Łukasz Kruczek pozostanie z włoskimi skoczkami

 • 2018-06-12 16:48

Włoski Związek Narciarski bardzo długo zwlekał z zatwierdzeniem kadr szkoleniowych skoczków na sezon 2018/2019. Dopiero dziś oficjalnie potwierdzono, że Łukasz Kruczek pozostanie na stanowisku głównego trenera ekipy słonecznej Italii.

Nowym dyrektorem sportowym został Frederico Rigoni, który sam w przeszłości trenował skoki narciarskie, podobnie jak jego bracia Massimo i Paolo.

Na stanowisku trenera kadry A pozostał Łukasz Kruczek, który zajmuje się włoskimi zawodnikami począwszy od sezonu 2016/2017. Jego asystentami będą Michael Lunardi oraz Andrea Morassi.

Do włoskiej kadry A na sezon 2018/2019 zakwalifikowanych zostało trzech zawodników - Davide Bresadola, Sebastian Colloredo oraz Alex Insam.

Włoską kadrę B poprowadzi Ivan Lunardi wraz z asystentem, Roberto Ceconem. Trenerem reprezentacji kobiet pozostał Austriak Janko Zwitter, a pomagać mu będzie Romedius Moroder.

Reprezentacja Włoch w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019:

KADRA A:

- Davide Bresadola (1988),

- Sebastian Colloredo (1987),

- Alex Insam (1997).

Trener: Łukasz Kruczek

Asystenci trenera: Michael Lunardi, Andrea Morassi

KADRA B:

- Federico Cecon (1994),

- Daniele Varesco (1995).

Trener: Ivan Lunardi

Asystent trenera: Roberto Cecon

KADRA PUCHARU ŚWIATA KOBIET:

- Lara Malsiner (2000),

- Manuela Malsiner (1997).

KADRA A KOBIET:

- Elena Runggaldier (1990).

Trener: Janko Zwitter

Asystent trenera: Romedius Moroder

Tadeusz Mieczyński i Adam Bucholz, źródło: FISI

oglądalność: (7035) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dam5 początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.t2m.io/HY8X3R

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • skamil początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.erstronq.dz.pl

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • borek99 doświadczony
  @Shakyor @Tomeson @Shakyor

  Di Lenardo w poprzednim sezonie był w "kadrze rezerwowej", więc czym miał sobie zasłużyć na "awans"? ;) A skład "kadry rezerwowej" (podobnie jak kadry C dla juniorów) na sezon 2018/2019 zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, więc Di Lenardo może jeszcze w kadrach pozostać.

 • alojzy_hanna początkujący
  @Shakyor @Louis_Fernandez

  Kogo obrażać? Że jeden dureń z drugim nie potrafią nazwiska skoczka zapisać, a chełpią się tu mega wiedzą o skokach? Ile ty pryszczu masz lat i co, kolejny ban i kolejne konto? 3s. mi zajmuje automat:).

 • papa_s doświadczony
  @TandeFan23 @TandeFan23

  Pewnie wszystko zależy od regionu Włoch. Im bardziej na północ tym zainteresowanie sportami zimowymi większe (między innymi skokami narciarskimi). Jak może zachwycać się sportami zimowymi mieszkaniec Sycylii, który może raz w życiu dotykał śniegu.

 • Louis_Fernandez początkujący
  @Shakyor @Louis_Fernandez

  Kto został moderatorku obrażony, proszę w wskazanie imienia i nazwiska.

  PS. Wasze czasy dzieciaków "adminów (LOL) się skończyły, za chwilę będziesz miał sprawę z tyt. RODO.

 • Louis_Fernandez początkujący
  @Shakyor @Shakyor
  Podsumujmy waszą wiedzę. Najpierw:  Zeno Di Lenadro  później:  Zeno di Retardo  a następnie  Zeno di Lenardo  Rozumiem literówki, ale to literówki nie są, znawcy od skoków się wzięli:). ((...)  [------------ostrzeżenie--------------------------------------
  proszę nie obrażać komentujących


  [Moderowany (21254) / 2018-06-14 10:44:51]

 • Tomeson doświadczony
  @Shakyor @Shakyor

  Zeno di Lenardo po prostu nie dostał się do żadnej z kadr, ot i wszystko. Tylko nasuwa mi się pytanie kiedy on miał jakąkolwiek formę. Z raz, czy dwa wystąpił w PŚ i tyle. W ogóle Varesco i starszy Cecon biją go na głowę, powołania mnie nie dziwią.

 • Oreo doświadczony

  a co z Zeno di Retardo? :c

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  LGP i Zima

  Mimo ostatniego nieudanego sezonu 17/18 w wykonaniu podopiecznych Łukasza Kruczka, lato było bardzo dobre. Myślę, że znowu LGP im się uda, a zima także, w przeciwieństwie do sezonu 17/18.

 • Shakyor bywalec
  Zeno

  a czy tylko mnie zdziwiło, że nigdzie nie padło nazwisko Zeno Di Lenadro? Aż tak zjechał z forma, że nawet do kadry B go nie chca?

 • OjciecMarek weteran
  @dervish @dervish

  " Z pustego nie nalejesz"

  Ależ Kruczek nalewa, wystarczy zerknąć na wyniki LGP, i to tych schyłkowych konkursów, które zazwyczaj nieźle obrazują poziom zawodników: w końcu przed rokiem w Klingenthal cała jego trójka zajęła lokaty pod koniec drugiej dziesiątki. Co oczywiście potem - typowe dla Kruczka - nie przełożyło się w najmniejszym stopniu na wyniki zimą. Pojawiły się za to wypowiedzi zrzucające odpowiedzialność za ten stan rzeczy na zawodników - że bez talentu, że starzy - rzecz, która trenerowi najzwyczajniej w świecie nie przystoi.

  Kruczek poszedł do federacji, która na skoki ma, delikatnie mówiąc, wywalone. Nie poszedł do Rosji, gdzie miałby możliwości rozwoju choćby przez wzgląd na nieporównywalnie lepszą infrastrukturę. Nie poszedł teraz do Czech, gdzie, wiadomo, bieda, ale też możliwość trenowania Koudelki czy młodego Vancury. Nie doprowadził nikogo choćby do poziomu, dajmy na to, Deschwandena z lat 2013-15. Nie wystawia mu to dobrego świadectwa jako szkoleniowcowi. Ileż można jechać na dwóch niezłych sezonach na dziesięć?

 • TandeFan23 weteran

  Niektorzy hejtuja Kruczka jakby nie wiedzieli ze skoki we Wloszech sa tak popularne jak u nas slynne jezdzenie czajnikami po lodzie.Wsrod sportow zimowych kroluje narciarstwo alpejskie,a skoki sa taka dyscyplina na doczepke.Z kasa na rozwoj dyscypliny marnie,zainteresowanie kibicow zerowe.

 • gosposia weteran
  ktoś zauważył?

  Jak po trenerskiej równi pochyłej zjeżdża z roku na rok Roberto Cecon?

 • gosposia weteran
  no to odetchnęłam

  My się cieszymy, a Włosi płaczą.

 • Malopolska doświadczony

  To będzie sezon prawdy dla Kruczka z ekipą włoskich skoczków. Na wyjątkowe osiągnięcia nie ma co liczyć, ale może skok formy zanotuje chociaż Insam.

 • Hammerite stały bywalec
  @Pavel @pavel

  Zgodziłbym się, gdyby w kadrze nie było Insama. Najbliższe kilka sezonów mogą być kluczowe dla jego kariery.

  Pozostaje jeszcze kwestia, ile faktycznie zależy od Kruczka, ale o tym już pisałem.

 • Pavel profesor
  @Hammerite

  Tylko, że jest kompletnie bez znaczenia, czy Bresadola zdobędzie 0 punktów czy zrobi progres i natłucze 10. To jest sedno całej dyskusji. Kruczek wybrał taką grupę, która kompletnie nie odgrywa żadnej roli i w sumie poszedł po najmniej linii oporu. Nikt nic nie wymaga i nikt nic nie oczekuje. Już nawet Rosja czy Czechy to by był ambitniejszy wybór, a tak mamy przechowalnię, o której pisałem niżej.

 • Hammerite stały bywalec
  @Pavel @pavel

  W przyszłym sezonie raczej nic wielkiego nie będzie można zdziałać, ale Insam jak najbardziej może zaliczyć znaczący progres. Ma wszelkie warunki ku temu, bo jest to bez dwóch zdań wielki talent.

  Niestety są też inne czynniki, jak budżet, wsparcie włoskiego związku, warunki treningowe i tak dalej - one też mogą stanąć tutaj na drodze i tak naprawdę będąc z zewnątrz trudno będzie stwierdzić, jaki byłby procent winy Kruczka w przypadku słabych wyników.

  Ja tam wierzę, że uda mu się wyraźnie pójść do przodu z Insamem i zaliczyć jakikolwiek progres z Colloredo i Bresadolą. Wiadomo, że Włochy a Polska to dwa zupełnie różne bieguny świata skoków, ale liczę, że przez te dwa lata Kruczek się już w jakimś stopniu do tego przystosował.

 • Pavel profesor
  @Hammerite

  Tu nie ma kwestii wiary czy nie wiary, ta kadra to taka przechowalnia nikt nic nie oczekuje i nic nie wymaga, a nawet najlepszy trener nic z tym składem nie zdziała. Jakby Kruczek został trenerem choćby Rosji czy Czech nie wspominając o jakimś potentacie to moglibyśmy deklarować wiarę w jego umiejętności czy podnosić kwestię ich braku. A tak jest bo jest, nic wielkiego nie zdziała bo zdziałać nie może i w sumie tyle.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).