Wypowiedzi Kubackiego i Żyły po kwalifikacjach w Willingen

 • 2018-02-02 22:25

Pewny awans do przedolimpijskich zawodów w Willingen wywalczyli m.in. Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła, którzy w kwalifikacjach zajęli kolejno 17. i 18. miejsce. Znacznie więcej szczęścia do warunków miał ten drugi, któremu odjęto 12,5 punktu.

Dawid KubackiDawid Kubacki

Dawid Kubacki (17. miejsce; 130 metrów):

- Jest satysfakcja z wykonanej pracy, bo dziś oddałem całkiem fajne skoki. Mimo tego, że kwalifikacyjny był trochę krótszy. Tutaj, moim zdaniem, wina leżała po stronie warunków, bo w czuciu był podobnym do tego z drugiej serii treningowej (Kubacki wygrał wspomnianą rundę - przyp. red.). Zadanie na dziś wykonane, kwalifikacje jest i w sobotę walczymy dalej.

Czy nazywanie Muehlenkopfschanze (HS145) "małym mamutem" ma rację bytu? - Obiekt w Willingen to normalna duża skocznia, której profil pozwala na nieco dłuższe loty. Dziś widzieliśmy kilka ponad 140-metrowych prób, więc to jedyna różnica.

Świeży śnieg, który spadł na sztucznie naśnieżony zeskok sprawiał problemy zawodnikom? - Z lądowaniem nie było większych problemów, choć przed treningiem dostaliśmy informację, że może być trochę nierówno. Ja tego nie poczułem i wykańczało mi się skoki całkiem normalnie.

Czy Willingen Five nadało większą rangę kwalifikacjom? - Nie. To nasza normalna praca, aby przyjść na skocznię i zrobić to, co mamy wytrenowane i zaplanowane danego dnia. Nie ma żadnego nacisku, bo jest on zbędny. Idąc na zawody, niezależnie od stawki, trzeba skakać normalnie. W Zakopanem zgiełku nie brakowało, ale i tutaj jest sporo kibiców. Atmosfera, choć nieco inna, jest tu przyjemna i sprzyja oddawaniu skoków.

Piotr Żyła (18. miejsce; 137,5 metra):

- Próba kwalifikacyjna to znaczący krok do przodu. W ogóle fajnie dziś mi się skakało. Z serii na serię było lepiej. Było spokojnie i przyjemnie, więc pozytywnie. Po Zakopanem nie było nadmiernego rozmyślania. Trener przekazał mi swoje uwagi i tego się trzymamy.

- Przed wylotem do Korei Południowej czuję się dobrze fizycznie. W tym aspekcie zawsze było w porządku, a tej zimy jestem przygotowany chyba najlepiej w życiu. Powoli trzeba poukładać kilka elementów technicznych i się bawić.

- Śnieżyca podczas treningu nie przysporzyła trudności. Skocznia przygotowana jest należycie, wiatr powiewał pod narty, więc warunki dopisywały. Wspominano mi, że jest coś takiego jak Willingen Five, ale nie myślę o tym. Zawody jak zawody.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5713) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K profesor

  Piotrek chyba dostał ochrzan od Horngachera spory sądząc po jego wypowiedzi. Kubacki brawo, ale punkty rozdają jutro, Willingen Five nieistotne. Wydaje się, że trójkę na IO mamy, Kot dalej nie do końca się obudził :(, jeszcze Żyła może z nim wygrać.

 • skajler doświadczony
  https://www.youtube.com/watch?v=Ysv1j2avqoI

  a jutro będzie tak

 • skijumpingexpert doświadczony
  Swoją drogą

  Piotr Żyła to chyba jedyny z nasz skoczek który potrafi więcej zyskać nad rywalami w rywalizacji przy wietrze pod narty niż przy wietrze w plecy choć już ostatnio widać postępy w tej kwestii i innych Stefan, Dawid, Maciek i Kamil też już praktycznie nic nie tracą a było widać w zeszłym sezonie jak i w tym , że po za Norwegami i być może Słoweńcami to my potrafimy lepiej wykorzystywać takie warunki od innych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).