PŚ Pań w Premanon: Trzecie z rzędu zwycięstwo Althaus

 • 2018-12-16 12:37

Katharina Althaus ponownie najlepsza! Liderka Pucharu Świata odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach tej rangi. Tym razem Niemka triumfowała na skoczni w Premanon (HS90) po skokach na odległość 85 m i 88,5 m. Druga była Norweżka Maren Lundby, a trzecia Japonka Sara Takanashi.

Katharina Althaus prowadziła już na półmetku zawodów z wynikiem 85 metrów. W finałowej serii poszybowała 3,5 metra dalej, dzięki czemu wygrała z przewagą 14,1 punktu nad mistrzynią olimpijską, Maren Lundby (85,5 m i 83,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Sara Takanashi (83 m i 80 m), która o zaledwie 0,1 punktu wyprzedziła Emę Klinec (83 m i 79 m) oraz 0,2 pkt. - Danielę Iraschko-Stolz (86 m i 80 m).

W czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowane zostały ponadto Lidija Jakowlewa (83,5 m i 91,5 m), Nika Kriznar (83,5 m i 86 m), Sofja Tichonowa (80 m i 86 m), Anna Odine Stroem (84 m i 79 m) oraz Ursa Bogataj (82,5 m i 85 m).

Konkurs rozegrano z 11. i 10. belki startowej.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Katharina Althaus (400 pkt.) przed Maren Lundby (278 pkt.) i Lidiją Jakowlewą (262 pkt.). Na czele Pucharu Narodów znajdują się Niemki (989 pkt.), Słowenki (581 pkt.) i Norweżki (468 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 12-13 stycznia 2019 roku na Okurayamie (HS137) w Sapporo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4200) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zimowy_komentator profesor
  Dajcie numer do Althaus

  Zbajeruję ją, niemiecki znam, bo się uczyłem w szkole :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).