PŚ Pań w Zao: Zwycięstwo Maren Lundby

 • 2019-01-20 09:46

Maren Lundby została zwyciężczynią niedzielnego konkursu Pucharu Świata pań w Zao (HS102). Reprezentantka Norwegii wygrała dzięki skokom na odległość 96 m i 92,5 m. Druga była jej rodaczka, Anna Odine Stroem, a trzecia - Niemka Carina Vogt.

Od początku niedzielnej rywalizacji zawodniczki musiały mierzyć się z loteryjnym, silnym wiatrem. Z tego powodu odwołano zaplanowane na 6:45 czasu polskiego kwalifikacje do zawodów.

W tych warunkach najlepiej spisała się w pierwszej serii Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu poszybowała na 96 metr i na półmetku zmagań prowadziła z przewagą 1,6 punktu nad złotą medalistką z Soczi, Cariną Vogt (94,5 m). Trzecia była Anna Odine Stroem (91 m), czwarta Silje Opseth (89,5 m), piąta Juliane Seyfarth (90 m), natomiast szósta - Chiara Hoelzl (87 m).

W czołowej dziesiątce pierwszej rundy sklasyfikowane były również Eva Pinkelnig (89,5 m), Sara Takanashi (89 m), Daniela Iraschko-Stolz (88 m) oraz Ramona Straub (85,5 m). Na siedemnastej pozycji uplasowała się z kolei liderka Pucharu Świata, Katharina Althaus (83 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 29. belki startowej.

W finale Maren Lundby uzyskała rezultat 92,5 metra, co pozwoliło jej na odniesienie piętnastego zwycięstwa w konkursie Pucharu Świata. Norweżka pokonała o 1,3 punktu swoją rodaczkę, Annę Odine Stroem (95 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Carina Vogt (90 m).

Tuż za czołową trójką uplasowały się Austriaczki, Eva Pinkelnig (92 m) oraz Daniela Iraschko-Stolz (92 m). Szósta była najlepsza zawodniczka gospodarzy, Sara Takanashi (94,5 m). Kolejne pozycje zajęły Aleksandra Kustowa (94 m), Katharina Althaus (92 m) i Ramona Straub (89,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Lidija Jakowlewa (89 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 30. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi niezmiennie Katharina Althaus (622 pkt) przed Maren Lundby (588 pkt) oraz Danielą Iraschko-Stolz (489 pkt).

Na czele kobiecego Pucharu Narodów plasują się z kolei zespoły Niemiec (2096 pkt), Austrii (1361 pkt) i Norwegii (1253 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się za tydzień, 26-27 stycznia w Rasnovie (HS97).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2580) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor

  Pierwsze podium Stroem, szkoda, że nie od razu wygrana ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).