Składy Polski na PK w Bischofshofen i FC w Zakopanem

 • 2019-01-08 12:44

Polski Związek Narciarski ogłosił podział polskich skoczków, którzy w najbliższy weekend będą reprezentować nasz kraj w zawodach niższej rangi. Do Bischofshofen uda się pięciu Biało-Czerwonych, a w trzecioligowych zmaganiach w Zakopanem pokaże się ich aż dwudziestu.

Aleksander ZniszczołAleksander Zniszczoł

Największą niespodzianką ogłoszonych składów jest przesunięcie Tomasza Pilcha z zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego do cyklu FIS Cup. Czwarty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów tej zimy tylko raz punktował tzw. drugiej lidze, a teraz swoją sportową wartość będzie udowadniał na Wielkiej Krokwi. Jego miejsce w PK zajmie Aleksander Zniszczoł, który w Turnieju Czterech Skoczni ani razu nie awansował do czołowej "30" Pucharu Świata. Zestawienie uzupełniają Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Pilch nie będzie jedynym członkiem kadry B, prowadzonej przez trenera Macieja Maciusiaka, który poskacze w Zakopanem. W dwudziestoosobowym składzie znalazł się też Bartosz Czyż, od kilku miesięcy mający problemy z odnalezieniem formy uprawniającej go do występów na wyższym szczeblu. Na Wielkiej Krokwi pokaże się też cała kadra młodzieżowa, której szkoleniowcem jest Wojciech Topór, a do tego grupa naszych rodaków trenujących poza kadrami PZN, dla których będzie to możliwość pokazania się szerszemu gronu. W stawce znajdzie się m.in. dwóch debiutantnów w cyklu FIS Cup, a więc Szymon Zapotoczny z Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane oraz Michał Martinek z LKS Olimpia Goleszów.

Skład Polski na PK w Bischofshofen (HS142):

- Aleksander Zniszczoł (6. miejsce w PK 2018/19);

- Paweł Wąsek (15. miejsce w PK 2018/19);

- Klemens Murańka (34. miejsce w PK 2018/19);

- Andrzej Stękała (39. miejsce w PK 2018/19);

- Przemysław Kantyka (68. miejsce w PK 2018/19).

Program PK w Bischofshofen (HS142):

Sobota, 12.01.2019

11:00 - Odprawa techniczna

13:30 - Oficjalny trening

15:30 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019

9:00 - Seria próbna

10:00 - Pierwsza seria konkursowa

Skład Polski na FC w Zakopanem (HS140):

- Kacper Juroszek (16. miejsce w FC 2018/19);

- Mateusz Gruszka (53. miejsce w FC 2018/19);

- Kacper Stosel (73. miejsce w FC 2018/19);

- Damian Skupień (84. miejsce w FC 2018/19);

- Adam Niżnik (113. miejsce w FC 2018/19);

- Szymon Jojko (114. miejsce w FC 2018/19);

- Bartosz Czyż (126. miejsce w FC 2018/19);

- Łukasz Bukowski (128. miejsce w FC 2018/19);

- Jan Habdas;

- Arkadiusz Jojko;

- Krzysztof Kieta;

- Jarosław Krzak;

- Krzysztof Leja;

- Michał Martynek;

- Karol Niemczyk;

- Szymon Pawłowski;

- Wiktor Pękala;

- Tomasz Pilch;

- Szymon Zapotoczny;

- Krystian Zygmuntowicz.

Program FC w Zakopanem (HS140):

Piątek, 11.01.2019

20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 12.01.2019

9:00 - Oficjalny trening

12:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019

9:00 - Seria próbna

10:30 - Pierwsza seria konkursowa

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (10321) komentarze: (62)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor
  @dawe19 @kolos

  13 letni Murańka był medalistą MP seniorów, tutaj mamy chłopca jakiego pewnie można znaleźć w każdej dyscyplinie sportu. Wyrózniający się pośród rówieśników ale nie najlepszy. I chodzi o to jak jest przedstawiany. Największy talent i największa nadzieja, w ogóle cudowne dziecko.. Co w 30 startach w Polsce (28 w 2018 r 2 w 2019) wygrał 2 razy z konkursie roczników 2007-2008.

 • Kolos profesor
  @dawe19 @EmiI

  Jeden udział w telewizji śniadaniowej i że trzy wspomnienia w TV? To raczej zabawa dla dzieciaka niż stres na typ etapie jego kariery. Cieńciała jeszcze nam nie wyskakuje z lodówki ani nie jest na rozkładówkach co drugiego kolorowego czasopisma. Trudno tu mówić o "s umie medialnym" o ten otarł się 11-letni czy prędzej 13-letni Murańka ale Cieńciała nie.

 • dejw profesor
  @dejw @OjciecMarek

  No tak, prawda, znowu wpadam w swoje własne nazewnictwo i traktowania takich obiektów jako pół duże ;)
  A co do sedna, to debiut tego rodzaju obiektu przypadł w trochę słabym momencie, bo akurat tuż przed MŚJ to bardziej przydała by się NH. Ale nie ma co narzekać, może nagle z tej całej gromadki ujawni się jakiś ktoś kto już coś umie na LH i pokaże coś co choćby Maerkl ostatnio na PK ;)

 • dejw profesor
  @dejw @OjciecMarek

  No tak, prawa, znowu wpadam w swoje własne nazewnictwo i traktowania takich obiektów jako pół duże ;)
  A co do sedna, to debiut tego rodzaju obiektu przypadł w trochę słabym momencie, bo akurat tuż przed MŚJ to bardziej przydała by się NH. Ale nie ma co narzekać, może nagle z tej całej gromadki ujawni się jakiś ktoś kto już coś umie na LH i pokaże coś co choćby Maerkl ostatnio na PK ;)

 • OjciecMarek weteran
  @dejw @dejw

  W Chaux-Neuve i Einsiedeln de iure są duże skocznie :) - więc tak, rozgrywano AC na LH. Przy czym wiadomo, że chodzi ci o duże skocznie sensu strictissimo: a na takich tego cyklu zawodów faktycznie nie rozgrywano.

 • EmiI profesor
  @dawe19 @kolos

  Jak nie ma? Uczestnictwo w telewizjach śniadaniowych, reportaże w serwisach informacyjnych, artykuły na głównych portalach informacyjnych? To że 99% ludzi którzy słyszeli jakiekolwiek nazwisko polskiego skoczka poniżej 16 roku życia to właśnie jego? Że nawet w środowisku, ludzi tutaj piszący robi się z niego największą nadzieję, chociaż realnie lepsi od niego jako dzieci byli np. Rzadkosz i Habdas, o których nie mówiło się nic, a teraz lepszy jest rówieśnik Dyduch którego nazwisko w ogóle się nie przebija.

 • dejw profesor
  @dejw @Skokowy123

  Niemcy na pewno wystawią najmocniejszy skład pod względem dokonań z tego sezonu, ale jak się tak bliżej przyjrzeć to na NH bardzo groźni mogą być Austriacy. Co ciekawe, może zabraknąć miejsca dla jednego z podstawowych juniorów ostatnich dwóch lat, Schwanna.
  Norwegowie też pewnie się będą liczyć, po powrocie Villumstada mają raczej pewną i konkretną trójkę, a do tego na NC czy na FC w Nottoden z ładnej strony pokazywali się Ladehaug, Eriksen, Solberg, więc powinni ulepić ekipę zdolną walczyć o medal.

  A Słoweńcy to musieliby chyba ściągnąć całą trójkę z PŚ, żeby się w ogóle liczyć. A na to się nie zanosi, bo jak wezmą Zajca, to kto im w ogóle zostanie do skakania na poziomie w PŚ? ;) Najprędzej to sam Mogel się pojawi i ewentualnie Domen na ostatnie mistrzostwa, jeśli nie będzie w formie godnej PŚ; no ale jeśli kolejnym w kolejności jest Brezownik, nie mieszczący się nawet w juniorskiej kadrze D, to co tu dużo mówić. Młodsi Presecnik, Hafnar i Grilc bardzo biednie wypadli w ostatnim Pocal Cocta, a Bombek w ogóle całkiem się rozsypał po udanym lecie. Biorąc pod uwagę, że oni nawet z taką paką jaką wystawili rok temu nie potrafili zdobyć medalu, a teraz szykuje się dużo słabsza ekipa, to raczej nie brałbym ich pod uwagę.
  Z drużyn które mogą jeszcze atakować podium to pasuje wymienić Szwajcarów z mocną dwójką, Lacrouix, nieoczekiwanie dobrze czującym się tej zimy Kindlimannem i jeszcze z rezerwowym dużym talentem z rocznika 03 Niederbergerem.

  A co do następnego AC, to jest przeniesiony z Oberwiesental na Klingenthal, co będzie sporym wydarzeniem. Nie pamiętam kiedy i czy w ogóle AC był rozgrywany na LH.

 • Pavel profesor
  @kolos

  Tak czy siak trąbienie o jakimś dzieciaku, który "trzy razy prosto skoczył" na pewno nie sprzyja spokojnemu i zrównoważonemu rozwojowi rzeczonego dzieciaka. Doskonale zdaje sobie sprawę, ze brakuje nam talentów, to nie czasy gdy co MŚJ mieliśmy medal, ale media popadają w skrajności i lansują dzieci na przyszłych mistrzów robiąc im w ten sposób krzywdę. Co więcej, równie dobrze mistrzem może zostać jego kumpel, który w wieku 11 lat dostawał od niego po 10 metrów w skoku. Zwykłe wróżenie z fusów nikomu w sumie niepotrzebne, dla zwykłej pięciominutowej sensacyjki, coś dla zapełnienia ramówki.

 • Kolos profesor
  @dawe19 @Raptor202

  Cieńciała "celebrytą"? No proszę jak napisałem poniżej - dziś taki Cieńciała nie budzi żadnych emocji, to nie jest 11-letni Murańka z 2005 roku. Inne czasy, inne oczekiwania. A i w przypadku Murańki to większą przeszkodą w rozwoju kariery są ciągnące się problemy ze wzrokiem, a nie medialna popularność.

  W przypadku Cieńciały "medialny szum" (co i tak za dużo powiedziane to raptem kilka razy wspomniane w TVP że wygrywał TCS dla dzieci) nijak mu zaszkodzić nie może, bo go niemal nie ma. Po za tym dziś mało kogo to interesuje. Nasycono się już sukcesami w skokach i nie ma potrzeby rozoaczliwego szukania następcy mistrza, to - jeszcze raz - już nie jest 2005 rok...

 • Kolos profesor
  @EmiI @EmiI

  W Polsce może Tymek Cieńciała nie wygrywa, ale jednak wygrywa w Turnieju Czterech Skoczni dzieci.

  Po za tym dziś to już nie czasy 11-letniego Murańki, wtedy to był medialny skok na dziecko. Dzisiaj obecność Tymka w mediach nijak mu zaszkodzić nie może, bo prawie nikogo to nie interesuje.

 • mc150193 weteran
  @EmiI @StrasznyRybolakOtchlani

  Ok miał podpisany kontrakt ale niestety podczas pierwszych zawodów lgp miał zupełnie innego sponsora. Więc on się nie liczy i tak naprawdę on sam zawalił karierę. Gdyby nie to były zawodnikiem z wybitnymi osiągnięciami.

 • skokowy123 profesor
  @dejw @dejw

  Przeanalizowałem sobie prawdopodobne składy i patrząc drużynowo to Niemcy są faworytem dalej są Słoweńcy ale tam miałem aż 8 kandydatów (w tym 3, którzy punktowali w tym sezonie PŚ!) czyli Domen, Zajc, Mogel a także
  Osterc, Hafnar, Presecnik, Bombek, Brezovnik i ewentualnie Vodusek. Wszystko zależy od pierwszej 2. Niewiem jakie plany ostatecznie z Zajcem. Domen nie ma naazie po co wracać do PŚ. A jeszcze termin MŚ pokrywa się z Sapporo. W najbliższy weekend odbędzie się też AC w Oberwiesenthal i tam można podpatrzeć kto w jakiej formie z pozostałej 6.
  Norwedzy zaś po za Markengiem to nic specjalnego choć jest powracający Villumstad i Kontynentalowiec Haare.

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @EmiI @mc150193

  A Rutkowski to był strzał w dziesiątkę?

  A tak na poważnie, czytam twoje posty i mam wrażenie, że reklamę o "dodawaniu skrzydeł" potraktowałeś jakby na poważnie...

 • mc150193 weteran
  @EmiI @StrasznyRybolakOtchlani

  Nie wiem i się nie domyślam. W każdym razie to jest trzeci strzał w kolano Red Bulla jeśli chodzi o skoki narciarskie. Po Daikim Ito i Jaroslavie Sakali....

 • anonim

  Poziom naszego zaplecza jest na poziomie -3.

 • dejw profesor
  @dejw @kolos

  Zgoda, prognozowanie indywidualne u juniorów bywa ciężkie, zwłaszcza u tych którzy wybijają się w PŚ, czy nawet w PK na dużych skoczniach i muszą przejść na małą, przez to wyniki mogą być zaskakujące. Chociaż akurat rok temu Lindvik i Schmid byli wyraźnie ponad resztą i to potwierdzili.

  Mnie bardziej chodziło o skalę drużynową. Zresztą na tle tych Niemców to po prawdzie wszyscy wyglądają bladziutko, nawet z reguły kozaczący wszędzie tylko nie na imprezie mistrzowskiej juniorzy ze Słowenii.

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @EmiI @mc150193

  Słuchaj, może to dlatego, że kask nie skacze?
  Albo czerwony byk na głowie za mocno ciągnie do ziemi?

 • Raptor202 doświadczony
  @jacek28 @jacek28

  To na to się sprzedaje bilety? Nie wystarczy po prostu przyjść i stanąć sobie pod skocznią?

 • jacek28 początkujący
  Cup

  Na FIS Cup Bilety to przy kasie ? czy strona internetowa ?

 • mc150193 weteran
  @EmiI @EmiI

  Ja już o Cienciale dawno nie słyszałem i na razie jestem szczęśliwy, że ta głupota polskich mediów mnie omija szerokim łukiem. Wolę się skupić na... Tomku Pilchu oczywiście... ehhh powiedźcie mi jak ***** można tak s********* wielką szansę na starty w PŚ!!?? Przecież jeżeli ma się tegoż sponsora na kasku to przepraszam bardzo ale ja
  bardzo wymagam wyników nawet na najwyższym światowym poziomie. Co gorsza w tym sezonie w CoC mając Red Bulla na kasku zdobył... 2 punkty. A w poprzednim sezonie mając biały kask wygrał 2 konkursy CoC, zdobywając pierwsze punkty w wielkim stylu, a potem w Zakopcu uzyskuje dożywotnie prawo startu w PŚ i na MŚJ ociera się o medal... mnie to trochę przypomina pierwsze spotkanie z Red Bullem jego wujka Adama Małysza podczas LGP w 1997 roku. Tam nie było dobrych rezultatów, a w sezonie olimpijskim z konkursu na konkurs było co raz gorzej, a na olimpiadzie w obu indywidualnych konkursach tłumacząc na obecne zasady.... odpadł w kwalifikacjach!!! Dlatego uważam, że przyznawanie Red Bullowi Pilchowi było mocnym strzałem w kolano. Przykro mi bardzo ale trzeba było powiedzieć prawdę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).