Czwartek, 04 października 2018, 09:00

Trwa walka o małe skocznie w Calgary

Kanada
Kanada

Jak niedawno informowaliśmy, środowiska sportowe w Calgary chciałyby renowacji dwóch skoczni olimpijskich z 1988 roku i uczynienia z nich areny ewentualnych igrzysk w 2026 roku, o których przeprowadzenie stara się Kanada. Tej nierentownej idei nie daje się prawie żadnych szans powodzenia, jednak jest jeszcze drugi, dla wielu znacznie istotniejszy, wątek dotyczący kompleksu skoczni w Prowincji Alberta.

W marcu tego roku podjęto decyzję o rozbiórce trzech małych skoczni powstałych w 1986 roku jako uzupełnienie Alberta Ski Jump Park. Obiekty o punktach konstrukcyjnych K-18, K-38 i K-63 mają zostać zamknięte wraz z końcem października z uwagi na wysokie koszty eksploatacji oraz słabnące zainteresowanie skokami. Organizacja WinSport administrująca kompleksem w Calgary próbuje przedłużyć żywot małych skoczni o co najmniej dwa lata. - Pracujemy na pełnych obrotach, by znaleźć rozwiązanie, które pomoże przetrwać tym małym obiektom – informuje Todd Stretch, kanadyjski działacz sportowy, który od wielu miesięcy próbuje szukać pomocy dla małych skoczni w Calgary i przekonywać WinSport o konieczności ich ratowania.

Działania WinSport polegają na próbach pozyskania sponsorów, inwestorów, którzy będą w stanie pomóc finansowo w utrzymaniu kompleksu. Sama organizacja nie ma możliwości, by wziąć na siebie ciężar finansowania funkcjonowania skoczni.

- Nasza organizacja sama boryka się z poważnymi wyzwaniami finansowymi i trudnymi decyzjami. Staramy się wykorzystywać nasze zasoby w sposób możliwie najbardziej efektywny i wydajny. Nie mamy środków na utrzymanie tych skoczni – mówi bez ogródek dyrektor generalny WinSport, Barry Heck.

Na pozyskanie finansowych gwarancji grupa ma czas do 31 października. Członkowie WinSport dokonali ponownego przeanalizowania kosztów utrzymania kompleksu i uważają, że szacunki na poziomie 500 000 USD rocznie są przesadzone, a do poprawnego funkcjonowania skoczni wystarczy kwota 350 000 USD. Austriacki inżynier wizytujący niedawno skocznie oszacował ponadto, że trzy małe obiekty wymagają tylko kosmetycznej naprawy.

Największe znaczenie dla kanadyjskich skoków ma utrzymanie w użytku obiektu K-63. To jedyna skocznia w Kanadzie o takich rozmiarach. Kompleks w Whistler jest o tyle wybrakowany, że pomiędzy skocznią K-40 a K-90 nie ma żadnego obiektu o przejściowych rozmiarach.Adrian Dworakowski, Źródło: Cba.ca
oglądalność: (2288) ilość komentarzy: (2)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl