PŚ Pań w Sapporo: Lundby wróciła na szczyt

 • 2019-01-13 10:18

Za nami drugi konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań na Okurayamie (HS137). Zwycięstwo w niedzielnych zawodach w Sapporo odniosła Maren Lundby, dla której jest to pierwsza wygrana od czasu odebrania Kryształowej Kuli za sezon olimpijski. Skład podium uzupełniły Niemki - Katharina Althaus i Juliane Seyfarth.

Dla aktualnej mistrzyni olimpijskiej jest to czternaste pucharowe zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi, czwarte w Sapporo i pierwsze na Okurayamie. Norweżka w niedzielne przedpołudnie nie miała sobie równych w żadnej z rund. W pierwszej doleciała do 128. metra, a w finale poprawiła się o 5,5 metra. Druga była liderka cyklu - Katharina Althaus (126,5 oraz 126 metrów), a trzecia jej rodaczka - Juliane Seyfarth (128,5 oraz 125,5 metra). Straty Niemek do Skandynawki wyniosła odpowiednio 19,3 pkt. oraz 23,3 pkt.

Najlepsza skoczkini sobotniego konkursu, Daniela Iraschko-Stolz, tym razem finiszowała piąta. Najstarsza uczestniczka zmagań uzyskała 122,5 oraz 117,5 metra. W niedzielę wyprzedziła ją jeszcze inna z Austriaczek - Eva Pinkelnig (116 oraz 131,5 metra). Szóstą lokatę wywalczyła triumfatorka kwalifikacji - Ramona Straub (112 i 134 metry).

Raz jeszcze gorycz porażki musieli przełknąć sympatycy japońskiego zespołu. Sara Takanashi przed własną publicznością była ósma (116,5 oraz 110,5 metra), a czołową "10" zamknęła Yuki Ito (109,5 oraz 120 metrów).

Na tym etapie sezonu Althaus (530 punktów) ma 92 "oczka" przewagi nad Lundby. Trzecia jest Seyfarth. Jej dorobek to 356 punktów.

Następnym przystankiem PŚ Pań będzie Zao. Panie pierwsze próby na wyspie Honsiu oddadzą już w czwartek, na kiedy zaplanowano oficjalny trening i kwalifikacje. Oprócz dwóch konkursów indywidualnych, w planie jest też rywalizacja zespołowa. Tę wyznaczono na sobotę.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2910) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mc150193 weteran
  @Roxor @Roxor

  No niestety ale tutaj podziękowania w pierwszej kolejności należą się prezesom: Włodarczykowi i Tajnerowi. Wiem o czym mówię i to nie są żadne teorie spiskowe. Potem po ***** powinni dostać trenerzy klubowi, a na koniec PANOWIE Bachleda i Hankus bo jak wiadomo oni dla mnie nie są trenerami. Ja już tyle razy to mówiłem dlaczego w takim położeniu są skoki kobiet w Polsce i nie zamierzam o tym pisać, bo inaczej bym dostał bana.

 • Roxor weteran

  To pokazuje tylko jakim zainteresowaniem cieszą się skoki kobiet. W Polsce więcej ludzi się emocjonuje nawet fis cupem mężczyzn.
  Takanashi znowu nie najlepiej w konkursie, a w kwalifikacjach oddała ładny skok.

 • Cinu weteran

  Żeby Paniom nie było smutno to zostawie tutaj swój komentarz

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).