PŚ Pań w Ljubnie: Iraschko-Stolz przerywa serię zwycięstw Lundby

 • 2018-01-28 15:35

Daniela Iraschko-Stolz wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata pań w Ljubnie (HS94). Reprezentantka Austrii zwyciężyła po skokach na odległość 89 m i 89,5 m. Druga była liderka cyklu, Maren Lundby. Na najniższym stopniu podium stanęła Katharina Althaus.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się Daniela Iraschko-Stolz. Mistrzyni świata z Oslo poszybowała na 89 metr i wyprzedzała o 1,3 punktu Niemkę Katharinę Althaus (87,5 m). Trzecia była Norweżka Maren Lundby (87,5 m), tracąca 2,9 pkt. do liderującej Austriaczki. Tuż za czołową trójką plasowały się Sara Takanashi (87 m), Carina Vogt (85 m) i Ursa Bogataj (84 m).

W czołowej dziesiątce sklasyfikowane były również Juliane Seyfarth (83,5 m), Chiara Hoelzl (83 m), Ema Klinec (83 m) i Yuki Ito (83 m).

Pierwszą serię konkursową przeprowadzono z 16. belki startowej.

W finałowej serii Daniela Iraschko-Stolz poprawiła się jeszcze o pół metra i triumfowała z przewagą 1,8 punktu nad Maren Lundby (90 m). Trzecią lokatę ostatecznie zajęła Katharina Althaus (89 m), która wyprzedziła Sarę Takanashi (88,5 m), Cariną Vogt (86,5 m) i Iriną Awwakumową (86,5 m).

Siódma była Yuki Ito (86 m), która okazała się lepsza od Juliane Seyfarth (84,5 m), Emy Klinec (84 m) i Chiary Hoelzl (83,5 m).

Drugą rundą rozegrano z 17. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi niezmiennie Maren Lundby (940 pkt.) przed Kathariną Althaus (640 pkt.) i Sarą Takanashi (580 pkt.).

Niedzielny konkurs w Ljubne był ostatnim przed XXIII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Najlepsze skoczkinie będą rywalizowały o olimpijskie medale w poniedziałek 12 lutego na normalnej skoczni w Pjongczangu. Do zmagań w Pucharze Świata powrócą w dniach 3-4 marca w rumuńskim Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3827) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Zwolennik_Kobiet bywalec
  Dobrze dla Lundby.

  Daniela trochę zdjęła z niej presję na złoto, a przewagę nad Kathariną i Sarą Norweżka powiększyła.
  W Korei są cztery faworytki do złota.
  Maren, Daniela, Katharina i Sara. W tej kolejności. Może to przysłuży się Sarze bardziej niż pozycja faworytki nr 1.
  Zaraz za nimi Vogt i Ito, oraz Awwa.
  Althaus przerwą na komkursy Japońskie prawdopodobnie przegrała Kulę, ale mistrzostwo olimpijskie jej to zrekompensuje z nawiązką. Tez bedzie czuć presję, jak każda oprócz Cariny.

 • thestasiex12 początkujący
  Fawotki IO

  TOP 5 Faworytek do złota na IO w skokach kobiet na HS109

  Największą faworytka wacham się pomiędzy Lundby która miała serię 6 zwycięstw z rzędu w tym sezonie lub wielkim powrotem Stolz która dziś była 1

  3 miejsce w TOP 5 faworytek zajełaby Carina Vogt

  4 miejsce w TOP 5 faworytek zajmie Yuki ITO a ostatnie 5 Katharina Althaus

  TOP 5 IO

  5.Althaus

  4.Ito

  A teraz najwazniejsze danie czyli TOP 3

  3.Lundby

  2.Vogt

  1.Iraschko [jeśli wygra złoto IO będzie miała 3 trofea KK,złoto MŚ i złoto IO i już miałaby wszystko co do wygrania w skokach kobiet i będzie kobiecym Matti N.]

  Dobrze że dziś wygrał ktoś inny niż Lundby.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).