Thea Sofie Kleven nie żyje

 • 2018-12-27 13:56

Smutna informacja nadeszła z Norwegii. Nie żyje Thea Sofie Kleven. 17-letnia skoczkini zmarła przed tygodniem, 17 grudnia.

Informację o śmierci zawodniczki ogłosił w czwartek Norweski Związek Narciarski. - Cała rodzina skoków narciarskich jest pogrążona w żałobie po odejściu Thei. Nasze myśli łączą się z jej rodziną i bliskimi - napisał Clas Brede Braathen w oficjalnym komunikacie prasowym federacji.

- W tym momencie najważniejsze jest zapewnienie pomocy jej przyjaciółkom oraz pozostałym członkom reprezentacji. Zostaną wyłożone dodatkowe środki w celu wsparcia pogrążonej w smutku ekipie. Ta informacja poruszyła nas wszystkich, nawet największych twardzieli - dodaje Braathen.

- Nigdy nie zapomnimy Thei. Była członkinią "Projektu 2022" i miała przed sobą świetlaną przyszłość w skokach narciarskich. Thea miała wszelkie predyspozycje, aby zostać skoczkinią światowego formatu, a jej uczestnictwo w Pucharze Świata tylko potwierdzało, jak wielką wiarę w nią pokładaliśmy - wspomina działacz.

Thea Sofie Kleven dziesięciokrotnie uczestniczyła w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata, nigdy nie uzyskując awansu do zawodów. Największymi sukcesami skoczkini na arenie międzynarodowej było zwycięstwo w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (2016) oraz brązowy medal drużynowy Mistrzostw Świata Juniorów w Park City (2017).


Adam Bucholz, źródło: Norges Skiforbund
oglądalność: (14559) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @anonim @Bernat__Sola

  Racja, natomiast tak jak napisałem, nadzieja umiera ostatnia. Z górnikami w Karwinie podobnie - ogłosili od razu, bo akcję ratunkową mają wznowić bodaj za kilka miesięcy. Gdyby nie to, ogłosiliby pewnie dopiero po wydobyciu ciał.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @shimustgo

  Ale ponoć ogień, który tam wybuchł, nie dawał szans na przeżycie. Nie pamiętam aż tak dokładnie zresztą.

 • anonim
  @anonim @Bernat__Sola

  Tam akurat sytuacja była trochę inna, tam przez te dwa dni, póki nie odnaleziono ciał, wydaje mi się, ze jeszcze zostawiali sobie możliwość, że ktoś przeżył uwięziony pod wrakiem. Bo nadzieja, jak wiemy. umiera ostatnia.

 • Bernat__Sola profesor

  R.I.P. Thea Sofie Kleven 22.12.2000-17.12.2018 Spoczywaj w pokoju, Thea. Pamiętam tę wygraną serię treningową w Lillehammer i myślałem, że może nowa skoczkini dołączy do czołówki.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @shimustgo

  Dokładnie, ostatnio po katastrofie helikoptera prezesa Leicester City dopiero 2 dni po wypadku podano informację o jego śmierci.

 • Bernat__Sola profesor
  @StrasznyRybolakOtchlani @mc150193

  I takie rzeczy wypisujesz pod takim artykułem... Nie mam słów.

 • anonim
  @anonim @kolos

  Jak by była już jakąś naprawdę znaną skoczkinią, która osiągnęła coś poza zawodami juniorskimi i krajowym podwórkiem, to twoje podejście byłoby jak najbardziej uzasadnione, natomiast ona w mainstreamie została zapomniana praktycznie jak tylko opublikowano artykuł, więc raczej zrozumiałe, że rodzina chce zachować prywatność. A koledzy i koleżanki też mogli być poproszeni o nierozwiązanie sprawy.

 • sheef profesor
  Bardzo smutna informacja

  Uszanowanie woli rodziny o niepublikowaniu przyczyn śmierci powinno być zjawiskiem jak najbardziej zrozumiałym gdyż to co się stało jest dla jej najbliższych strasznym ciosem i jeżeli nikt nie wyraża na to zgody to nie powinno się tego rozdrapywać. Szkoda, że do niektórych to nie dociera.

  Spoczywaj w pokoju dziewczyno. R.I.P.

 • Kolos profesor
  @anonim @shimustgo

  10 dni to wyjatkowo dlugo czas opóźnienia. Zupelnie bez sensu, zwłaszcza że nie małe przecież otoczenie, rodzina,krewni, znajomi i przełożeni siłą rzeczy musieli się dowiedzieć o jej śmierci dość szybko. Chyba że nawet bliżsi koledzy i koleżanki z kadr nie uczestniczyli w pogrzebie.

  A brak informacji o przyczynie śmierci to pole do różnych bardzo niemiłych insynuacji. Co nie powinno mieć miejsca przecież.

 • anonim
  @anonim @kolos

  To że zwlekano z podaniem to akurat naturalne - szczególnie jeśli życzą sobie by nie podawać przyczyny. Nie chcieli gawiedzi na pogrzebie, ani być na ustach mediów w całym kraju (i chyba nie tylko, bo przynajmniej w Polsce sprawą zajął się mainstream) podczas świąt. I to wyjątkowo trudnych dla nich Świąt Bożego Narodzenia.

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @Złoty Orzeł @Ad1K

  Potwierdzam, najgorsze jest to, że przygłup myśli, iż coś mądrego napisał, a sam januszostwo wyssał z mlekiem matki.

 • Kolos profesor
  @anonim @mc150193

  Nie wiem, możemy tylko spekulować. Znam osobiście jeden taki przypadek zgonu z powodu nie wykrytego krwiaka. Tym niemniej wypadek musiałby być stosunkowo poważny by coś takiego zaszło. A o niczym takim nie wiadomo.

  Szanuję decyzję i ból rodziny ale nie podanie do publicznej wiadomości przyczyny zgonu w koncu 17-letniej dziewczyny, sportsmenki może bardziej szkodzić jej rodzinie niż gdyby tę przyczynę podano.

  W sumie z samym podaniem informacji o śmierci zwlekano dość długo. Dziwne to wszystko i tragiczne....

 • Joannna doświadczony
  @anonim @mc150193

  Służba zdrowia w Norwegii jest ponoć tak tragiczna, że nie zdziwiłabym się, jakby właśnie krwiak mózgu był przyczyną jej odejścia...

 • anonim
  @anonim @kolos

  Rodzina niczego nie podała. Informacje podała niejaka Daily Mail, która ma reputację niewiele wyższą od portali plotkarskich.

 • mc150193 weteran
  @anonim @kolos

  Owszem miała upadek na skoczni i to w trakcie weekendu PŚ w Lillehammer ale żeby miała niewykryty krwiak mózgu? Przecież skoczkowie i skoczkinie mają kaski. Chyba, że siła uderzenia o zeskok była na tyle duża iż mogło do tego dojść o czym wspomniałeś.

 • Kolos profesor
  @anonim @shimustgo

  Akurat ostatnio to podano do publicznej wiadomości informacje na temat stanu zdrowia Schumachera.

  Co do Kldven to obstawiałbym jakiegoś nie wykrytego krwiaka mózgu będącego wynikiem jakiegoś upadku na skoczni. O ile to nie było samobójstwo

 • mc150193 weteran
  @StrasznyRybolakOtchlani @StrasznyRybolakOtchlani

  No proszę następny do golenia... ignor jest już przygotowany ;/

 • mc150193 weteran
  @anonim @shimustgo

  Jeszcze raz zwrócisz mi uwagę na tzw. p********** * ******** którego nie ma to normalnie wsadzę Ci ignora do kieszeni. WIEM CO MAM ROBIĆ!!!! Co do Schumachera to jest inna para kaloszy, bo rzeczywiście wydarzył się koszmarny wypadek. A tutaj nic nie wiadomo co się wydarzyło po upadku w Lillehammer. Więc to jest jedyna przyczyna która się w pełni zgadza. Bez pozdrowień

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @shimustgo

  Domeną małych ludzi jest to, że nie potrafią uszanować prywatności i bólu rodziny i muszą rozdrapywać temat i wsadzać swoje pięć groszy...

 • anonim
  @mc150193, @Jannush, @fankapilcha

  To, że rodzina nie chce podać informacji nie znaczy, że to od razu musi być samobójstwo. Rodzina Schumachera też z jakiegoś powodu od pięciu już lat nie podaje o nim żadnych informacji, Bóg wie czemu. Lepiej zostawić sprawę w spokoju i nie oczerniać dziewczyny jak nic nie wiemy. Trochę pokory, ludzie. I mniej mentalności plotkarskiej. Nie musimy wszystkiego wiedzieć.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).