Za nami półmetek Mistrzostw Szwajcarii

 • 2017-10-14 21:25

W sobotę na kompleksie sportowym w Einsiedeln odbył się pierwszy dzień tegorocznych Mistrzostw Szwajcarii w skokach narciarskich. Najlepszą drużyną kraju okazała się ekipa z Zurychu, konkurs kobiet padł łupem Siny Arenet, a w kategoriach juniorskich triumfowali Sandro Hauswirth oraz Yanick Wasser.

Głównym wydarzeniem dnia był konkurs drużynowy na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS 117). Na starcie pojawiło się pięć zespołów, a najdalej latali członkowie pierwszej ekipy Zuryskiego Związku Narciarskiego. Złote medale krajowego czempionatu zdobyli: Dominik Peter (109,5 oraz 114 metrów), Pascal Kaelin (112,5 oraz 111 metrów), Tobias Birchler (105,5 oraz 107 metrów) i Andreas Schuler (110 i 111 metrów). Srebro przypadło zawodnikom z Berneńskiego Związku Narciarskiego. Luca Von Grueningen (96,5 oraz 90,5 metra), Keving Romang (97,5 oraz 95 metrów), Gabriel Karlen (107,5 oraz 108,5 metra) i Sandro Hauswirth (107 oraz 107,5 metra) do zwycięzców stracili aż 139,4 pkt. Skład podium uzupełniła czwórka złożona ze skoczków z centralnej oraz wschodniej Szwajcarii. W jej szeregach znaleźli się: Aron Russi (83 oraz 78,5 metra), Fabian Waldis (84,5 oraz 83,5 metra), Gregor Deschwanden (108,5 oraz 115,5 metra) i Luca Egloff (113 oraz 109,5 metra). Czwarta była ekipa z Romandii, a stawkę zamknęło zaplecze Zuryskiego Związku Narciarskiego.

Wcześniej, w godzinach poranno-popołudniowych, o medale w słonecznej aurze walczyli juniorzy oraz kobiety. Miano najlepszej Szwajcarki na skoczni im. Simona Ammanna (HS 77) wywalczyła Sina Arnet. Zaledwie 12-letnia adeptka sportu lądowała na 74. i 62. metrze. Druga finiszowała Rea Kindlimann (64 oraz 66,5 metra), a na miejscu nr 3 uplasowała się Emely Torazza (dwukrotnie 50,5 metra).

W kategorii chłopców do lat 16 najlepsze rezultaty osiągał Yanick Wasser (76 oraz 76,5 metra). Obok niego na przysłowiowym "pudle" stanęli Noah Camenzind (76,5 oraz 76 metrów) i Felix Trunz (74,5 oraz 73,5 metra).

Na skoczni HS 117 w sobotę przeprowadzono nie tylko rywalizację zespołową, ale i konkurs juniorów. W tych bezkonkurencyjny był Sandro Hauswirth. 17-latek o 11 "oczek" wyprzedził Dominika Petera (111,5 oraz 110 metrów). Trzeci Pascal Mueller (97,5 oraz 94 metry) stracił do Hauswirtha aż 72,5 pkt.

Indywidualne zawody mężczyzn zaplanowano na niedzielę. Początek o 9:45.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu drużynowego.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet oraz młodzieżowców do lat 16.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu juniorów.


Dominik Formela, źródło: swiss-ski.ch
oglądalność: (6141) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ms_ stały bywalec
  @SN2016 @SN2016

  Niech się cieszą że mają chociaż to, w kombinacji jeszcze kilka lat temu byli w czołówce, mieli kilku zawodników stale punktujących w PŚ, a teraz jedynym profesjonalnym kombinatorem jest tam Tim Hug, nie ma nawet żadnych juniorów mających więcej niż 14 lat, a i oni prawdopodobnie jak ich starsi koledzy z czasem postawią na skoki.
  Jeżeli chodzi o sytuację Szwajcarskich skoków nie stawiałbym takich tragicznych wizji, nie będą mieli w najbliższym czasie prawdopodobnie drugiego Ammanna czy Kuettela ale mają kilku zdolnych juniorów ( Peter, Hauswirth) a i nieco starsi zawodnicy jak Schuler, Karlen czy Birchler także dobrze rokują.

 • SN2016 stały bywalec

  U juniorów jest dwójka a później ogromna dziura punktowa. Mają praktycznie tylko Ammana , Paiera, Deswandena i tych dwóch juniorów. Są w gorszej sytuacji niż Finowie i Czesi. Za 10 lat będą odgrywać w skokach rolę Estonii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).