PŚ Pań w Rasnovie: Lundby bezkonkurencyjna

• 2019-01-26 14:12

Aktualna mistrzyni olimpijska, Maren Lundby, nie dała rywalkom żadnych szans podczas sobotniego konkursu rangi Pucharu Świata w Rasnovie. Drugie miejsce w Rumunii zajęła Katharina Althaus z Niemiec, a czołową trójkę zamknęła Japonka Sara Takanashi. Polki nie startowały na obiekcie HS97.

Dla niespełna 25-letniej Norweżki dzisiejsze zwycięstwo jest szesnastym w zawodach najwyższej rangi na śniegu. Dokonała tego w miejscu dla siebie wyjątkowym, ponieważ to w Siedmiogrodzie, w 2014 roku, po raz pierwszy wskoczyła na podium Pucharu Świata. Tym razem, w ostatnią sobotę stycznia 2019 roku, wygrała w Rasnovie z przewagą 10,9 pkt. nad Kathariną Althaus. Norweżka w obu rundach uzyskiwała najlepsze noty, lądując na 94. i 95. metrze. Rezultaty Niemki to 91,5 oraz 93 metry. Na trzeciej pozycji finiszowała dziś najlepsza skoczkini serii próbnej - Sara Takanashi (92 i 94 metry).

Miejsca na podium nie utrzymała z kolei Chiara Hoelzl. Austriaczka po pierwszej serii (92 metry) była druga, jednak po kolejnym skoku (87 metrów) spadła na 7. lokatę. Czwarta była Juliane Seyfarth z Niemiec (90,5 oraz 92 metry), piąta Nika Kriznar ze Słowenii (89,5 oraz 90,5 metra), a szósta Anna Odine Stroem (91 i 89,5 metra).

Warto odnotować powrót do rywalizacji Iriny Awwakumowej. Rosjanka, która w październiku zawiesiła karierę, już w styczniu ponownie pojawiła się na rozbiegu pośród światowej elity. W swoim pierwszym występie tej zimy zajęła 29. pozycję.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań pozostaje Althaus (702 pkt.). Jej przewaga nad Lundby stopniała do 14 punktów. Trzecią lokatę zajmuje Daniela Iraschko-Stolz (477 punktów).

Następne zawody w regionie Braszowa już w niedzielę. Początek o 12:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<