Wypowiedzi Kota i Zniszczoła po MP w Zakopanem

 • 2018-12-26 19:35

Choć Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł nie zmieścili się na podium tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na śniegu, obaj dostrzegają pozytywy przed 67. Turniejem Czterech Skoczni. Zakopiańczyk i wiślanin zajęli kolejno 4. i 7. miejsce, a o swoich odczuciach dotyczących świątecznej rywalizacji na Wielkiej Krokwi opowiedzieli na antenie Telewizji Polskiej.

Maciej KotMaciej Kot

Maciej Kot (4. miejsce; 126,5 oraz 120,5 metra):

- Święta Bożego Narodzenia minęły mi bardzo miło, z rodziną i bliskimi. To było dla mnie najważniejsze, żeby spędzić ten czas z najważniejszymi osobami, bo za chwilę rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni, przez który długo mnie nie będzie w domu. Pod tym względem były to bardzo udane dni. Było też pysznie i było dużo prezentów. Mowa o drobnych rzeczach, które cieszą.

- Życzenia dotyczące sportu czy skoków były podczas wieczoru wigilijnego zawsze na drugim miejscu, bo trzeba mieć priorytety. Choć stuprocentowo się na nich koncentruję i daję całe swoje serce, żeby być w dobrej formie, skoki to nie wszystko. Liczy się zdrowie, rodzina i ludzie, którzy są wokół.

- Podczas świątecznych mistrzostw kraju czułem się bardzo dobrze. Nie było łatwo zacząć na rozgrzewce, bo te kilka dni zastoju zrobiły swoje. Czułem się jednak dobrze fizycznie, a przede wszystkim psychicznie, bo odpocząłem. Od pierwszej próby miałem fajne czucie całego ciała, co jest niezmiernie ważne. Były to być może trzy najlepsze skoki oddane przeze mnie tej zimy. To bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi zawodami. Teraz zamierzam się cieszyć każdą godziną spędzą w domu, ale z tyłu głowy jest, że każda godzina przybliża mnie do Turnieju Czterech Skoczni, więc ważna będzie regeneracja i kumulowanie energii.

Aleksander Zniszczoł (7. miejsce; 118,5 oraz 125 metrów):

- Myślę, że ze skoków mogę być zadowolony. Od początku dnia były one dobre i powtarzalne. Nie chcę szukać wymówek w warunkach wietrznych, ale troszkę dzisiaj kręciło. Czuję jednak, iż stać mnie na naprawdę solidne skoki.

- Na Turniej Czterech Skoczni dostałem nowe kombinezony, więc dziś prezentowałem się w starych. Dziś korzystałem z tych, w których skaczę od początku bieżącego sezonu zimowego. W Niemczech i Austrii będzie coś innego.

- Bardzo jestem zadowolony z faktu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Wkładam w to bardzo dużo pracy, ale i mam wiele osób wokół siebie, które mnie wspierają. M.in. jest to Jakub Bączek (trener mentalny - przyp. red.), który pojawił się dziś pod Wielką Krokwią w Zakopanem. To wszystko dodaje sił i buduje. Ciężko przepracowałem okres przygotowawczy, a teraz czekam na efekty. Na co dzień jestem człowiekiem cierpliwym, więc ta cecha mi w tym pomaga. Nominacja do składu jest fajna, po to się walczy, ale to nie jest mój cel końcowy na tę zimę. Zostało jeszcze kilka schodków do pokonania, więc trzeba kontynuować marsz w górę.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2825) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K profesor
  @Ad1K @zimowy_komentator

  Nie zgodzę się, w tym roku oprócz PŚ jeszcze zostało wszystko do wygrania - T4S, MŚ, kula w lotach narciarskich, lecz realnie patrząc to Maciek może być jedynie uzupełnieniem drużyny na MŚ, nic więcej, musiałaby nastąpić niesamowita przemiana.

 • jmc doświadczony
  @Ad1K Sometimes when I'm going somewhere and I wait, a somewhere comes to me :)

  I właśnie taka postawa oczyszcza głowę i pozwala na nowo skakać coraz lepiej :) To jest najtrudniejsze przestać chcieć żeby to co chciałeś przyszło w najmniej oczekiwanym momencie. Zacytuję tutaj Kubusia Puchatka "Sometimes when I'm going somewhere and I wait, a somewhere comes to me"

 • zimowy_komentator profesor
  @Ad1K @Ad1K

  Maciek już o nic nie walczy - wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Jedyne co może zrobić to postarać się o jakieś drobne punkty w każdym z konkursów, ale o to też będzie ciężko.

 • zimowy_komentator profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  No właśnie, czasem są niezłe niespodzianki. Ktoś skoczy dobrze licząc na słabszego zawodnika a może się nadziać na całkiem dobrego, który albo trenuje w kwalach albo przytrafia mu się słabszy skok.

 • mc150193 weteran

  Maciek pewnie zdaje sobie sprawę, że robi makabryczny błąd który zabiera mu metry a co za tym idzie punkty w PŚ. Natomiast Olek ze skoku na skok skacze coraz lepiej i jeżeli odpali bombę w TCS to może być ciekawie. A co do trenera mentalnego to super. Taki człowiek jest niezbędny i uważam, że każdy zawodnik w pewnym etapie kariery powinien mieć takiego trenera. A jak się jeszcze pojawi w zawodach to tym lepiej dla samego zawodnika.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Cel dla Olka to zdobycie punktów.
  Mógłby odpalic petarde w kwalifikacjach zeby startować w konkursie w parze ze słabszym zawodnikiem .

 • Ad1K profesor

  To co mówi Maciek według mnie jest takim uspokajaniem siebie - jest źle i prawdopodobnie kolejny sezon w plecy. Olek według mnie przy dwóch dobrych skokach może być nawet obecnie czwartym z naszych, nie jest on jednak bardzo stabilny, także w T4S punkty w dwóch konkursach będą według mnie osiągnięciem.

 • Marszal1408 początkujący

  dobrze że sam wie na czym stoi

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).