Wypowiedzi najlepszych skoczków konkursu w Oberstdorfie

 • 2018-12-30 23:18

Inauguracyjny konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni przeszedł do historii. Najlepszy na Schattenbergschanze okazał się Ryoyu Kobayashi, który nieznacznie wyprzedził Markusa Eisenbichlera i Stefana Krafta. Co powiedzieli bohaterowie zmagań w Oberstdorfie oraz inni zagraniczni skoczkowie i ich trenerzy?

Ryoyu KobayashiRyoyu Kobayashi
Marcus EisenbichlerMarcus Eisenbichler
Stefan KraftStefan Kraft
30.12.2018 - Podium PŚ w Oberstdorfie30.12.2018 - Podium PŚ w Oberstdorfie

Ryoyu Kobayashi już po raz piąty w tym sezonie triumfował w zmaganiach z cyklu PŚ. Wygrywając ostatnie zawody w 2018 roku potwierdził swoje aspiracje do walki o statuetkę Złotego Orła, która przypadnie najlepszemu zawodnikowi Turnieju Czterech Skoczni. Sam zawodnik odcina się od wszelkich spekulacji dotyczących jego osoby.

- Nie myślę jeszcze o ewentualnym zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Staram się podążać krok po kroku. Z niecierpliwością oczekuję jutrzejszych skoków w Garmisch-Partenkirchen – przyznał ze spokojem 22-latek.

Dla Markusa Eisenbichlera dzisiejszy rezultat był wyrównaniem najlepszego osiągnięcia w karierze. Tuż po werdykcie sędziów Niemiec nie był w stanie opanować swoich emocji. Jego entuzjastyczna radość sprawiła, iż komplet kibiców przy Schattenbergschanze wpadł razem z nim w olbrzymią euforię.

- Byłem bliski płaczu. Udział w Turnieju Czterech Skoczni był moim dziecięcym marzeniem, a dziś zająłem drugie miejsce w Oberstdorfie. Teraz czuję się zrelaksowany – cieszę się, że już po wszystkim. Pokazałem dziś dwa solidne skoki, pomimo faktu, że nie były one perfekcyjne – krytycznie stwierdził Bawarczyk.

Austriacy czekają na zwycięstwo w Pucharze Świata już od 30 konkursów. Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium stanął Stefan Kraft - miało to miejsce podczas finału sezonu 2016/17 w Planicy. 25-latek wskoczył dzisiaj na 3. lokatę, co jest dla niego najlepszym rezultatem bieżącej zimy.

- To był naprawdę świetny konkurs. Mój drugi skok był niesamowity, jeden z moich najlepszych w tym sezonie. Eisenbichler i Kobayashi lądowali dokładnie na zielonej linii, co oznaczało, że byłem bardzo blisko nich. Zwycięstwo było dzisiaj możliwe. Dzisiejszy wynik bardzo mnie napędza. Nie mogę doczekać się rywalizacji na następnych skoczniach, szczególnie tych austriackich.

Zadowolenia po zmaganiach w regionie Allgäu nie krył trener reprezentacji Austrii, Andreas Felder.

- Dzisiejsze podium jest warte naprawdę wiele. Gdyby żaden z moich podopiecznych nie zajął miejsca w pierwszej trójce, zaczęłoby się narzekanie. Stefan jest coraz bardziej pewny siebie. Powrócił na właściwe tory. Daniel Huber również dobrze się spisał. Musimy być zadowoleni z tego dnia – powiedział 46-latek.

Pozostałe wypowiedzi:

Robert Johansson (7. miejsce):

- Dla mnie to był dobry start. Nie mogę się doczekać, by kontynuować pracę nad moimi skokami i pokazać jeszcze lepsze występy w Garmisch i na kolejnych skoczniach. Uważam, że skład dzisiejszego podium nie jest zaskakujący, lecz Turniej Czterech Skoczni zawsze może obfitować w niespodzianki.

Timi Zajc (9. miejsce):

- Jestem zadowolony z dzisiejszego konkursu. W pierwszej serii oddałem bardzo dobry skok w niekorzystnych warunkach. W finałowej próbie popełniłem niewielki błąd. Skończyłem zawody w pierwszej dziesiątce, mogę być z tego dumny. To było moim celem. Mam nadzieję, że podczas TCS poprawię jeszcze tę lokatę.

Simon Ammann (14. miejsce):

- Liczyłem na to, że poczynię pewne postępy podczas Turnieju Czterech Skoczni. Skakałem dobrze w trudnych warunkach. Niezbędna jest mi stabilizacja – szczególnie w takich konkursach, jak ten dzisiejszy. To pozwala mi na progres. W moim wieku, rezultaty w dużej mierze zależne są od dyspozycji dnia.

Gorazd Bertoncelj (trener reprezentacji Słowenii):

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu Timiego. Jego pierwszy skok był świetny, drugi nie był jednak idealny. Nieźle spisał się również Peter Prevc. To mały krok naprzód. W serii próbnej zamiast frunąć, musiał szybko wylądować. W ocenianych skokach zdołał wyeliminować błędy. Co do wczorajszego występu jego brata, Domena, myślę, że dość dobrze zniósł porażkę. To bardzo ambitny zawodnik. Mamy nadzieję, że to go czegoś nauczy i jutro pokaże, na co tak naprawdę go stać.

Johann Andre Forfang (25. miejsce):

- Ciężko znaleźć mi źródło problemu. Przez kilka ostatnich dni brakowało mi pewności siebie. Nie mogłem odnaleźć dziś optymalnej pozycji dojazdowej na rozbiegu. Jestem świadomy tego, że nie brakuje mi wiele do tego, by wskoczyć na wyższy poziom. Muszę zapomnieć o tym dniu.

Michael Hayboeck (27. miejsce):

- To był ciężki dzień. Czułem się dobrze, wykonałem swoje zadania tak, jak wczoraj. Próbowałem wszystkiego, lecz to nie zadziałało. Tak też zdarzało się podczas treningów w ubiegłych tygodniach. Po świetnych skokach zdarzały się bardzo złe.

Severin Freund (36. miejsce):

- To wielka szkoda. Gdybym oddał swój normalny skok, miałbym szansę na lepszy rezultat. Przy słabej formie ciężko jednak o dobry wynik. Na szczęście już jutro skaczemy ponownie. Będę miał szansę na poprawę.

Andreas Wellinger (39. miejsce):

- Wczoraj wykonałem krok do przodu, dziś niestety dwa w tył. To boli. Życie jednak toczy się dalej. W przyszłości muszę dopilnować tego, by stawiać dwa kroki do przodu, a w tył tylko jeden.


Piotr Bąk, źródło: berkutschi.com/kleinezeitung.at/sloski.si
oglądalność: (3399) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ciekawe kiedy Ryoyu sie skonczy ...

 • Nobody doświadczony

  Hideharu Miyahira (trener reprezentacji Japonii) :

  -Cóż mogę powiedzieć, Joju skacze jak popie....y i wszystko wygrywa. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).