PŚ Pań w Rasnovie: Lundby bezkonkurencyjna

 • 2019-01-26 14:12

Aktualna mistrzyni olimpijska, Maren Lundby, nie dała rywalkom żadnych szans podczas sobotniego konkursu rangi Pucharu Świata w Rasnovie. Drugie miejsce w Rumunii zajęła Katharina Althaus z Niemiec, a czołową trójkę zamknęła Japonka Sara Takanashi. Polki nie startowały na obiekcie HS97.

Dla niespełna 25-letniej Norweżki dzisiejsze zwycięstwo jest szesnastym w zawodach najwyższej rangi na śniegu. Dokonała tego w miejscu dla siebie wyjątkowym, ponieważ to w Siedmiogrodzie, w 2014 roku, po raz pierwszy wskoczyła na podium Pucharu Świata. Tym razem, w ostatnią sobotę stycznia 2019 roku, wygrała w Rasnovie z przewagą 10,9 pkt. nad Kathariną Althaus. Norweżka w obu rundach uzyskiwała najlepsze noty, lądując na 94. i 95. metrze. Rezultaty Niemki to 91,5 oraz 93 metry. Na trzeciej pozycji finiszowała dziś najlepsza skoczkini serii próbnej - Sara Takanashi (92 i 94 metry).

Miejsca na podium nie utrzymała z kolei Chiara Hoelzl. Austriaczka po pierwszej serii (92 metry) była druga, jednak po kolejnym skoku (87 metrów) spadła na 7. lokatę. Czwarta była Juliane Seyfarth z Niemiec (90,5 oraz 92 metry), piąta Nika Kriznar ze Słowenii (89,5 oraz 90,5 metra), a szósta Anna Odine Stroem (91 i 89,5 metra).

Warto odnotować powrót do rywalizacji Iriny Awwakumowej. Rosjanka, która w październiku zawiesiła karierę, już w styczniu ponownie pojawiła się na rozbiegu pośród światowej elity. W swoim pierwszym występie tej zimy zajęła 29. pozycję.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań pozostaje Althaus (702 pkt.). Jej przewaga nad Lundby stopniała do 14 punktów. Trzecią lokatę zajmuje Daniela Iraschko-Stolz (477 punktów).

Następne zawody w regionie Braszowa już w niedzielę. Początek o 12:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2597) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor

  Chang jednak nie wystartowała, szkoda :'(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).