PŚ Pań w Hinzenbach: Piąty z rzędu triumf Maren Lundby

 • 2019-02-03 15:56

Maren Lundby ponownie najlepsza. Mistrzyni olimpijska triumfowała w niedzielnych zawodach Pucharu Świata pań w Hinzenbach (HS90) po skokach na odległość 90 m i 88,5 m. Druga była Sara Takanashi, a trzecia Katharina Althaus. Kamila Karpiel zajęła trzydzieste szóste miejsce.

Po pierwszej serii pewnie prowadziła Maren Lundby. Norweżka wylądowała na 90 metrze i o 5,7 punktu wyprzedzała Niemkę Katharinę Althaus (89 m). Trzecie miejsce zajmowała Sara Takanashi (88 m), a tuż za nią plasowały się Carina Vogt (86,5 m), Juliane Seyfarth (84,5 m) oraz Chiara Hoelzl (86,5 m).

Czołową dziesiątkę na półmetku rywalizacji uzupełniły Yuki Ito (85,5 m), Lara Malsiner (84,5 m), Aleksandra Kustowa (83 m) oraz Eva Pinkelnig (81 m).

Kamila Karpiel w swojej próbie uzyskała odległość 75 metrów i zakończyła rywalizację na trzydziestej szóstej pozycji.

W finale Maren Lundby uzyskała 88,5 metra i pewnie odniosła piąte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu pokonała o 9,6 punktu Sarę Takanashi (89 m). Trzecia była Katharina Althaus (87,5 m), zaś tuż za podium znalazły się Juliane Seyfarth (90 m), Chiara Hoelzl (87 m) i Carina Vogt (85,5 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Lara Malsiner (83 m), przed Yuki Ito (79,5 m) i Anną Odine Stroem (83 m). Dziesiątkę zamknęła Eva Pinkelnig (84,5 m).

Całe zawody zostały rozegrane z 22. belki startowej.

Dzięki wygranej w niedzielę w Hinzenbach, Maren Lundby (988 pkt.) ponownie umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Norweżka wyprzedza Katharinę Althaus (867 pkt.) i Juliane Seyfarth (641 pkt.). W Pucharze Narodów przodują zespoły Niemiec (2961 pkt.), Norwegii (1817 pkt.) i Austrii (1719 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 8-10 lutego w Kranju (HS94). W Słowenii zaplanowano dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3852) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jol początkujący

  Dlaczego startuje tylko 40 zawodniczek?

 • damrs22 stały bywalec

  Spokojnie. Apollo poruszy temat na MŚ, jak w mieszanym przegramy z Włochami, Rosją i Francją. Prezes wyrazi ubolewanie, że troszeczkę dziewczynki odstają od reszty świata, dodając oczywiście, że to wina słabego zaangażowania zawodniczek. Jednocześnie uspokoi opinię publiczną nadmieniając, iż zostaną po sezonie podjęte kroki, aby kadra kobiet wyglądała bardziej profesjonalnie, a trenerem zostanie... Tomasz Pochwała lub Andrzej Zapotoczny.

 • bigoszmakiem doświadczony

  Zaledwie 34,4 pkt straty do wygranej kwalifikacji, na NORMALNYM obiekcie, w dodatku gdzie HS to całe 90m. Ech, te warunki i styl troszkę i niedobrzy sędziowie. I mozna tak ironizować bez końca. Przydałby się wywiad z Diabełkiem, ale skijumping się nie wychyli, bo boski Apollo pogrozi potem paluszkiem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).