Zawirowania przepisowe wokół zawodów kobiet w Park City

 • 2018-12-21 01:10

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego, w amerykańskim Park City, rozegrano kolejne konkursy kobiet i mężczyzn rangi FIS Cup. Dużo kontrowersji wzbudza zaliczenie rywalizacji pań do klasyfikacji generalnej trzecioligowego cyklu, pomimo występu skoczkiń z zaledwie dwóch państw. O wytłumaczenie tej sytuacji poprosiliśmy polską przedstawicielkę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), obecnej w Stanach Zjednoczonych, Renatę Nadarkiewicz.

Cała dyskusja dotyczy wydarzeń opisanych >>>TUTAJ<<< Aktualne przepisy FIS mówią, iż w konkursie muszą uczestniczyć reprezentanci co najmniej pięciu nacji, aby wliczono je do klasyfikacji generalnej cyklu. Jak tłumaczy nam polska działaczka FIS, Kanadyjki i Amerykanki otrzymały punkty za rozegrane zawody, ponieważ oficjele pozostałych zgłoszonych nacji wpisali swoje przedstawicielki na listę zgłoszeń środowego konkursu. Dlaczego zatem nie pojawiły się na starcie?

- Mamy tutaj do czynienia z dużą liczbą przypadków losowych. Reprezentantki Kazachstanu i Rosji poturbowały się podczas treningu i serii próbnej, przez co trenerzy postanowili wycofać je z rundy ocenianej. Norweżki i Niemki to bardziej kombinatorki norweskie, które przyleciały do USA mierzyć się w Pucharze Kontynentalnym Pań w tej dyscyplinie. Dodatkowo Skandynawki zostały wycofane w obawie przed zbyt niebezpiecznymi warunkami wietrznymi. Dużo wskazuje na to, że w czwartek może być podobnie. Tylko fakt zgłoszenia przedstawicielek ponad pięciu krajów pozwolił zaliczyć omawiane zmagania jako oficjalne z cyklu FIS Cup - tłumaczy Renata Nadarkiewicz.

Kazaszka i Rosjanka, o których mówi nasza rodaczka, to Dajana Achmetwalijewa i Stiefanija Nadymowa. Obie na co dzień próbują swoich sił w raczkującym dwuboju kobiet, jednak obie były widywane już na dużych imprezach w skokach narciarskich. Kazaszka startowała na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti, a Rosjanka punktowała w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Druga z tego grona w serii próbnej poszybowała na 101. metr. To podczas tego skoku nabawiła się urazu wykluczającego ją z konkursu.

Początek czwartkowej rywalizacji kobiet i mężczyzn na normalnym obiekcie olimpijskim z 2002 roku wyznaczono na 1:00 czasu polskiego. Godzinę później mają rozpocząć się zawody.

Transmisję konkursów będziecie mogli obejrzeć >>>TUTAJ<<<

Z Renatą Nadarkiewicz rozmawiał Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3058) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  Napisane jest "raczkującym dwuboju" Chyba, że wtedy, jak pisałeś, było co innego.

 • Kolos profesor
  @wiatrhula111 @wiatrhula111

  Nie widzę nie zdrowych emocji, ot fan skoków lubi interesować się nawet FIS Cupem, zdarzyło się coś nie typowego to się o tym dyskutuje i tyle. Udawać że tego dziwnego zdarzenia nie ma bo to tylko FC i źle widziane jest zainteresowanie fanów skoków tym cyklem to głupota.

 • wiatrhula111 profesor
  @wiatrhula111 @kolos

  Nie o samo interesowanie chodzi,bo i ja sam się nim interesuje,ale o niezdrowe emocje z tym związane

 • Kolos profesor
  @wiatrhula111 @wiatrhula111

  Zaraz tam "fanatycy". Czy interesowanie s8ę FIS Cupem to od razu fanatyzm? Nie tylko PŚ w skokach istnieje.

 • Kolos profesor

  "Raczkujące" skoczkinie to trochę przesada, one raczkuja jako kombinatorki norweskie ale akurat najczęsciej zaczynały jako skoczkinie, więc z punktu widzenia skoków to nie poczatkujące zawodniczki tylko całkiem doświadczone.

  Kontrowersji to pewnie nie było, co najwyżej naginianie i tak bezwensownej zasady.

  Zadanie dla FIS-u to dookreślić czym jest "udział" w zawodach a czym nie i po problemie..

 • wiatrhula111 profesor
  Duże kontrowersje?

  Paru fanatyków z forum się zbulwersowało i od razu piszą ,że duże kontrowersje

 • dzika_swinia weteran
  @jma @jma

  No straszne naprawdę. Stało się coś wielkiego? I tak te zawody prawie nikogo nie obchodzą

 • Domin10 profesor

  No i po raz kolejny ktoś obszedł przepisy FISU. Po zapewnieniy dożywotniego prawa startu w PŚ buloklepowi który przegrywa z Chinczykami i Węgrem, umożliwia zaliczenie do FIS cupu zawodów w których startują 2 kraje.

 • jma profesor
  Niezła amatorszczyzna

  Właściwie to nie ma tu co komentować. Mistrzostwa Ameryki Północnej z doklejonymi "raczkującymi" dwuboistkami zapchajdziurami, które na koniec okazują się figurantkami, żeby tylko zaliczyć zawody w randze FIS. I nie wiadomo czy śmieć się czy płakać...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).