Doniosłe wyróżnienia dla Kamila Stocha

 • 2018-06-14 11:23

Robert Lewandowski, który jesienią ubiegłego roku został patronem jednej z ulic w Kuźni Raciborskiej, niewielkiej miejscowości położonej w województwie śląskim, nie jest już jedynym czynnym polskim sportowcem, który dostąpił takiego zaszczytu.

Od kilku dni jedna z ulic w Zębie, rodzinnej miejscowości Kamila Stocha, nosi imię trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Chodzi o ulicę prowadzącą od skrzyżowania w centrum wsi do granicy z miejscowością Suche, gdzie swoją rezydencję stawia właśnie najlepszy obecnie polski skoczek. Oznacza to, że Stoch w przyszłości będzie mieszkał przy ulicy swojego imienia.

- Kamil wiedział co planują radni gminy Poronin i wyraził zgodę na patronowanie ulicy. Wyznał, że o to nie zabiegał, ale skoro mieszkańcy Zębu wyrażają wolę, by go tak docenić, to on nie będzie protestował, bo tym samym zrobiłby im przykrość – powiedział cytowany przez Gazetę Krakowską wójt gminy Poronin, Bronisław Stoch, który, mimo że nosi takie samo nazwisko, nie jest spokrewniony z najlepszym skoczkiem minionej zimy.


To jednak nie jedyne wyróżnienie, jakie stało się w ostatnim czasie udziałem Kamila Stocha. Rada miasta Zakopanego doceniła mistrza za jego wybitne sportowe osiągnięcia i przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zakopane. Stoch otrzymał w czasie krótkiej uroczystości okolicznościową tablicę oprawioną w drewniane, rzeźbione podhalańskimi motywami ramki, statuetkę oraz serdak i kapelusz – tradycyjne atrybuty góralskiego ubrania.

Mieszkaniec pobliskiego Zębu dołączył tym samym do grona 29. Honorowych Obywateli Zakopanego, wśród których znajdują się takie postacie jak: Józef Piłsudski, Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Adam Małysz


Adrian Dworakowski, źródło: Gazeta Krakowska/Radio Kraków
oglądalność: (6854) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ducholuszka początkujący

  Wszystko niby fajnie, ale trudno mi sobie wyobrazić mieszkanie przy ulicy własnego imienia :D

 • dam5 początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.t2m.io/HY8X3R

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • madrek doświadczony

  Ulica Kamila Stocha w Zębie jest czymś całkowicie naturalnym, biorąc pod uwagę, że co trzeci mieszkaniec tej wsi ma na nazwisko Stoch. Przecież jedna z części Zębu ma nawet nazwę Stochy.

 • wiola4697 weteran
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  Alojzy to tak jakby ktoś wchodził na portal piłkarski, żeby się pośmiać z glupkow dla których piłkarze to Bogowie...lol. Żegnam i nie pozdrawiam

 • alojzy_hanna początkujący
  @wiola4697 @wiola4697

  Żeby się pośmiać z grupy głupków, dla których skoczkowie to Bogowie:).

 • wiola4697 weteran

  A i jeszcze jedno Alojzy jeżeli nie lubisz skoków to po jakiego odwiedzasz ten portal? Lol

 • wiola4697 weteran
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  Alojzy wielce mi co biegać za piłka... Skoki to jest niebezpieczną dyscyplina i chwała Kamilowi za jego osiągnięcia :) między bieganiem za piłka jak kot z pecherzem a skakaniem jest przepaść.... Skoki to o wiele bardziej ciekawszy sport

 • tomek20 doświadczony

  Zamiast docenić obu wybitnych sportowców od razu kłótnia, standard...

 • stochomanka1978 doświadczony
  @wiola4697 @kibicsportu

  Wiadomo że SToch jest lepszy

 • skamil początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.erstronq.dz.pl

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • kibicsportu profesor
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  Mimo, że oglądam piłke nożna, szanuje Lewandowskiego, to jednak Stoch jest lepszym sportowcem. Daje lepszy przykład itp... No i Kamil ma więcej sukcesów. Nie oszukujmy się, ale wygrywanie co rok bundesligi nie jest jakieś prestiżowe.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  Pozostawię to bez komentarza bo brak słów

 • SN2016 stały bywalec
  @wiola4697 @Malopolska

  To jest troll, nie karm go

 • alojzy_hanna początkujący
  @wiola4697 @stochomanka1978

  "Niech se ma" pokazuje twoją prostotę myślenia, deficyt języka polskiego itd., ale i tak tego nie zrozumiesz.

 • alojzy_hanna początkujący
  @wiola4697 @Malopolska

  A co cię to osiołku interesuje? Czy ja ci się wtrącam w zarobki. Sto razy więcej od ciebie, tego można być pewnym minimum, bo tylko ostatni osioł zadaje takie pytania.

  @stochomanka1978, ty to musisz mieć naprawdę smutne życie:). Zdajesz sobie sprawę, jak się ośmieszasz tymi wpisami, liżącym tyłem tym chucherkom w śmiesznym, niszowym sporcie:)?

 • stochomanka1978 doświadczony
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  a niech se ma nawet miliard euro i tak wolę Kamila bo to jest przykład skromnego sportowca

 • stochomanka1978 doświadczony

  Wspaniale że Kamil ma swą ulicę

 • Malopolska doświadczony
  @wiola4697 @alojzy_hanna

  A ty skąd pochodzisz i ile zarabiasz? Nie obrażaj jednego z najwybitniejszych polskich sportowców!

 • alojzy_hanna początkujący
  @wiola4697 @wiola4697

  No bez jaj, gość zarabia 15 mln euro samego kontraktu za sezon, jest jednym z najlepszych napastników na świecie, a ty Wioluś o jakimś skoczku z zapyziałej dziury:) skaczący za grosze. Nawet nie wiesz, jak komiczna jesteś:).

 • wiola4697 weteran

  A i jeszcze jedno jak takiego Lewandowskiego można porównywać z Kamilem? No bez jaj

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).