Descombes Sevoie poza francuskimi kadrami, Bal nowym trenerem

 • 2018-06-01 16:40

Wraz z początkiem czerwca, Francuski Związek Narciarski ogłosił kadry narodowe na sezon 2018/2019. Status członkiń kadry A otrzymały dwie skoczkinie, natomiast w szeregach mężczyzn zabrakło Vincenta Descombesa Sevoie, którego dalsza kariera stoi pod znakiem zapytania. Poznaliśmy też szkoleniowca, który zastąpi Gerarda Colina.

Lucile MoratLucile Morat
fot. Tadeusz Mieczyński
Lea LemareLea Lemare
fot. Tadeusz Mieczyński
Jonathan LearoydJonathan Learoyd
fot. Sarah Braunias

Łącznie centralnym szkoleniem objętych będzie dwanaścioro sportowców. Największym zaskoczeniem francuskiego komunikatu jest nieobecność 34-letniego Descombesa Sevoie w którejkolwiek z grup. Status członka kadry A nie otrzymał żaden z mężczyzn, natomiast w gronie pań takim wyróżnieniem mogą pochwalić się Lea Lemare oraz Lucile Morat. Obie wystąpiły w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce konkursu kobiet na obiekcie HS 109. Ich opiekunem pozostanie Damien Maitre.

Najbardziej liczna jest kadra B, gdzie ulokowano pięć zawodniczek oraz trzech skoczków. Wśród nich jest m.in. Jonathan Learoyd, z którym kibice Trójkolorowych wiążę największe nadzieje pod kątem kolejnych lat. Szóstemu juniorowi świata towarzyszyć będą dwaj seniorzy bez sukcesów na arenie międzynarodowej - Paul Brasme i Thomas Roch Dupland. Od sezonu 2018/2019 poprowadzi ich były kombinator norweski - Nicolas Bal. Jest to drużynowy brązowy medalista olimpijski z 1998 roku, który 2 czerwca skończy 40 lat.

O odejściu dotychczasowego trenera francuskiej kadry narodowej mężczyzn informowaliśmy na początku kwietnia, kiedy koniec swojego czteroletniego projektu ogłosił 60-letni Gerard Colin. Więcej na ten temat znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Pięcioosobową ekipę pań stworzą dwie seniorki - Oceane Avocat Gros i Julia Clair, a także trzy juniorki - Romane Dieu, Josephine Pagnier oraz Oceane Paillard. Dla nich, a także dla Morat, głównym celem zimy będą Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym Lahti 2019. Za szkolenie tego zespołu odpowiedzialny będzie Alexandre Mougin.

Kadrę juniorów stworzą Alessandro Batby oraz Mathis Contamine z rocznika 2001. Skoczkiń nie powołano, a wspomnieni młodzieżowcy będą rozwijać się pod okiem Nicolasa Dessuma.

Kadra A:

Kobiety: Lea Lemare (1996), Lucile Morat (2001);

Trener: Damien Maitre.

Mężczyźni: -

Kadra B:

Kobiety: Oceane Avocat Gros (1997), Julia Clair (1994), Romane Dieu (2000), Josephine Pagnier (2002), Oceane Paillard (2000).

Trener: Alexandre Mougin

Mężczyźni: Paul Brasme (1997), Jonathan Learoyd (2000), Thomas Roch Dupland (1996).

Trener: Nicolas Bal.

Kadra juniorów:

Kobiety: -

Mężczyźni: Alessandro Batby (2001), Mathis Contamine (2001).

Trener: Nicolas Dessum.


Dominik Formela, źródło: ffs.fr
oglądalność: (9189) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jan099 początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • jan09 początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.tester-20.Tk
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz?
  Przejdź test i sprawdź:)

 • Tomeson weteran
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  Wrócił do skoków, w ostatnich Mistrzostwach Francji, które odbyły się 2 miesiące temu zajął 2 miejsce. Na pewno po kontuzji musi jeszcze doświadczyć trochę obycia, ale liczę, że będzie to tebdencja zwyżkowa.
  Swoją drogą myślałem, że kadra juniorska będzie nieco szersza, mogliby dokoptować np. takiego Tima Bernouda, brał udział już w letnim Fis Cupie.

 • Sajmon_er bywalec

  A co z Lamy Chappuis? Bardzo bym chciał zeby skakał jeszcze

 • gosposia weteran
  adios, Wincenty

  Jeżeli 34-letni zawodnik, w takiej dyscyplinie jak skoki, nie dostaje powołania do kadry to jest to dla niego najzwyczajniejszy w świecie gwóźdź do trumny.
  No chyba, że się chce powygłupiać i bawić w Funakiego.
  Ale na mój gosposi gust to nie do śmiechu mu raczej.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Niestety

  Mogliśmy sie tego spodziewać ale poczekajmy na oficjalną decyzje.

 • Damins stały bywalec

  Ciekawe czy brak Descombesa w kadrach jest wynikiem tego, że nie wie czy chce kontynuować karierę, czy że ktoś go po prostu nie chce... A co z Lamy-Chappuis?

 • dzika_swinia weteran

  stawiam że za sezon koniec kariery skoro jeszcze tego nie ogłosił, bez wsparcia nawet o powtórzenie tegorocznych wyników może być ciężko

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl