PŚ Pań w Hinterzarten: Sukces Lundby

 • 2017-12-17 17:04

Maren Lundby pewnie wygrała niedzielne zawody indywidualne z cyklu Pucharu Świata Pań w Hinterzarten. Czołową trójkę na Adlerschanze (HS108) uzupełniły Katharina Althaus i Sara Takanashi.

Maren Lundby już podczas wczorajszego, historycznego, konkursu drużynowego pań pokazała, że w Badenii-Wirtembergii czuje się wyjątkowo dobrze. Mimo, że reprezentacja Norwegii zajęła finalnie siódme miejsce, zdołała ona ustanowić nowy rekord obiektu w Hinterzarten (109 metrów). W nieoficjalnych wynikach indywidualnych 23-letnia zawodniczka zajęła wówczas drugą pozycję.

Już w pierwszej serii Norweżka znacząco wyprzedziła rywalki, skacząc na odległość 105 metrów. Na drugim stopniu miejscu znajdowała się Katharina Althaus (102,5 metra), która do prowadzącej Lundby traciła 9,6 punktu. Zaraz za nią plasowała się jej rodaczka, Ramona Straub, która w swoim pierwszym skoku osiągnęła dystans 101,5 metra.

Tuż za czołową trójką znajdowały się kolejno Sara Takanashi (98 metrów), Yuki Ito (96,5 metra), Carina Vogt (97,5 metra), Chiara Hoelzl (98 metrów), Kaori Iwabuchi (94 metry), Juliane Seyfarth (94,5 metra) oraz Nika Kriznar (95 metrów).

W finałowej serii Lundby nie dała szans swoim rywalkom i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w konkursie, podkreślając swoją dominację, skokiem na odległość 102 metrów. Tuż za nią sklasyfikowano Althaus, która w drugim skoku wylądowała na 99. metrze. Na najniższy stopień podium zdołała awansować Takanashi. Obrończyni Kryształowej Kuli, w finale, poszybowała na odległość 100 metrów.

Znajdująca się na półmetku na trzeciej pozycji Straub (97,5 metra), ostatecznie wylądowała tuż za podium. Zaraz za nią uplasowały się kolejno Ito (98 metrów) i Vogt (99 metrów).

Przodownictwo w klasyfikacji generalnej cyklu dzierżą Lundby i Althaus. Obie mają na swoim koncie 360 punktów.

W Pucharze Narodów Pań najwięcej punktów mają Niemki, które do tej pory uzyskały ich 1144. O 209 mniej mają znajdujące się na drugiej pozycji Japonki, a aż 601 punktów tracą do liderek Słowenki.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Marta Wawrzyniak i Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5593) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • thestasiex12 początkujący
  Vogt w żółtym plastronie

  Kiedy według was i po jakim konkursie Vogt założy koszulkę liderki PŚ?

  W tym sezonie kulę wygra według mnie albo Vogt lub Althaus lub Lundby.

 • Stinger profesor

  Ładny nokaut Maren Lundby - ładnie rozgromiła Althaus, która jeszcze kilka dni temu biła Norweżkę jak chciała.
  Swoją drogą szykuje się bardzo ciekawy sezon u kobiet - po pierwsze za nami już pierwszy turniej w którym najlepsza okazała się Althaus, po drugie za nami pierwszy konkurs drużynowy, a przed nami niezwykle emocjonujący sezon PŚ gdzie liderkami są Althaus i Lundby wyprzedzający już o 140 punktów Sarę Takanashi, a jeszcze blisko w miarę jest Yuki Ito i Carina Vogt..., która zapewne już szykuje formę na Igrzyska Olimpijskie - i to jest właśnie "po czwarte".

 • Toyminator profesor
  -

  Na razie jest tak jak mówiłem po zeszłym poziomie. Lundby będzie się biła z Althaus o KK, Takanashi będzie ciut słabsza w tym sezonie, i jeszcze do tego Ito i Vogt gdzieś trochę z tyłu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).