Limity startowe na 1. period LGP i LPK 2018

 • 2018-03-27 13:00

Weekendowe zawody w Planicy zakończyły siódmy period sezonu 2017/2018 w skokach narciarskich. Tym samym znany jest już ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na pierwszy letni okres startowy. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić po sześciu zawodników do konkursów Letniego Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Letnie Grand Prix:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na pierwszy period Letniego Grand Prix otrzymały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 7. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Manuel Fettner), Słowenii (Bor Pavlovcic) i Niemcom (Felix Hoffmann). Tym samym wspomniane reprezentacje będą mogły wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas pierwszych konkursów Letniego Grand Prix 2018.

Limity na I period Letniego Grand Prix 2018
(Wisła, Hinterzarten, Einsiedeln, Courchevel, Hakuba)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Japonia 5
Rosja 4
Szwajcaria 4
Włochy 4
Czechy 3
Finlandia 3
Stany Zjednoczone 3
Pozostałe kraje 2

Letni Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu siódmego okresu startowego, limit 6 miejsc na pierwszy period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dzięki wynikom z siódmego periodu cyklu FIS Cup (na który ostatecznie złożył się tylko jeden konkurs w Falun), dodatkowe miejsca na pierwszy okres startowy Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczyły drużyny Niemiec (Julian Hahn), Kazachstanu (Siergiej Tkaczenko) i Rosji (Michaił Purtow).

Limity na I period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018
KrajLimit
Niemcy 7
Austria 6
Norwegia 6
Polska 6
Słowenia 6
Kazachstan 4
Rosja 4
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12269) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jabbar993 początkujący
  @Nowyskoczek5 @pawel96

  Skocznia K125 w Harrachovie jest w solidnym i duzo lepszym stanie od mamuciej i dalo by sie na niej skakac, gdyby znalezniono kasy na jej przygotowanie pod sezon zimowy.

 • voxpan początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.huit.re/testeriq
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
  Fajna zabawa

 • Baciar stały bywalec
  @pawel96 @Wojciechowski

  Szacun dla takich ludzi jak Ty ! W ogóle patrząc na polską Wikipedię jeśli chodzi o skoki narciarskie jest najlepsza na świecie do różnego rodzaju statystyk.. Nie wiem kto to uaktualnia prawie co konkurs ale pewnie ktoś kto także na forach skijumping przebywa.. O każdym zawodniku jest niemal wszystko napisane, o rekordach krajowych , o skokach ponad 200 metr, o skoczniach, trenerach .. Szacun jeszcze raz dla takich ludzi którzy dbają o to żeby przeciętny kibic miał wszystko "jak na talerzu podane" ;)

 • Wojciechowski profesor
  @pawel96 @pawel96

  Ha, aż tak to nie. Po prostu mam dobrą pamięć i wiem, gdzie szukać. ;)
  Chociaż czasem sam się dziwię, ile nie pamiętam i ile nie kojarzę...

 • Janeman profesor
  @Pavel @pavel

  No ja się właśnie zastanawiam, czy cały cykl przeskaczą bracia Kobayashi - jak sam wiesz, żelazny skład Japończyków dużo latem odpuszcza i ciekawe czy oni już nie stali się nowym "żelaznym składem".

 • pawel96 profesor
  @Pavel @pavel

  Patrząc na symulację WRL po wypadnięciu punktów za pierwszy period lata 2017, to Japończykom najbardziej potrzebne są punkty Ito.

  Granica TOP55 to Colloredo i jego 39 pkt.

  Sato jest 54. (41 pkt).
  Ito 61. (32 pkt).

  Co do składu, pewnie tak jak piszesz, bracia Kobayashi, Sato oraz Harada i Nakamura, ewentualnie Sakuyama. Chociaż Kobayashi teraz są już czołówką światową, więc może i oni odpuszczą początek lata i pojawią się tylko w Hakubie.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @Wojciechowski

  Jesteś chyba chodzącą encyklopedią :D

 • pawel96 profesor
  @Nowyskoczek5 @gosposia

  Czesi aktualnie mają dwie skocznie duże, z czego jedna jest niezdatna do użytku. Chcąc organizować PŚ, muszą to zrobić w Libercu. Zabraniając im organizacji tamże, zabraniasz im organizacji w ogóle. Nie interesuje mnie, co zrobili kilka lat temu, choć oczywiście wiem, co się stało. Cieszę się jednak z tej przyszłorocznej organizacji, każdy kolejny kraj na mapie jest niezwykle potrzebny, co inaczej będziemy mieć niedługo dwa weekendy w Polsce, TCS, Raw Air, finał w Planicy, a wszystkie inne konkursy w Niemczech.

  Nie jest istotne, co bym wolał, bo chciałbym np PŚ w USA i Kanadzie, regularnie w Korei czy Ałmatach. To nie zależy od chęci, gdyż jak słusznie zauważył @pavel, Czesi chcą zorganizować PŚ i ja temu tylko przyklasnę.

 • Pavel profesor
  @Janeman

  Japończycy latem zawsze brylowali, od 2010 praktycznie co sezon jakiś jest na podium. Zapewne pierwszą część zmagań opuszczą Ito i Takeuchi, Kasai na 100% skoczy tylko w Hakubie, a raczej cały cykl przeskaczą bracia Kobayashi razem z Sato. Europejska część cyklu pewnie będzie sprawdzeniem zaplecza i zobaczymy 3-4 skoczków spoza żelaznego składu.

 • Pavel profesor
  @gosposia

  Kluczem jest tutaj "chęć", FIS nikomu nie siłę zawodów nie wciśnie. Tak czy siak zawody w Czechach są niezwykle potrzebne bo powoli światowe skoki tracą kolejną reprezentację mogącą powalczyć o cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie problem będzie zebrać przepisowe 8 ekip w zawodach drużynowych.

 • gosposia weteran
  @Nowyskoczek5 @pawel96

  Tyle zrozumiałeś z mojego tekstu?
  Powinieneś zostać interpretatorem roku.
  A przy okazji, abstrahując od historycznych przewin Czechów.
  Co byś wybrał na miejsce zawodów? Predazzo czy Liberec?

 • Wojciechowski profesor
  @pawel96 @pawel96

  Żaparow, był kiedyś nawet 44. w WRL, ale później też przez kilka periodów Karpienko, który nawet był jeszcze wyżej (40.) po świetnych występach latem 2008 (21. w klasyfikacji LGP).

 • Janeman profesor

  Jeśli chodzi o naszych , to wieje nudą - zabetonowany WRL i nadspodziewanie dobra sytuacja w CRL (Jeśli tylko nadejdzie wyczekiwane już od lat "odrodzenie" zaplecza, to nie powinno być problemów z limitem na przyszła zimę).
  Ciekawie za to u Japończyków , od kilku sezonów mieli swoją żelazną trójkę i dwóch jeździło z nimi "na swiadka" , natomiast teraz limit 6 bardzo by im się przydał - ciekawe jak rozplanują starty latem .

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @Wojciechowski

  Dziękuję. Radik Żaparow? ;)

 • Wojciechowski profesor
  @pawel96 @pawel96

  Masz na myśli PŚ? Ostatni raz w sezonie 2008/2009.

 • dzika_swinia weteran
  @Nowyskoczek5 @pawel96

  Ciekawe co sądzi o Zakopanem - z chęcią przeczytam co za bzdury tym razem wymyśli

 • michnar doświadczony
  -

  Kazachstan z czterema miejscami na PK? Co tu się stało

 • bilskilk początkujący
  @bilskilk @SN2016

  Celowo, trzeba odmładzać;)

 • SN2016 stały bywalec
  @bilskilk @bilskilk

  O Żyle zapomniałeś

 • bilskilk początkujący
  2018/2019

  Wiem, że o wiele za szybko, no ale według mnie tak powinny wyglądać składy:
  Stoch, Kot, Kubacki, Hula, Wolny, Wasek *jak limit 7* * Pilch

  CoC

  Pilch, Czyz, Muranka, Zniszczol, Kantyka, Skupien *jak limit7** Juroszek

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).