PŚ Pań w Zao: Pierwszy drużynowy triumf Niemek

 • 2019-01-19 10:38

Reprezentantki Niemiec wygrały konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zao (HS102). Liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów pokonały drugie Austriaczki różnicą 27,4 punktu. Trzecie miejsce zajęły Japonki.

Reprezentacja Niemiec prowadziła w zawodach w Zao już po pierwszym skoku Juliane Seyfarth (93 m). Kolejne próby Ramony Straub (89 m), Cariny Vogt (95,5 m) oraz Kathariny Althaus (96 m) umacniały prowadzenie w konkursie liderek Pucharu Narodów.

Drugie miejsce na półmetku rywalizacji zajmowały Austriaczki, które do liderujących Niemek traciły 39,6 punktu. Trzecie były Japonki, które o 14,3 punktu wyprzedzały Norweżki.

Na kolejnych lokatach sklasyfikowane były drużyny Słowenii, Rosji, Stanów Zjednoczonych oraz Chin.

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 29. belki.

W finale Niemki ponownie nie dały szans rywalkom. Dzięki drugim próbom Juliane Seyfarth (93 m), Ramony Straub (82 m), Cariny Vogt (89 m) oraz Kathariny Althaus (97,5 m), liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów odniosły pierwszy triumf w konkursie drużynowym Pucharu Świata pań dla swojego kraju.

Na drugiej pozycji zawody zakończyły Austriaczki, które przegrały z triumfatorkami różnicą 27,4 punktu. Walkę o najniższy stopień podium wygrały Japonki, które o 11,8 pkt. wyprzedziły Norweżki.

Piąte miejsce w zawodach przypadło ekipie Słowenii. Szóste były Rosjanki, siódme Amerykanki, zaś ósme - Chinki.

Drugą rundę zawodów przeprowadzono z 30. platformy startowej.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zawodów najlepsza okazała się liderka Pucharu Świata, Katharina Althaus (96 m i 97,5 m) przed Sarą Takanashi (92 m i 95 m) oraz Maren Lundby (93 m i 98 m).

Dzięki wygranej, Niemki (1948 pkt.) umocniły się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Narodów, w której wyprzedzają drużyny Austrii (1244 pkt.) i Japonii (1074 pkt.).

W niedzielę w Zao odbędą się zawody indywidualne. O 6:45 czasu polskiego rozpoczną się kwalifikacje do zaplanowanego na 8:00 konkursu.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2745) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @Roxor @Roxor

  Jest protokół z zawodów. Łatwo obliczyć że Chinki ok. 100 pkt zdobyły za odległości.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Zhou i Wang - tych dwóch Chinek nie znałem a śledzę skoki kobiet bardzo często

 • TonioTonio bywalec

  A które miejsce zajęła Polska?

 • JaroslavSakala doświadczony

  Smutno widzieć taką potęgę kobiecych skoków "dopiero" na 3. miejscu.

 • Roxor weteran

  Bez sensacji, Niemki pewnie prowadzą na półmetku. Fajnie jakby Japonia powalczyła o to drugie miejsce z Austrią.

  Chinki swoje punkty to chyba tylko dzięki notom za styl uzbierały.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).