Stefan Horngacher podsumowuje Letnie Grand Prix 2018

 • 2018-10-05 14:44

Reprezentacja Polski, dowodzona przez trenera Stefana Horngachera, zakończyła starty w ramach 25. edycji Letniego Grand Prix. W tym roku Biało-Czerwoni odnieśli pięć zwycięstw, w tym jedno drużynowe, a w ostatecznym rozrachunku zostali triumfatorami Letniego Pucharu Narodów 2018, w którym zgromadzili 1925 punktów, czyli o 577 więcej od drugich Japończyków. Jak szkoleniowiec aktualnych mistrzów świata ocenia minione miesiące? O to zapytaliśmy po odwołanym finale w niemieckim Klingenthal.

- To zawsze zła sytuacja, kiedy zawody nie dochodzą do skutku. Moi podopieczni byli gotowi do rywalizacji w środowym konkursie, jednak wiało zdecydowanie za mocno. Odwołanie finału było jedyną możliwą decyzją. Już we wtorek Kamil Stoch był bliski nieprzebrnięcia kwalifikacji (Stoch uzyskał 116,5 metra, co dało mu 47. miejsce - przyp.red.), głównie przez warunki, które były naprawdę niekorzystne. Jego skok był dobry. Niska belka i słaby wiatr sprawiły, że nie mógł zrobić nic więcej - uważa Austriak.

- Uważam, że na tym etapie przygotowania do sezonu zimowego idą zgodnie z planem. Za nami dobre lato, ponieważ przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane treningi. Wyniki w tym okresie nie są najważniejsze. Priorytetem jest rzetelnie wykonana praca na zgrupowaniach. Jestem usatysfakcjonowany z dyspozycji wszystkich członków kadry A, gdyż każdy z nich prezentuje wysoki poziom. Czas na finałowy etap przygotowań do Pucharu Świata 2018/2019 - kontynuuje trener.

W Hinzenbach doszło do sytuacji, pierwszej za kadencji Stefana Horngachera, kiedy ani jeden członek kadry A nie wskoczył na podium zmagań na igelicie. Czy to jakikolwiek powód do zmartwień? - To dobrze, że napisaliśmy nową historię <śmiech>... Mówiąc poważnie, w Hinzenbach pojawiło się kilka problemów w skokach Polaków, ale w Klingenthał wyglądało to w porządku. Próby oddawane tutaj wyglądały nieźle. Wtorkowa loteria zakrzywia obraz tabeli, jednak jakość skoków była należyta. Twierdzę, że jesteśmy na naprawdę dobrej drodze, aby zająć się ostatnimi szlifami przed zimą. Z optymizmem oczekuję inauguracji Pucharu Świata w Wiśle.

- W następnym tygodniu czeka nas kolejny obóz na skoczni. Później zawodników czeka tydzień bez skoków i niewykluczone, że wówczas będą chcieli jeszcze gdzieś skorzystać ze słońca. Będzie to regeneracja połączona z dalszym treningiem do zimy. Po tym okresie czeka nas pierwsze zgrupowanie na torach lodowych. Chcemy, aby doszło do tego przy okazji Letnich Mistrzostw Polski, które 27 października odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem - zakończył Horngacher.

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5466) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Podsumowania

  A czy będzie podsumowanie kadry B i C z Maciusiakiem i Toporem?

 • gosposia weteran
  tak ogólnie...

  Stefan to jest naprawdę dobry trener.
  Nie wiem jak to będzie z nami, jak nas zostawi po nadchodzącym sezonie. Ja sobie tego, przynajmniej na tę chwilę, nie wyobrażam.
  Małysz ma w tym roku jedno zadanie. Przekonać Austriaka do pozostania w polskim obozie. Pytanie czy Małysz będzie miał argumenty. Przy czym może się okazać, że jego największym argumentem będą Stoch i... Kubacki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).