PK Pań w Notodden: Selina Freitag najlepsza

 • 2018-12-14 21:01

Selina Freitag, młodsza siostra Richarda, wygrała inauguracyjny konkurs cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań 2018/2019. Drugie miejsce w norweskim Notodden zajęła Elisabeth Raudaschl z Austrii, a podium, po dyskwalifikacji Karoliny Roestad, uzupełniła Guy-Lim Park z Korei Południowej.

Dla 17-latki jest to pierwszy triumf na drugoligowym szczeblu zawodów FIS. Freitag rozpoczęła rywalizację na Tveitanbakken (HS98) od lotu mierzącego 88,5 metra, co na półmetku dawało jej drugą pozycję. Prowadziła Karoline Roestad z Norwegii (88 metrów). W finale Niemka uzyskała 87,5 metra, a Norweżka wylądowała trzy metry bliżej. W pierwotnej wersji rozstrzygnięć dawało jej to najniższy stopień podium, jednak już po zawodach przedstawicielka gospodarzy została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Ostatecznie wygrała Freitag przed Austriaczką Elisabeth Raudaschl (87 i 88 metrów) oraz Koreanką Guy-Lim Park (87,5 oraz 88 metrów).

Szansę na zwycięstwo miała Gianina Ernst, która w pierwszej rundzie poszybowała aż na 97. metr. Niemka urodzona w Szwajcarii nie ustała jednak swojej próby, a w finałowej serii nie pojawiła się na belce startowej. Na niej zabrakło też dwóch faworyzowanych Rosjanek - Mariji Jakowlewej oraz Anny Szpiniewej, które nie oddały dziś ani skoku. Dzięki temu prawo startu w Pucharze Świata zdobyła 15-letnia Gruzinka - Esmeralda Gobozowa. Skoki na 51. i 53. metr dały jej ostatnie 29. miejsce.

Kolejny konkurs odbędzie się już w sobotę. Serię próbną wyznaczono na 11:00. Początek zawodów powinien nastąpić 45 minut później. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3101) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Gruzinka i Słowaczka mogą startować w PŚ :D A Koreanka na podium zawodów 2. ligi. Ach te kobiece skoki. Pytanie: Czy Rosjanki dostaną punkty? Można powiedzieć, że ex aequo zajęły 30. miejsce.

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @neqt @neqt

  Prawdopodobnie nie ustała i możliwe, że dlatego odpuściła II serię.

 • neqt początkujący
  @neqt @neqt

  a patrząc na oceny sędziowskie dla Ernst (27,5 pkt) to raczej nie ustała swojego skoku

 • neqt początkujący
  -

  Chyba wyniki po I serii były źle podane, bo to R?stad prowadziła po pierwszej serii, a Ernst była czwarta

 • jma profesor
  Oto "urok" kobiecych skoków

  Gruzja ma swoją przedstawicielkę w skokach w PŚ, która skoczyła niewiele ponad 50% punktu K.

  Z innej beczki ciekawe czemu Rosjanki się wycofały? Jakieś obawy przed DSQ?

 • pawel96 profesor

  Gruzinka z prawem startu w PŚ :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).