale też nie zapominajmy, że nie tylko Polacy skaczą i trenują.

    Poza tym zobaczymy jak to będzie wyglądać, ja uważam, że dobrze jest rozpocząć sezon mocno ale dalej mieć rezerwy ponieważ nigdy nie wiadomo kto kiedy będzie miał formę, a że IO to "tylko" 3 konkursy i może być tam wietrznie to dobrze mieć o co walczyć o IO, a nie tylko być statystą (w sensie warto być w grze o KK i PN po IO ponieważ nigdy nie wiadomo co tam się przydarzy), a więc szykowanie się tylko i wyłącznie na IO moim zdaniem nie ma sensu, a szachowanie siłami? To już zostawiam trenerowi Horngacherowi - pomijając niektóre kwestie z poprzedniego sezonu (szczególnie błędy Kamila) to tylko konkursy ind. na MŚ nam za bardzo nie wyszły no i oczywiście Kamil bez KK ale tutaj raczej zawalił błędami niż gorszą formą.

  • dejw profesor
    @anonim @znawca_japonskiego

    Co do tych wyliczeń, to jeszcze trzeba odjąć 6,8 pkt za zmianę belki w drugiej serii w niedzielę. No ale to i tak wychodzi, o ile każda belka w Klinge to 3,4 że Bartol wirtualnie byłby 2, a Zajc 9 ;)
    Tylko że przy niestety tak loteryjnych zawodach, to równie dobrze mogliby trafić na przeciąg pod narty Stursy, i rąbnąć ze 130, lub przyduszenie w plecy skaczącego dwa numery później Vancury i tutaj nawet kozacka forma by niewiele pomogła ;) No i jeszcze istotne byłoby czy poradziliby sobie z tak niskich belek.

  • TandeFan23 weteran
    Stinger

    Ciekawi mnie co wymyśli Hornagacher w kwestii rozkladania sil zawodnikow.Czy zaczniemy zime spokojnym wchodzeniem w sezon jak w sezonie olimpijskim Kruczka czy od poczatku wejdziemy w przytupem by pobic sie tez o PN.Ta druga strategia bylaby troche ryzykowna bo widac bylo w zeszlym sezonie ze w pewnym momencie naszym zdarzyla sie zadyszka,zwlaszcza Kamilowi.Niezaleznie od strategii najgorsza robote mozemy wykonac my kibice oraz funkcjonariusze medialni zwani dziennikarzami.Od początku sezonu na chłopaków narzuca taką presję i tak napompuja balon oczekiwan ze nie zazdroszcze naszym zawodnikom.Zreszta widac to juz po wpisach na tym portalu.Dla niektorych Dawid rok temu byl workiem kartofli,wystarczylo kapitalne lato i juz zadaja zwyciestw w PS.

  • dejw profesor
    @hololomat

    Na jakiej zasadzie przyznawałeś punkty? Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na źle przyjęte proporcje pomiędzy zawodami, zwłaszcza patrząc na różnice pomiędzy Murańką i Kubackim.

  • anonim
    @hololomat

    Murańka był w to lato znacznie lepszy od Kubackiego, a Zniszczoł od Kota i Żyły, tak. To się klei kupy, tak.

  • wiatrhula111 weteran
    @Jannush @Jannush

    Artii chyba bardziej taki posłuszny jest niż Karel,co w dosyć biednej kadrze jest ważne

  • wiatrhula111 weteran
    @hololomat @pawelf1

    Ja tam wolę inicjatywę hololomata (:,im więcej tego tym lepiej

  • wikidajlo doświadczony
    hololomat

    gratuluje. poniewaz ten portal zacheca do wielokrotnych wpisow niedlugo bedziesz na nim profesorem. i bedziesz wrzucal nieistotne informacje. powodzenia.

  • anonim
    Tak jeszcze podsumowując mj wywód

    Obraz słoweńskiej kadry: http://www.inter-bor.pl/images/t4.jpg

  • Stinger profesor
    @Stinger @znawca_japonskiego

    Jasna sprawa, o to mi chodziło. Może napisałem trochę mniej czytelnie ale to miałem na myśli bo mimo iż 100% skuteczności w zwycięstwach to jest świetny wynik mimo braku zwycięstwa w LGP to jednak startując w 5 konkursach przy tym wygrywając cały cykl LGP to jest jeszcze większy sukces tym bardziej, że byli tacy co startowali we wszystkich konkursach włącznie ze słabo obsadzonymi konkursami w Japonii i Rosji i głównie tam nabili sobie konto punktowe, a Dawid? Dawid startował w tych mocniej obsadzonych konkursach i wygrał wszystkie przy okazji wygrywając cały cykl z dosyć dużą przewagą punktową.

  • anonim

    Nikt się nie zgłasza, to sam policzyłem. 308 punktów odjąć 44.2 punkty za belkę to ... 263.8 punktu. 289.8 punktów odjąć 44.2 punkty to 245.4 punktu. (Dane z drugiego konkursu). Możecie sobie sprawdzić które miejsca by to dało Tilenowi i Timiemu :D

    Oczywiście, to tak pięknie nie działa, bo przy zbyt mocnym wachlowaniu belką przeliczniki przestają wiarygodnie oddawa co powinny dawać, ale prawda jest taka, że podczas gdy na siedmiu zawodników czterech kwalifikuje się do konkursu, a z czterech jeden wchodzi do trzydziestki i kończy w trzeciej dziesiątce (fakt, Lanisek z Prevcem w normalnych warunkach pewnie by lepiej skoczyli, jednak było jak było), to wtedy kandydaci jeden na pierwszą piątkę, a drugi na pierwszą dziesiątkę nie łapią się do składu.

    Słoweńcy dobrze zrobili, że po ostatnim sezonie pozostawili Gorana na stołku.

  • anonim
    @Stinger @Stinger

    Jest drugi po Okabe, ale wyłącznie wśród zwycięzców całego cyklu. Bo np. Gregor w 2015 też wygrał wszystkie konkursy w których wystartował. A wystartował w jednym konkursie.

  • Stinger profesor

    A więc jednak, Dawid Kubacki przechodzi do historii LGP. Nie dość, że wygrywa cały cykl to jeszcze wygrywa 5 konkursów na 5 startów i jest drugim skoczkiem w historii LGP, który wygrał wszystkie konkursy w których startował.
    Brawo Dawid, teraz taką moc pokaż w zimowym Pucharze Świata.

    Kamil Stoch w pierwszej serii mam wrażenie, że nie zrobił tego co powinien ale za to w drugim skoku pokazał, że jeśli tylko będą trudne warunki to on będzie się liczył. Powoli Kamil buduje formę, mam nadzieję, że zdąży do zimowego PŚ.

    Maciej Kot i Stefan Hula tym razem nieco słabiej ale to dalej dobre wyniki. Biorąc pod uwagę jak skakali tego lata można być zadowolonym, że ich słabszy start to lokaty na początku drugiej dziesiątki.
    Do pełni szczęścia zabrakło tylko w tym sezonie letnim podium Stefana Huli - należy mu się za tą walkę.

    Klemens Murańka i Kuba Wolny w pierwszej serii chyba podobnie jak Kamil nie zrobili tego co mogli zrobić aczkolwiek nie wiem co tam się działo. W drugim skoku pokazali, że spokojnie stać ich na punkty. Klemens dorzucił do WRL, a Kuba powoli zbliża się do "55" - bardzo dobrze, trzeba zabezpieczyć limit 6 na cały sezon żeby zimą na to nie patrzeć.

    Na koniec Piotrek Żyła, który dzisiaj popsuł trochę ale każdemu się zdarza. Szkoda tylko, że akurat dzisiaj bo mogło być 7/7 w "30".

    Polacy ponownie najlepsi w Pucharze Narodów. Czy to już norma?
    Oby, obyśmy zimą też szaleli na skoczniach całego świata włącznie z Igrzyskami Olimpijskimi.

    Dawid Kubacki wygrywa LGP (i to skacząc tylko w mocno obsadzonych konkursach).
    Klemens Murańka wygrywa LPK.
    Polska wygrywa PN LGP.
    W tej kwestii jest świetnie ale do roboty szczególnie kadra B (juniorzy też mogliby pójść do góry) bo tam poza Klemensem jest źle, a czasem bardzo źle, a kadra A? Poprawek i wyższej formy nigdy dość ale jak na ten etap przygotowań jest dobrze - oby teraz poprawić co się da (szczególnie u Kamila) i nie popsuć tego co się wypracowało do tej pory bo sezon zimowy już za około 1,5 miesiąca.

  • Bonnielauter początkujący
    @hololomat @hololomat

    Jak się liczy to krajowe ze Murańka jest 1 Olek 3 al Stoch 7?

  • kibicsportu profesor
    -

    Tak narzekaliście na Stocha, że skacze słabiej, a w drugiej serii miał drugą note i oddał naprawdę dobry skok. Wiadomo, że to nie jest jeszcze jakaś najwyższa forma, bo zdarzają mu się błędy, ale czuję, że to bedzie świetny sezon dla Stocha i reszty polaków, zobaczycie.

  • ann81 weteran
    Ostatni konkurs przed zimą cz. 2

    Norwegowie czaili się w cieniu nie przyjeżdżając do Austrii. Ale ich występ w Klingenthal pokazał, że rosną w siłę. I coś mi się zdaje, że zimą będą jeszcze mocniejsi. O falstarcie z zeszłego sezonu nie może być mowy. Zastanawia jedynie Gangnes, ale on wraca po długiej przerwie, więc nic dziwnego, że potrzebuje jesZcze czasu na ustabilizowanie. Jeśli Polacy będą w stanie walczyć o PN, to sądzę, że to właśnie Norwegowie zostaną ich głównymi rywalami do tego trofeum.

    U Niemców na razie nie wygląda to najlepiej. Oprócz Wellingera i może Leyhe nie maja za bardzo się czym pochwalić. I to na własnej skoczni. Myślę, że Eisenbichler się jeszcze odbuduje, z Fraitagiem może być gorzej. Ciekawe, jak poradzi sobie solidny z zeszłego sezonu Geiger i czy wróci świetna forma Schmida. U nich może zaskoczyć również któryś z pozostałych młodych skoczków.

    W Austrii też fajerwerków nie ma, aczkolwiek zauważalnie budzi się powracający Schlierenzauer. A to znak, że zimą może w końcu nawiązać do wcześniejszych sukcesów. Jego zawsze trzeba się obawiać. Kraft, podobnie jak Kamil, jeszcze trochę niemrawy i nierówny. Ale niech nikogo nie zmyli jego uśpienie, to tylko cisza przed burzą :) Dalej mamy niezłego Fettnera, ale na tym kończą się atuty Austriaków. Nawet Hayboeck na razie skacze slabizne. Zobaczymy, kogo jeszcze wynajdą na zimowy sezon.

    Honoru Slowencow z braku laku bronił dziś Semenic, bo nawet Peter poległ w starciu z wiatrem. Cóż, znając potencjał zawodników w tym kraju i widząc ich wyniki w kontynentalu, występ w lgp wyglada naprawdę żałośnie. To wygląda po prostu jak ponury żart. Ale nie będę się już nad nimi pastwic. Szkoda mi natomiast slowenskich kibiców, że muszą na to patrzeć.

    Porazajaco slabo prezentują się Japończycy, Czesi i Szwajcarzy. Zastanawiam się, ile jeszcze będą polegać jedynie na Kasaim, Koudelce i Ammannie.

    W opozycji do nich stoi trzech włoskich muszkieterów i samotny Francuz, którzy imponują poziomem. Dobrze,
    że osobą, która powoli podnosi włoskie skoki z upadku jest właśnie Łukasz Kruczek. Polak potrafi.

  • Stochoman doświadczony

    Bez wątpienia lato dla Dawida super. Świetne statystyki, które lepsze być nie mogły. Odpuścił starty w Azji, gdzie stracił koszulkę lidera, a mimo to nie poddał się i walczył dalej. Lato zdecydowanie lepsze niż z 2015 roku. Dawid wygrał w podobnym stylu, jak Maciek rok temu. Pewny i mocny przez cały okres startowy, a zwłaszcza na końcu, gdzie forma chcących walczyć o KK powinna być już ustabilizowana. Wydaje się, że szanse na włączenie się Kubackiego do walki o podia konkursów PŚ są dużo większe niż w poprzednich latach. Czy to się uda. Przykład Kota pokazuje, iż będzie to możliwe.
    Nie mniej jednak wielkie gratulacje dla Kubackiego. Był zdecydowanie najlepszy z naszej kadry. Pozostałym brakowało takiego błysku, lotów na pewną top 3. Dziś radził sobie w trudnych warunkach, w których widzieliśmy, że nie poradzili sobie Piotrek Żyła, czy inni świetni sportowcy. Triumf w LGP pełni zasłużony.

  • pawelf1 profesor
    @hololomat @hololomat

    Jakikolwiek ranking ma sens tylko wtedy jak jest podany w przystępny sposób . To po pierwsze . A po drugie , jak wygrywają w nim drugoligowcy "bo więcej skakali w PK ' to , proszę o wybaczenie , ale jest on do du.y.
    Zresztą w tej formie to wygląda bardziej na troll niż pożyteczną informację . Ucz się od fachowca czyli Staregosceptyka:)

  • norah bywalec

    Brawo Dawid, szacuneczek!
    Wygral wszystko co mogl wygrac. Mam nadzieje, ze utrzyma forme do zimy. Niemieckie media, pisza, ze Dawid zapisal sie w historii jako pierwszy skoczek, ktory wygral LGP bez zadnej porazki (o ile mozna nazwac porazka miejsca inne niz 1 ;) ).
    Do tego to co Dawid zrobil w Klingenthal- byl pierwszy w obu treningach i serii probnej, wygral 1 i 2 serie konkursowa- chapeau bas!

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    WŁOCHY
    1. Davide Bresadola 490
    2. Sebastian Colloredo 459
    3. Alex Insam 422
    4. Roberto Dellasega 93
    5. Giovanni Bresadola 60
    6. Federico Cecon 53
    7. Zeno di Leonardo 22
    bez punktów (Michael Lunardi)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    WĘGRY
    1. Florian Molnar 7
    bez punktów (David Kelemen)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    UKRAINA
    1. Vitaliy Kalinichenko 36
    2. Yevgen Marusyak 7
    2. Stepan Pasichny 7
    4. Andrii Vaskul 1
    bez punktów (Oleksandr Schumbarets, Vitaliy Grebeniuk, Ivan Pylypchuk, Viktor Pasichnyk, Dmytro Mazurchuk, Ivan Zelenchuk)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    TURCJA
    1. Fatih Arda Ipcioglu 195
    2. Muhammet Irfan Cintimar 63
    3. Muhammed Ali Bedir 7
    4. Ayberk Demir 1
    bez punktów (Samet Karta, Muhammed Munir Gungen)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    SZWAJCARIA
    1. Killian Peier 524
    2. Simon Ammann 487
    3. Gregor Deschwanden 452
    4. Andreas Schuler 440
    5. Luca egloff 199
    6. Gabriel Karlen 191
    7. Tobias Bichler 51
    8. Pascal Kaelin 17
    9. Sandro Hauswirth 11
    10. Dominik Peter 5
    bez punktów (Pascal Mueller, Tim Hug)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    STANY ZJEDNOCZONE
    1. Kevin Bickner 304
    2. Michael Glasder 290
    3. Casey Larson 131
    4. William Rhoads 110
    5. Decker Dean 11
    6. Andrew Urlaub 8
    7. Matthew White 7
    8. Nicholas Mattoon 6
    9. AJ Brown 5
    10. Brian Wallace 3
    bez punktów (Patrick Gasienica, Nathan Mattoon)

  • anonim

    A no właśnie, ktoś chyba miał przeliczyć wyniki Bartola i Zajca z Kontynentalnego ... jak wyszło? ;)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    SŁOWENIA
    1. Tilen Bartol 635
    2. Anze Lanisek 606
    3. Timi Zajc 564
    4. Miran Zupancic 533
    5. Rok Justin 505
    6. Anze Semenic 470
    7. Ziga Jelar 426
    8. Bor Pavlovcic 415
    9. Andraz Pograjc 357
    10. Robert Kranjec 336
    11. Nejc Dezman 321
    12. Rok Tarman 320
    13. Peter Prevc 300
    14. Domen Prevc 254
    15. Jurij Tepes 190
    16. Tomaz Naglic 183
    17. Aljaz Osterc 161
    18. Blaz Pavlic 109
    19. Jan Kus 77
    20. Anze Lavtizar 66
    21. Miha Kveder 43
    21. Lovro Kos 43
    23. Andraz Modic 34
    24. Matjaz Pungertar 31
    25. Aljaz Vodan 22
    bez punktów (Nik Fabijan, Zak Silih, Tine Bogataj, Martin Capuder)

  • ann81 weteran
    Ostatni konkurs przed zimą

    A po nim wiadomo tyle, że wiadomo niewiele. Dzisiejsze lekko loteryjne warunki nie pozwalają wyciągnąć zbyt wielu wniosków co do przyszłego sezonu zimowego. Zresztą, nawet jeśli byłoby sprawiedliwie, do startu w Wiśle pozostało jeszcze 1,5 miesiąca. Przez ten czas można całkiem sporo nadrobić, jak i wiele stracić.

    Dawid wydaje się być kopią Maćka sprzed roku. Jak na razie nie ma na niego mocnych. Teraz kluczem będzie to, jak poradzi sobie z przestawieniem na tory lodowe. Życzę mu zimowych miejsc w top3 a także premierowej wygranej w zawodach PŚ.

    Kamil wciąż szuka optymalnej formy. Większość skoków przez te 4 dni oddawał na przełom 1 i 2 dziesiątki. Zdarzyły mu się gorsze, ale też i te na ścisłą czołówkę. Do takich zalicza się ten ostatni, Kamil uzyskał 2 notę 2 serii. Daje to nadzieję, że zimą znów zobaczymy Kamila w walce o najwyższe cele. Jeśli nie w całym sezonie, to chociaż w pojedynczych konkursach.

    Maciek zaliczył drobną obniżkę formy względem lipca i sierpnia. Może to o dobrze. Każdy musi mieć chwilę oddechu. Wystarczy mu teraz poprawić detale i z chłodną głową podejść do inauguracji sezonu. Oby równie udanego, jak przed rokiem.

    Piotrek do zimy wydaje się być praktycznie gotowy. A dzisiejsza wpadka wbrew pozorom może to potwierdzać. Wszak lato to czas, gdy takie wpadki nie mają wielu konsekwencji, a mobilizuja do dalszej pracy. Jeśli Piotrkowi uda się jeszcze poprawić obecny świetny poziom, zimę może zacząć z przytupem.

    Stefan wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie. Jest nieoficjalnym nr 5 w kadrze i nic nie zapowiada , by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

    Nie zawodzą również Klemens i Kuba. Oj, Horngacher może mieć niezły ból głowy, którego z nich wystawystawić w 1 periodzie jako 6. W obecnej sytuacji naprawdę szkoda, że nie udało się zdobyć tego 7 miejsca. Któryś z chłopaków będzie się musiał niestety tułac po pk.

    Mamy w kadrze 7 zawodników zdolnych do zdobywania regularnych punktów w PŚ. Oby w zimie się to potwierdziło. Który z nich okaże się najlepszy w marcu, dla mnie jest bez znaczenia. Ważne, byśmy mieli 2-3 zawodników zadomowionych w top10 i 1-2 walczacych o podium. Panowie, nie schodźcie z tej drogi, bo to dobra droga jest.

  • TandeFan23 weteran
    Szymon_N

    Przeciez sobie zartujemy.Niemniej z glowa tez jakis klopot jest,co pokazal final Raw Air.,gdzie majac talerz na wyciagniecie reki spadl z progu wcale nie majac jakis koszmarnych warunkow.

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    SŁOWACJA
    bez punktów (erik Kapias)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    RUMUNIA
    1. Nicolae Sorin Mitrofan 102
    2. Sorin Iulian Pitea 46
    3. Daniel Andrei Cacina 33
    3. Radu Mihai Pacurar 33
    5. Mihnea Alexandru Spulber 30
    6. Andrei Feldeoranu 14
    7. eduard Torok 11
    8. Hunor Farkas 6
    bez punktów (Lorant Attila Benedek, Mario Butaru, Florin Feroiu, Moise Alexandru Folea, Mircea Stefan Jipescu, Alexandru Runceanu, Robert Stefan Sandulescu)

  • PudelkoZapalek profesor

    Tomasz Kalemba?:

    Kamil Stoch walczył w Klingenthal z bólem głowy, a i tak zanotował najlepszy wynik latem. Trener Horngacher nie martwi się o naszego mistrza

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    ROSJA
    1. evgeniy Klimov 398
    2. Denis Kornilov 350
    3. Mikhail Nazarov 341
    4. Roman Sergeevich Trofimov 335
    5. Alexey Romashov 315
    6. Aleksandr Bazhenov 176
    7. Dmitriy Vassiliev 121
    8. Mikhail Maksimochkin 60
    9. Ilmir Hazetdinov 44
    10. Vladislav Boyarintsev 26
    11. egor Usachev 24
    12. Maksim Sergeev 22
    13. Ilya Baskakov 14
    14. Artem Yudin 12
    15. Ruslan Akchurin 9
    bez punktów (erkin Allamuratov, Fedor Chizov, Dmitry Khodykin, Aleksandr Loginov, Konstantin Nikolaev, Oleg Pavlenko, Mikhail Purtov, Aleksandr Vakhrushev)

  • Lewy444 bywalec

    Oby tak było w zimie...

  • Szymon_N bywalec

    Ale co to jest ten instynkt killera ? Wellinger od stycznia skacze na fantastycznym poziomie, jest prawie cały czas w ścisłej czołówce, a nie wygrywa nie dlatego, że nie posiada jakiegoś mitycznego instynktu killera (coś takiego nie istnieje w tej dyscyplinie sportu), tylko dlatego, że zimą trafił na kosmicznego Krafta i on skakał od niego najzwyczajniej w świecie jeszcze lepiej. Nie trzeba do tego dopisywać jakichś dziwnych teorii.

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    POLSKA
    1. Klemens Murańka 863 (jedyny zawodnik powyżej 800 punktów)
    2. Dawid Kubacki 576
    3. Aleksander Zniszczoł 566
    4. Maciej Kot 463
    5. Piotr Żyła 407
    6. Stefan Hula 399
    7. Kamil Stoch 389
    8. Przemysław Kantyka 388
    9. Jan Ziobro 371
    10. Bartłomiej Kłusek 291
    11. Paweł Wąsek 283
    12. Krzysztof Mietus 258
    13. Jakub Wolny 257
    14. Bartosz Czyż 237
    15. Krzysztof Biegun 110
    16. Andrzej Stekała 65
    17. Stanisław Biela 59
    18. Krzysztof Leja 38
    19. Kacper Juroszek 26
    20. Tomasz Pilch 23
    21. Szymon Pawłowski 20
    22. Kacper Stosel 18
    23. Piotr Kudzia 15
    24. Adam Niźnik i Damian Skupień 14
    26. Mateusz Gruszka 9
    27. Stanisław Majerczyk i Szymon Jojko 6
    29. Dawid Jarząbek i Mateusz Rajda 5
    31. Karol Niemczyk i Krzysztof Kieta 3
    33. Łukasz Bukowski 2
    bez punktów (Dominik Kastelik, Jan Bukowski, Jan Rzadkosz, Mateusz Małyjurek)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    NORWEGIA
    1. Kenneth Gangnes 477
    2. Robert Johansson 435
    3. Anders Fannemel 388
    4. Halvor egner Granerud 365
    5. Joachim Hauer 360
    6. Joacim Oedegaard Bjoereng 300
    7. Daniel Andre Tande 279
    8. Johann Andre Forfang 239
    9. Thomas Aasen Markeng 213
    10. Tom Hilde 202
    11. Sigurd Nymoen Soeberg 168
    12. Fredrik Bjerkeengen 156
    13. Andreas Stjernen 149
    14. Joakim Aune 143
    15. Richard Haukedal 115
    16. Sondre Ringen 89
    17. Marius Lindvik 85
    18. Oscar Peder Westerheim 77
    19. Mats Bjerke Myhren 60
    20. Robin Pedersen 49
    21. Jonas-Sloth Sandell 35
    22. Rishi Saether 22
    23. Oscar Alexander Hafslund 18
    24. Carl Henning Lippestad 14
    25. Ole Mathis Nedrejord 6
    26. Kenneth Henningsmo Fredheim 5
    27. Joergen Madsen 3
    27. Mathias Braathen 3
    bez punktów (Simen Aasen Markeng, Benjamin Oestvold, Benedikt Netland Hulloeen)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    NIEMCY
    1. Pius Paschke 745
    2. Stephan Leyhe 447
    3. Richard Freitag 406
    4. Karl Geiger 355
    5. Constantin Schmid 335
    6. Lukas Wagner 331
    7. Moritz Baer 317
    8. Andreas Wank 291
    9. Andreas Wellinger 286
    10. Felix Hoffmann 281
    11. Dominik Maylaender 250
    12. Tim Fuchs 242
    13. Markus eisenbichler 218
    14. Martin Hamann 197
    15. David Siegel 175
    16. Fabian Seidl 173
    17. Justin Lisso 172
    18. Luca Roth 169
    19. Julian Hahn 163
    20. Sebastian Bradatsch 42
    21. Cedrik Weigel 36
    22. Adrian Sell 31
    23. Marinus Kraus 17
    24. Axel Maylaender 13
    25. Justin Weigel 11
    25. Johannes Schubert 11
    27. Philipp Raimund 9
    28. Kilian Maerkl 4
    bez punktów (Justin Nietzel, Max Goller, Lennart Weigel)

  • TandeFan23 weteran
    dervish

    Wiem ze nie musze ci przypominac bo jestes jednym z wiekszych specow na tym forum. :) Ale ten Andi mnie tak bawi ze musze sobie czasem pozartowac.Zwlaszcza gdy dopisal dzis kolejny element swojej niekillerowej historii :D

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    KOREA POŁUDNIOWA
    1. Seou Choi 122
    2. Heung-Chul Choi 73
    3. Sung-Woo Cho 9
    4. Hyun-Ki Kim 6
    5. Soo-Hyeon Yim 2
    bez punktów (Ju-Chan Lee, Jeong-Heon Si)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    KAZACHSTAN
    1. Sergey Tkachenko 312
    2. Marat Zhaparov 298
    3. Sabirzhan Muminov 89
    4. Ilya Kratov 30
    5. Nikolay Karpenko 24
    6. Alexey Korolev 2
    6. Konstantin Sokolenko 2
    8. Ibraim Abduhalilov 1
    bez punktów (Mikhail Boiko, Nikita Devyatkin, Ilshat Kadyrov, Gleb Safonov, Nurshat Tursunzhanov, Danil Vassilyev, Sergey Zyryanov)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    KANADA
    1. Mackenzie Boyd-Clowes 220
    2. Joshua Maurer 162
    3. Matthew Soukup 59
    4. Nigel Lauchlan 12

  • SzybkiBil początkujący
    GRATULACJE

    Kubacki skacze wyśmienicie oby tak zimą . A Gregor wraca widać pomału do swojego skakania .

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    JAPONIA
    1. Junshiro Kobayashi 540
    2. Ryoyu Kobayashi 294
    3. Yumu Harada 254
    4. Taku Takeuchi 226
    5. Yuken Iwasa 203
    6. Kento Sakuyama 193
    7. Kenshiro Ito 187
    8. Daiki Ito 175
    9. Noriaki Kasai 117
    10. Yuya Yamada 110
    11. Yukiya Sato 97
    12. Naoki Nakamura 83
    13. Tomofumi Naito 78
    14. Masamitsu Ito 77
    15. Shohei Tochimoto 38
    16. Minato Mabuchi 30
    17. Riki Kurita 20
    18. Ren Nikaido 8
    19. Taro Yamakawa 6
    20. Kenta Takehana 3
    bez punktów (Tatsunao Kobayashi)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    GRUZJA
    bez punktów (Sergey Akhabadze, Alan Gobozovi, Vazha Kozanashvili, George Shubitidze, Artur Sarkisiani)

  • dervish profesor
    @TandeFan23 @TandeFan23

    Aj źle odczytałem. Dziękuje za garść argumentów na poparcie teorii o instynkcie killera. :)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    FRANCJA
    1. Vincent Descombes Sevoie 336
    2. Jonathan Learoyd 142
    3. Paul Brasme 121
    4. Thomas Roch Dupland 35
    5. Mathis Contamine 1
    bez punktów (Alessandro Batby)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    FINLANDIA
    1. Antti Aalto 400
    2. Andreas Alamommo 348
    3. Eetu Nousiainen 331
    4. Jarkko Maeaettae 281
    5. Niko Kytoesaho 213
    6. Ville Larinto 209
    7. Frans Taehkaevuori 104
    8. Juho Ojala 95
    9. Kalle Heikkinen 87
    10. elias Vaenskae 37
    11. Henri Kavilo 24
    12. Janne Korhonen 22
    13. Lauri Asikainen 20
    14. eetu Merilainen 12
    15. Juha Miettinen 10
    16. Niko Loeytaeinen 8
    17. Arttu Pohjola 1
    bez punktów (Jonne Vetelaeinen, Wili Louskamaeki, Mico Ahonen. Ville Korhonen, Riku Taehkaevuori, Joni Saapunki)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    ESTONIA
    1. Martti Nomme 269
    2. Artii Aigro 190
    3. Kevin Maltsev 30
    4. Taavi Pappel 16
    bez punktów (Markkus Alter, Robert Lee)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    CZECHY
    1. Cestmir Kozisek 444
    2. Lukas Hlava 442
    3. Tomas Vancura 357
    4. Roman Koudelka 346
    5. Jakub Janda 312
    6. Vojtech Stursa 301
    7. Filip Sakala 190
    8. Viktor Polasek 140
    9. Radek Selcer 28
    10. Petr Vaverka 20
    11. Jakub Sikola 14
    12. Sebastian Kellerman 7
    13. Frantisek Holik 5
    14. Damian Lasota 3
    15. David Jirotka 1
    bez punktów (Radek Rydl, Benedikt Holub, Mikulas Sluka, Vojtech Machac, Vojtech Matejka, Josef Brodsky, Barivoj Kaspar, Jiri Pokorny, Michal Machac)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    BUŁGARIA
    1. Vladimir Zografski 146
    2. Krasimir Simitchyiski 3
    bez punktów (Viktor Hristov, Borislav Stoyanov)

  • hololomat bywalec
    KRAJOWY

    AUSTRIA
    1. Daniel Huber 476
    2. Thomas Lackner 444
    3. Stefan Kraft 405
    4. elias Tollinger 396
    5. Florian Altenburger 385
    6. Maximilian Steiner 372
    7. Clemens Aigner 367
    8. Gregor Schlierenzauer 327
    9. Philipp Aschenwald 300
    10. Markus Schiffner 291
    11. Mika Schwann 286
    12. Andreas Kofler 273
    13. Manuel Fettner 271
    14. Markus Rupitsch 228
    15. Stefan Huber 223
    16. Michael Hayboeck 166
    17. Manuel Poppinger 151
    18. Clemens Leitner 111
    19. Ulrich Wohlgennant 81
    20. Thomas Diethart 51
    21. Janni Reisenauer 41
    22. Philipp Haagen 38
    23. Patrick Kogler 34
    24. Maximilian Liehner 28
    25. Noah Valtiner 22
    25. Maximilian Schmalnauer 22
    27. Francisco Moerth 4
    28. Josef Dirnbauer 2
    bez punktów (Martin Diess, Simon Greiderer, David Haagen, Thomas Hofer, Stefan Rainer, Peter Resinger)

  • bardzostarysceptyk profesor
    Piętnasty na szesnaście.

    Konkursy Letniej Grand Prix w których Polacy zdobyli ponad 200 punktów.
    Dzisiejszy konkurs na piętnastym miejscu. W nawiasie liczba punktujących skoczków.

    1. 20.08.2010 Wisła (Polska) .................... 314 pkt (7)
    2. 1.08.2015 Wisła (Polska) -..................... 306 pkt (7)
    3. 29.07.2017 Hinterzarten (Niemcy) --... 301 pkt (6)
    4. 6.08.2016 Einsiedeln (Szwajcaria) ....... 281 pkt (6)
    5. 1.10.2017 Hinzenbach (Austria) .......... 273 pkt (6)
    6. 12.08.2017 Courchevel (Francja) ......... 270 pkt (6)
    7. 29.08. 2010 Hakuba (Japonia) .............. 262 pkt (5)
    8. 1.10.2016 Hinzenbach (Austria) ........... 249 pkt (6)
    9. 15.07.2017 Wisła (Polska) ..................... 247 pkt (5)
    10. 23.08.2013 Hakuba (Japonia) ............. 242 pkt (6)
    11. 2.10.2016 Klingenthal (Niemcy) ......... 229 pkt (5)
    12. 16.07.2016 Courchevel (Francja) ....... 228 pkt (6)
    13. 17.08.2013 Einsiedeln (Szwajcaria) ... 221 pkt (5)
    14. 21.08. 2010 Wisła (Polska) --............... 208 pkt (4)
    15. 3.10.2017 Klingenthal (Niemcy) --...... 204 pkt (6)
    16. 1.10.2010 Liberec (Czechy) ................ 202 pkt (4)

  • hololomat bywalec
    Rankingi

    Sezon letni zakończony, tak się prezentują więc rankingi wg zasad jakie opublikowałem w artykule "Puchar Beskidów w Szczyrku: Zniszczoł wygrywa, Murańka drugi! Polski dublet na skoczni Skalite!"
    OGÓLNY (w nawiasie miejsce latem 2016)
    1. Słowenia 7027
    2. Polska 6186
    3. Austria 5805
    4. Niemcy 5707
    5. Norwegia 4483
    6. Japonia 2733
    7. Czechy 2593
    8. Szwajcaria 2390
    9. Rosja 2240
    10. Finlandia 2193
    11. Włochy 1597
    12. Stany Zjednoczone 872
    13. Kazachstan 757
    14. Francja 629
    15. estonia 510
    16. Kanada 463
    17. Rumunia 275
    18. Turcja 267
    19. Korea Południowa 234
    20. Bułgaria 149
    21. Ukraina 61
    22. Węgry 7
    23. Gruzja 0
    23. Słowacja 0
    nieklasyfikowani (tzn. brak startów) Chiny, Łotwa, Szwecja, Wielka Brytania

  • PudelkoZapalek profesor
    @SebaSzczesny @SebaSzczesny

    Bo już nie ma,teraz ma bardzo dobry styl w locie

  • SebaSzczesny profesor

    Teraz nikt nie powinien mówić że Kubacki ma styl spadającego ziemniaka

  • dervish profesor
    @TandeFan23 @TandeFan23

    Po co mi to przypominasz? Czy ja to neguję?
    Żadne statystyki nie zmienią faktu, że chłopak NIE POSIADA INSTYNKTU KILLERA :)

  • bardzostarysceptyk profesor
    @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

    Brawo pudełko

  • SN2016 stały bywalec
    Moja ocena konkursu w Klingenthal

    Dawid Kubacki - piękne skoki, w takich warunkach trudno było skoczyć dalej - ocena 10/10
    Kamil Stoch - tak jak kilkanaście minut temu pisałem, Kamil wraca do przyzwoitego skakania - ocena 8/10
    Maciej Kot - dobre skoki, w drugiej serii przeszkodził mu wiatr, tak jak połowie stawki w 2 serii , było widać to po technice, ale i tak nie zmienia to faktu że stać go było na lepsze skoki i wyższe miejsce - ocena 7,5/10
    Stefan Hula - w pierwszej bardzo dobrze, w drugiej przeszkodził mu wiatr ale też sam popełnił błąd - ocena 7,5/10
    Klemens Murańka - w pierwszej pewnie warunki mu przeszkodziły , ale w drugiej pokazał już swoje normalne skoki. Jego skoki wyglądają w dodatku lepiej niż w LPK... - ocena 6,5/10
    Jakub Wolny - obydwa skoki na jego normalnym poziomie, solidnie - ocena 6/10
    Piotrek Żyła - nie wierzę by same warunki spowodowały bule Piotra, pewnie nie walczył już o odleglość. Oczywiście nie będę stawiał oceń tak surowo w jego przypadku - ocena 4/10

    Drożyna - całokształt bardzo dobry, nie mogę doczekać się zimy, będzie pewnie co oglądać - ocena 7,5/10

  • pawelf1 profesor
    Gratulacje...

    ...dla Dominatora i Całej Drużyny!!
    Super zabawa dla kibiców takiej drużyny:)
    Warto dodać (co oczywiste:) że wygraliśmy PN . A z ciekawostek , w czołowej "8" WRL jest czterech Polaków:)

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Zwycięstwa w konkursach LGP wg państw, stan po dzisiejszym konkursie.
    186 konkursów i 188 zwycięzców (2 zwycięstwa podwójne).

    Austria ......... 43
    Polska -......... 35
    Japonia --...... 32
    Niemcy -....... 19
    Norwegia --.. 17
    Finlandia -.... 13
    Słowenia --... 12
    Szwajcaria ..... 8
    Czechy ........... 7
    Francja i Włochy po 1

  • bardzostarysceptyk profesor
    @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

    Dzisiejsze 1m Dawida Kubackiego to 35 zwycięstwo oraz 84 podium polskich skoczków
    w konkursach indywidualnych LGP również 10 podium w sezonie 2017.
    Podia Polaków w konkursach LGP, stan po dzisiejszym konkursie.

    Adam Małysz -........ 13 -- 8 -- 7 .. razem 28
    Kamil Stoch .............. 7 -- 5 -- 7 .. razem 19
    Maciej Kot -............... 7 -- 5 -- 1 .. razem 13
    Dawid Kubacki ---..... 7 -- 3 -- 1 .. razem 11
    Krzysztof Biegun -.... 1 -- 0 -- 1 .. razem 2
    Piotr Żyła .................. 0 -- 6 -- 1 .. razem 7
    Jan Ziobro ---............. 0 -- 1 -- 1 .. razem 2
    Łukasz Rutkowski --- 0 -- 0 -- 1 .. razem 1
    Klemens Murańka -- 0 -- 0 -- 1 .. razem 1
    --------------------------------------------------------
    ................................. 35 - 28 - 21 . łącznie 84

    Podia Polaków w sezonie 2017.

    Dawid Kubacki ..... 5 - 0 - 0
    Maciej Kot --.......... 0 - 2 - 0
    Piotr Żyła -............. 0 - 1 - 1
    Klemens Murańka 0 - 0 - 1 łącznie 10

  • bardzostarysceptyk profesor
    Moje tradycyjne zestawienie.

    Punktacja Pucharu Narodów dzisiejszego konkursu LGP w Klingenthal.
    Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, liczba punktujących zawodników.

    1. Polska (1, 7, 11, 13, 16, 22) ..... 204 pkt (6 zawodników)
    2. Norwegia (3, 4, 9, 10) .............. 149 pkt (4 zawodników)
    3. Niemcy (2, 12, 17, 21, 28, 30) . 130 pkt (6 zawodników)
    4. Austria (5, 8, 14, 25) ................ 101 pkt (4 zawodników)
    5. Szwajcaria (6) ............................. 40 pkt (1 zawodnik)
    6. Włochy (18, 19, 20) .................... 36 pkt (3 zawodników)
    7. Finlandia (15, 27) ....................... 20 pkt (2 zawodników)
    8. Rosja (23) --................................... 8 pkt (1 zawodnik)
    9. Słowenia (24) ............................... 7 pkt (1 zawodnik)
    10. Czechy (26) --.............................. 5 pkt (1 zawodnik)
    11. Japonia (29) --............................. 2 pkt (1 zawodnik)

  • TandeFan23 weteran
    dervish

    Przypomnijmy osiagniecia Welliego:DWUKROTNY srebrny medalista MS w Lahti,DWUKROTNIE srebrny medalista MS juniorow w Almatach(ind i druz),drugi w klasyfikacji PS w lotach 2017,drugi w LGP 2016,8 razy drugi w sezonie 2016/2017,obecna LGP konczy kolejnym imponujacym drugim miejscem. :D

  • SN2016 stały bywalec

    Kamil chyba pomalutku powraca do gry. Na razie jeszcze nie jest świetnie ale do zimy będzie już na właściwych torach i może walczyć o podia.

  • Nowyskoczek5 profesor
    Gratulacje Dawid !

    Ogólnie oprócz Żyły to dobry konkurs w naszym wykonaniu choć myślałem że Kot i Hula będą w TOP10.

  • Xellos profesor
    Kubacki

    Brawo. Takiej formy jeszcze nie miał o tej porze. W Wiśle pewnie będzie ciekawie bo jest niedaleko. Pytanie na jak długo starczy dyspozycji.

    Dobrze, że Murańka dzisiaj dobrze zapunktował. Jeszcze dobry występ w Wiśle i WRL zabezpieczony na cały sezon. Chociaż oczywiście życzę mu czegoś więcej w zimie ale różnie bywa.

  • Jannush profesor

    No i stało się to, co się stać musiało. Dawid Kubacki zwyciężył we wszystkich konkursach w których startował, skuteczność 5/5. Wielkie gratulacje!
    Bardzo dobre skoki Polaków w drugiej serii (z wyjątkiem Huli). Stoch dziś lepszy od Krafta.
    204 punkty czyli konkurs bardzo dobry, ale trzeba uważać na Norwegów, dziś aż czterech w dziesiątce.
    Pozostaje czekać do zimy, to jeszcze ponad 6 tygodni...

  • anonim

    Trochę opanowania Redakcjo ... nie powiedziałbym, że zwrot "król lata" jest komplementem ... ;)

  • kibicsportu profesor
    -

    Dobry konkurs dla polaków. Kamil w drugiej serii oddał dobry skok jak na warunki i miał drugą najlepsza notę serii finałowej.

  • kewa stały bywalec

    gratulacje dla NASZYCH, w szczególności dla Dawida

  • TandeFan23 weteran

    Brawo dla Dawida.Przypieczetowanie letniej dominacji.Wellinger znowu drugi.Ten czlowiek chyba nigdy nie wygra :D Jak nie Kraft to Dawid.

  • kewa stały bywalec

    wyniki samej II serii:
    1.Kubacki
    2.Stoch
    4.Kot
    6. Murańka
    22. Wolny
    23. Hula

  • PudelkoZapalek profesor

    Brawo za reklamy

  • tomek20 weteran

    No to Dawid potwierdził swoją letnią dominację. Chociaż zawsze dobrze skakał latem to w takim gazie jak teraz chyba jeszcze nie był. Teraz musi pokazać czy da radę zimą zbliżyć się chociaż do poziomu Maćka Kota z zeszłego sezonu, czy na zawsze pozostanie rycerzem lata.

  • PaziuX początkujący
    Błachut xD

    "rozmowy motywacyjnej z kibicami, nie będzie w tym przypadku" XD

  • dervish profesor

    Gratulacje dla Dawida. 100% normy letniej!

    Co do Welliego to już nie chciało mi się kolejny raz przypominać rzeczy oczywistej. :)

  • PudelkoZapalek profesor

    Król lata

  • kibicsportu profesor
    -

    Kamil Stoch póki co to najwyższa nota serii finałowej.

  • PudelkoZapalek profesor

    Bez wiatru juz tak nie latają

  • kibicsportu profesor
    -

    Dobry skok Kamila jak na tę warunki. Prędkość lepsza i skok lepszy mimo słabszej odległości niż w pierwszej serii.

  • Snickers profesor

    Kamil najlepszy skok tego lata

  • Jannush profesor
    Aigro

    Dziś DSQ, ale liczę na jego punkty w zimę. Oby okazał się drugim Nurmsalu, a może nawet kimś lepszym.
    A Polacy stracili na loterii, nie jest rewelacyjnie, jest "zaledwie" bardzo dobrze, ale kiedyś o takim czymś i tak mogliśmy tylko pomarzyć.
    Brawa dla Dawida za wygranie cyklu i wyśmienitą formę, ale cały czas z tyłu głowy siedzi czy da on radę skakać tak rewelacyjnie w zimie. Byłoby cudownie.

  • PudelkoZapalek profesor
    @PudelkoZapalek @alicja19861

    Widzę,że nie interesują Cię skoki jak większości tutaj piszących więc nie zamierzam wdawać się w dyskusję.Jak nie chcesz oglądać to nie oglądaj.

  • dervish profesor

    Klemen wyprzedza farciarzy którzy w pierwszej serii mieli duzo lepsze warunki wietrzne. Teraz po drugiej wiatr oddał Klimkowi to co zabrał w pierwszej i jego pozycja wzgledem rywali bardziej odpowiada rzeczywistej klasie zawodników.

  • molenda doświadczony

    Patrząc na pozostałe występy, to skok Murańki z drugiej serii świetny, skok Wolnego również bardzo solidny. Skoro nie 7 w 30, to może 6 w 20 chociaż? :)

  • alicja19861 bywalec
    @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

    Eurosport nie jest polską stacją. Poskarż się TVP, że nie wykupili transmisji, byłoby zabawnie usłyszeć Szaranowicza, jak ma orgazm na wizji, bo Kubacki wygrał cykl konkursów w skokach na trawie.

  • Xellos profesor

    Tym razem trochę szczęście się uśmiechnęło do Klemensa i dobrze :)

  • dervish profesor
    loteria

    suma pecha i szczescia powoli sie wyrównuje. Dzięki przelicznikom wietrznym klasyfikacja po drugiej serii bedzie znacznie blizsza stanu faktycznego.

  • PudelkoZapalek profesor
    @PudelkoZapalek @alicja19861

    Na pewno nie w Polsce

  • dervish profesor

    No i oliwa sprawiedliwa czyli forma skoczków powoli na wierzch wypływa.
    Klimek zgodnie z przewidywaniami zaczyna marsz w górę. Mam nadzieje że Kuba również.

  • alicja19861 bywalec
    @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

    To jest snooker. Bardziej popularny na świecie niż skoki.

  • PudelkoZapalek profesor
    @PudelkoZapalek @equest

    No tak o 22:30..

  • alicja19861 bywalec

    Idealny konkurs, idealne wprowadzenie do zimy, bo ten konkurs jak żywo przypomina już rzeczywiste skoki na śniegu:

    - wiatr jak zwykle kręci, a przeliczniki w dużej części o kant d rozbić
    - sędziowskie noty jak zwykle za długość skoku
    - nasi jak zawsze świetnie na treningach i Q, a w konkursie wiadomo
    - wobec powyższego, tłumaczenie zapaleńców, że winny oczywiście tylko i wyłącznie wiatr, loteria
    - czołówka pojawiła się prawie cała i przestała się bawić w skakanie letnio-treningowe, dla zabawy
    - Kubacki w lecie nie do zatrzymania, więc już mu kibice przypisali wygrane w PŚ, dobrze że nie na IO
    - tradycyjne ujadanie, że brak transmisji, wcześniej Q w PK (LOL!), a teraz w GP, bo to przecież zbrodnia przeciwko ludzkości
    - a jak zwykle, kto jest w formie, to będzie wiadomo dopiero po kilku konkursach PŚ

  • equest profesor
    @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

    Eurosport w powtórkach będzie nadawał całość konkursu.
    Zapewne komentatorzy nakrywali podkład od początku konkursu.

  • wiatrhula111 weteran
    @Boss28 @Boss28

    Myślisz że jak dasz kilka gwiazdek to nie wiadomo o co chodzi?
    Myślałem że przeklinanie na forum jest zabronione

  • PudelkoZapalek profesor

    ,,Po krótkiej przerwie'' hahahah

  • equest profesor
    druga seria o 16:52

    tak więc Eurosport jeszcze pociągnie trochę reklam

  • PudelkoZapalek profesor

    A na Eurosport 2 billard no oni sobie jaja robią

  • TandeFan23 weteran
    molenda

    W pupciach sie poprzewracalo z dobrobytu. :) Cieszmy sie z tego co mamy.Nie jestesmy Austria,Norwegia czy Niemcami ktorym co pokolenie wyskakuje gwiazda skokow,a czasme i kilka naraz.Nie wiadomo kiedy nam sie powtorzy taka świetna generacja.

  • Boss28 początkujący
    Eurosport

    W końcu koniec tego je**nego kolarstwa.

  • alo profesor
    Eurosport

    No i ciekawe czy puszcza konkurs

  • kewa stały bywalec

    jednak wiatr miał dziś udział w wynikach:(

  • dervish profesor

    Najbardziej żal, ze loteria wypaczyła wyniki Murańki i Kota. Do tego oprócz kiepskiego wiatru Piotr prawdopodobnie po prostu zepsuł skok.
    No i obeszliśmy się smakiem po apetycie na punktowanie całej siódemki.

    Druga seria powinna wyrównać poziom szczęścia w losowaniach wiatru. Spodziewam się, ze oliwa sprawiedliwa jednak wypłynie na wierzch i Polacy zanotują spore awanse.

  • SN2016 stały bywalec
    @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

    Raczej mu się to nie uda, nawet jak będzie miał lepsze warunki, co najwyżej nie straci wiele w 2 seri do mistrza tegorocznego lata - Dawida Kubackiego

  • marekrz bywalec
    Tylko Twitch!

    Jeżeli Eurosport olewa transmisję to organizatorzy powinni transmitować zawody przez TWITCH.
    Mamy 2017 rok, a czuję się jakbyśmy byli w latach 90-tych, kiedy to "pan telewizor" dyktował nam co mamy oglądać.

  • PudelkoZapalek profesor

    Szkoda,że TVP nie transmituje ostatniego konkursu.

  • kibicsportu profesor
    -

    Pokazali skok Stocha na http://www.mdr.de/mediathek/livestreams/fernsehen/index.html
    Stylowo ładnie, ale znowu spóźniony skok.

  • marekrz bywalec
    Uuważam, że jeżeli Eurosport olewa transmisję to organizatorzy powinni transmito

    Mamy 2017 rok, a czuję się jakbyśmy byli w latach 90-tych, kiedy to "pan telewizor" dyktował nam co mamy oglądać.

  • Major_Kuprich profesor
    @Boss28 @Boss28

    Jeszcze 20 minut reklam :)

  • Boss28 początkujący
    Kolarstwo

    Skończył się wyścig...

  • PudelkoZapalek profesor

    Wellinger będzie atakował bo chce wygrać u siebie

  • molenda doświadczony

    3 w 10, 6 w 30, Polak prowadzi w konkursie i wygrywa cykl, a my tu marudzimy, że nie ma 7 w 30, bo siódmego zdmuchnął wiatr. :) Apetyt rośnie w miarę jedzenia, cóż.

  • sosik333 doświadczony
    Aigro

    Nadal szkoda jego punktów

  • pawelf1 profesor
    Loteria

    Nie służy dobrym ....... Ale pozytywnym efektem posiadania mocnej drużyny jest to że zawsze jest szansa na naszych w "10".Choć w równych warunkach pewnie by było lepiej:(

  • skizo bywalec
    Ehh

    EUROSPORT powinien dać skoki Polak wygrywał wszystko jak leci a oni rowery.. I to bez Polaków brawo..

  • King profesor
    -

    Można powiedzieć, że Dawid już wygrał ten konkurs. W 2 serii będzie skakać w podobnym momencie co Wellinger, a on miał lepsze warunki od Dawida. W równych nie ma szans.

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    Kubacki w drugiej serii już nie musi skakac. Ale niech udowodni kto rządzi w tym letnim sezonie !

  • Major_Kuprich profesor
    Loteria loterią

    Ale mamy 3 zawodników w czołowej 10.
    6 w 2 serii.
    To jest atut kiedy mamy 7 zawodników na światowym poziomie, rozsianych po całej liście startowej.
    Zawsze jest szansa, że ktoś trafi na lepsze warunki ( Hula, Stoch ) i niestety gorsze ( Żyła, Kot ).

  • tomek20 weteran

    Kubackiego nie zatrzyma nawet wiatr :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl