Środa, 03 października 2018, 17:57

Piotr Żyła trzeci w Letnim Grand Prix 2018!

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Dwudziesty piąty sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich dobiegł końca. Tegoroczny cykl padł łupem Jewgienija Klimowa z Rosji, a najlepszych z Polaków okazał się Piotr Żyła, który finiszował na trzeciej pozycji. 31-latek tego lata odniósł jedno zwycięstwo, a do tego dwukrotnie wskakiwał na drugi stopień podium.

- Fajnie, że pomimo wietrznej aury w Klingenthal, udało się chociaż stanąć na podium klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Naprawdę szkoda, że pogoda nie dopisała, przez co środowe zawody nie doszły do skutku. Na Vogtland Arenie zawsze jest przyjemnie polatać - twierdzi indywidualny medalista ostatnich Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Czy po świetnym starcie sezonu letniego w jego drugim etapie pojawiła się zniżka formy? - Nie uważam, żeby w końcówce sezonu letniego moja forma była gorsza niż na początku. Choć moje skoki cały czas były dobre, stale jest dużo do zrobienia. Wiadomo, że czasem jest lepiej, a czasem jest gorzej, jednak całokształt tego lata był w porządku. Teraz, znowu, czeka nas cięższy okres w ramach ostatniego etapu przygotowań do zimy.

- Co zmieniliśmy w moich skokach? Tajemnic się nie zdradza <śmiech>... Może wiosną się wypowiem w tej sprawie - dodaje enigmatycznie Żyła.

Aktualnie przeważa myślenie długofalowe czy krótkoterminowe? - Do głównej imprezy sezonu, którą będą Mistrzostwa Świata w Seefeld, jeszcze długa i daleka droga. Do tego czasu czeka nas dużo startów i jeszcze więcej pracy. Nie skończyły się jeszcze nawet letnie starty, bo w październiku czekają nas również Mistrzostwa Polski na igelicie.

Z czego wynika decyzja o niedzieleniu się z mediami swoimi opiniami w dniach treningu i kwalifikacji, co było praktykowane w trakcie LGP 2018? - Nie lubię gadać... Nie czuję się królem kamery, a dodatkowo nie chcę sobie stwarzać presji.

- Na zgrupowaniach i zawodach moim sposobem na odcięcie się od świata zewnętrznego jest dla granie na gitarze. Czasami do tego stopnia, że się zawieszę <śmiech>... Zdarzało mi się, że zaczynałem grać i traciłem poczucie czasu, ale nie wychodzi mi to jeszcze super. Strasznie polubiłem swoją gitarę. To naprawdę przyjemna forma wypoczynku spędzania wolnego czasu, poza obowiązkami. W wolnym czasie zbieram też Pokemony w telefonie. Też ciekawa rozrywka <śmiech>... Proste rzeczy, a cieszą.

Jak Piotr Żyła radzi sobie z dużym zainteresowaniem mediów spowodowanym jego życiem prywatnym? - Skupiam się na skokach narciarskich.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3110) ilość komentarzy: (4)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl