Mico Ahonen mistrzem Finlandii

 • 2018-03-25 23:06

Dziś na skoczni HS 80 w miejscowości Taivalkoski rozegrano konkurs o mistrzostwo Finlandii. Podczas kadłubowo obsadzonych zawodów, na starcie których zabrakło czołowych skoczków z Kraju Tysiąca Jezior, najlepszy okazał się 16-letni Mico Ahonen.

Syn fińskiej legendy, Janne Ahonena, którego zabrakło w niedzielnych zawodach, w sobotę triumfował w konkursie dla skoczków do osiemnastego roku życia, dzień później nie miał sobie równych w zawodach w kategorii OPEN. Młody skoczek z Lahti uzyskał w swoich próbach 76,5 i 77,5 m., co dało mu łączną notę 244,1 pkt. Drugi w konkursie, Henri Kavilo, za skoki na odległość 76,5 i 74 m. otrzymał notę 235,9 pkt. Trzecie miejsce zajął Jarkko Maetaeae (76 i 73,5 m - 235,7 pkt).

Tuż za podium znalazł się Juho Ojala, piąte miejsce zajął Niko Loeytaeinen, a szóste 37-letni Juha Miettinen. W konkursie wzięło udział 26 zawodników. Wśród pań absolutnie bezkonkurencyjna okazała się Susanna Forstroem, która drugą zawodniczkę wyprzedziła o ponad 30 punktów. Najlepszą skoczkinią w kategorii do 18 roku życia została Jula Tervahartiala.

Pełne wyniki:

Konkurs panów
Konkurs pań


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11356) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran

  No młody Ahonen wreszcie jakiś sukces na miarę nazwiska :)

 • voxpan początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.huit.re/testeriq
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
  Fajna zabawa

 • vanlen początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.huit.re/testeriq
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
  Fajna zabawa

 • Homeomorfismus doświadczony
  Ku przestrodze.

  U nas za jakieś 7-8 lat może być podobnie.

 • wiatrhula111 profesor
  @SN2016 @SN2016

  Mogą jak najbardziej,jeszcze jak.
  Przykład Szwedów (mimo,że nie byli tak dobrzy jak Finowie) się kłania,a jak tu już wcześniej kolega zauważył emeryt zaczyna wygrywać z czynnymi zawodnikami,zupełnie jak na mistrzostwach Szwecji

 • SN2016 stały bywalec

  Obsada mierna, tylko niespełna 30 skoczków na malutkiej skoczni. Mico wygrał ale to był być może tylko wyskok. Ciekawe czy starszy Ahonen pociągnie dalej karierę.
  Fińskie skoki mogą upaść jeszcze niżej?

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @Skajler

  Ojciec przekazuje swoje geny na córkie

  Czyli że ojciec genów na syna nie przekazuje ? A jak ojciec jest łysy a syn też jest łysy no to jak nie przekazuje ?

 • MK92 doświadczony

  A Nykaenen nie ma jakiegoś wnuka? ;) Życzę Finom, by choć trochę wrócili do świata żywych w skokach narciarskich. Zawsze prócz Polaków najbardziej ich lubiłem.

 • Bartt doświadczony
  Miettinen

  O poziomie tych zawodów niech świadczy fakt, że 6 miejsce zajął w nim 37-letni Juha Miettinen, który w międzynarodowych zawodach reprezentował Finlandię w latach 1996-2005, po czym zakończył karierę. Za tamtych czasów nie było go nawet w gronie 20 najlepszych fińskich skoczków, a dziś będąc na emeryturze wygrywa z niektórymi uczestnikami PŚ...

 • wiatrhula111 profesor
  Mico i Jane

  Ja pójdę jeszcze dalej i chciałbym zobaczyć parę z nimi na Tcsie,ale to niestety mało prawdopodobne

 • wiatrhula111 profesor
  @SebaSzczesny @Skajler

  A skąd on miał to wiedzieć?
  Nie każdy idzie na kierunek powiązany z biologią,a w szkołach nic nie ma o tym ,że ojciec przekazuje geny córce

 • kuba923 doświadczony

  Ha! Mico lepszy od Maetaeae!

 • Ravv weteran
  @Tomeson @Tomeson

  Akurat Täkhävouri nie skakał w pierwszej serii, chyba był zdyskwalifikowany. Dlatego jest tak nisko.

 • salto_de_esqui weteran

  "Trzecie miejsce zajął Jarkko Maetaeae (76 i 73,35 m. - 235,7 pkt.)"

  Finowie idą z duchem czasu, wyprzedzają FIS, wprowadzając już mierzenie długości skoku co do 5cm:)

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @pawel96

  Wiem, wiem, ale byłaby to fajna sytuacja. Jest to realne ma dopiero 16 lat, a ojciec jeszcze kariery nie kończy także jakieś szanse są tym bardziej, że na specjalnie wysoki poziom nie musi wchodzić wiadomo gdzie jest Finlandia aktualnie. Trzymam kciuki za Mico może coś mieć po ojcu. :)

 • Oreo profesor

  był syn to czemu ojciec nie startował? chciał dać synowi wygrać?

 • Sajmon_er bywalec
  Brawo

  Adrian Dworakowski za artykuł!
  Teraz liczy sie wszystko po sezonie

 • hottomatos bywalec
  Errata

  fińskim, a nie Fińskim

 • hottomatos bywalec
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Hehe, jak tak dalej pójdzie, to ich obydwu wezmą do drużyny. Jeszcze Ahoneny pokażą pozostałym Fińskim skoczkom, gdzie raki zimują:)

 • Baciar stały bywalec
  -

  Fajnie by było zobaczyć jeszcze artykuł podsumowujący np. mistrzostwa Szwecji czy Ukrainy bo tam chyba już były mistrzostwa kraju

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).