Maciej Kot: Jestem za głupi lub zbyt inteligentny na ten sport

 • 2019-02-16 10:45

Maciej Kot skokiem na 122. metr zakwalifikował się do sobotnich i niedzielnych zawodów organizowanych w ramach Willingen Five, jednak przed naszą kamerą w bardzo samokrytyczny sposób skomentował sytuację, w której się znajduje. Jak mówi, zdaje sobie sprawę z pilnej potrzeby wyeliminowania błędów powodujących krzywienie sylwetki w locie, ale dodaje, iż nie ma na to pomysłu.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14894) komentarze: (65)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kalamarz początkujący

  Uważam, że Maciek jest zbyt niecierpliwy. Widzi, że jego koledzy łapią się do czołówki, wygrywają drużynówki, a u niego nic. Zapomina przy tym, że takie kryzysy odpadły i dopadają większych skoczków od niego. Co mają powiedzieć Szliri, Prevc, w jakimś stopniu Wellinger, Fannemel? Skoki wymagają pokory i wiary, a nie ciągłej frustracji i "mędrkowania". On musi najpierw zaakceptować fakt, że jest w dołku. Cieszyć się, jeśli jednego dnia zajmie 37., a drugiego 33. miejsce i nie rozpaczać, jeśli zamiast tego będzie 40. Stawiając sobie bez przerwy wymagania, których w tej chwili nie jest w stanie spełnić, jedynie pogarsza sytuację. Zamiast tego trochę radości, zabawy, że może robić to, co kocha.

 • gelsonek stały bywalec
  to pierwsze

  to pierwsze maćku :)

 • Funegosum weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  Wszystko zależy od definicji "chamstwa". Kamil nikomu nie nawrzucał, nie sklął, nie skrzywdził. Był szczery i autentyczny, powinno Ci/Panu się podobać.

  Równie dobrze Maćkowi można by zarzucać pretensjonalność i irytujące mędrkowanie, a ja tego nie robię, bo szanuję ich prawo do indywidualności i wyrażania emocji, bez zarzucania komukolwiek,mocno na wyrost, braków w dobrym wychowaniu...

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @Funegosum

  Dlaczego mam mu nie zarzucać chamstwa, skoro zachowuje się po chamsku??
  Bo mistrzowi wszystko wolno?? Akurat zdanie: "Nie obraziłbym się, jakbym w ogóle nie musiał z Wami rozmawiać" nie jest żadnym pstryczkiem w nos, ale popisem zwykłego chamstwa.

  A reakcje Stocha nie są związane z jakością pytania, tylko osobą, która je zadaje.

  Stoch szczególnie nie lubi Jabłońskiego (co dziennikarz sam przyznał w odpowiedzi do Stocha) i Kurzajewskiego, czyli TVP. Ludzie też ich nie lubią, dlatego niegrzeczne zachowanie Stocha tak im się podoba..

  Poza tym kibice są w Kamila zapatrzeni i brakuje im obiektywizmu. Szczytem jego braku jest słynny wywiad z MŚ Predazzo, po czwartym miejscu Stocha, kiedy ludzie chcą prawie zlinczować Szczęsnego (dziennikarza, który tylko wykonuje swoją robotę), że ośmiela się męczyć biednego Kamilka..

 • wisekpisek początkujący
  KUPONY KURSY PONAD 30


  https://przewidywa.sport.blog/ - Trafili wczoraj znowu kupon i skan na blogu! kupony z kursami po 500 które wchodzą! polecam bo sam korzystam z ich typów

  ---------------------BAN-------------------------------------------
  bot reklamowy

  [Moderowany (21254) / 2019-02-17 13:29:00]

 • anonim
  @anonim @oculimeisemper

  Nie pamiętasz jak ciągnięto młodego Maćka po pucharach nawet gdy nie miał optymalnej dyspozycji?

 • wiola4697 profesor
  @Indor_indor @Funegosum

  Masz 100% racji. W pełni się z Tobą zgadzam! :)

 • Funegosum weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  Każdy z tych Panów jest inny i ma inny styl. A niestety, albo stety wyniki jednoznacznie przemawiają za Kamilem, bo w ostatecznym rozrachunku to one się liczą w historii dyscypliny!

  Co do autentyczności, to obaj czasem dają upust emocjom, natomiast powściągliwość Stocha nie jest dowodem na nudną osobowość, a świadczy o Jego dojrzałości jako człowieka!

  Natomiast całkowicie nie zgadzam się z zarzucaniem Kamilowi chamstwa! Być może On sam usprawiedliwia takie oceny niejednokrotnie sumitując się i przepraszając. Ale za co? Za prztyczka w nos jakiemuś pożal się Boże dziennikarzowi z idiotycznym pytaniem czy komentarzem? Daleko tu nawet do "niegrzeczności", to można by raczej czasem zarzucić interlokutorom..... albo piszącym na tym forum

 • nieoficjalny początkujący

  To skoro przyznał w wywiadzie, że może warto zjechać do garażu i wymienić opony, to teraz nie ma sensu jechać do Austrii i tylko być na mistrzostwach, bo skoro jego błędu że skoku na skok się nie wyeliminuje to i tak tam żadnej roli nie odegra. Zamiast tego trening i Puchar Kontynentalny, może jakby tam coś ugrał to głowa sama by zatrybiła... Według mnie wyjazd Maćka na mistrzostwa sensu nie ma, trzeba jeszcze ratować końcówkę sezonu lub wręcz zacząć przygotowania do następnego...

 • Wislafan początkujący
  @RUMCAJSzajs @RUMCAJSzajs

  Jedyna sesnowa wypowiedź!! Koty za płoty!!

 • Man_of_the_Day stały bywalec
  ...

  A może jest tak, że nieprzypadkowo życiowa forma Macieja pojawiła się bezpośrednio po okresie spędzonym z trenerem Maciusiakiem? Im dłużej Kot trenuje pod okiem Horngachera, tym gorzej skacze.

 • przemhel stały bywalec
  Maciek

  Coś czuję że za niedługo zobaczymy go jako eksperta skoków narciarskich w TVP :) do mądrowania będzie idealnie pasował, razem z ojcem i bratem :0

 • zimowy_komentator profesor
  Wyczuwam lekkie pretensje Maćka do trenerów

  W kruczkowym sezonie było o tyle łatwiej, że wszyscy skakali źle i wtedy wszystkie Koty łącznie z Maćkiem mogły powiedzieć "no ale trener !" i tak właśnie mówiły. Teraz mówić tak nie wypada, bo wszyscy skaczą dobrze oprócz Maćka, więc trzeba trzymać jęzor za zębami a to też nie jest komfortowa sytuacja. Zresztą Maćkowi to nie przystaje, bo to on się rozpływał nad trenerem podczas pierwszego sezonu współpracy. Chwalił go za wszystko i podziwiał grę na gitarze :) Więc nawet mu nie przystoi powiedzieć coś na Horna. I teraz jest w kropce...

 • Oreo profesor

  ja chyba znam odpowiedź

 • cavalierjan19 profesor
  @waldemarsson @waldemarsson

  Jakby nie patrzeć Kot zaliczył dotychczas drugi najlepszy sezon w Pucharze Świata w historii polskich skoków wyłączając dwie legendarne postacie tego sportu, czyli Małysza i Stocha.

 • zimowy_komentator profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  To prawda, ale to nie jest konkurencja na autentyczność lecz kto lepiej skoczy. I w tym cały problem... Autentyczność nie jest mile widziana w polskim światku, można łatwo zostać straconym tak jak Ziobro i wielu innych... Rafał Kot też sobie nagrabił, bo go nie widać, Jakuba zresztą też nie... W kolejnym sezonie Tajner może podstawić nogę Maćkowi aby wyeliminować ich całkiem z gry. Ześle go do PK a potem już wiadomo: bujanie się, rozchwianie i rezygnacja z kariery...

 • oculimeisemper początkujący
  @anonim @Joker

  Na początku od razu zaznaczę, że życzę Maćkowi jak najlepiej, aby mógł się przełamać i powrócić do dobrej dyspozycji.

  Ale również i mi przypomina się tutaj sytuacja z Jankiem Ziobrą. Po tym, jak udało mu się regularnie jeździć na zawody PŚ, gdzie udało mu się nawet skończyć w pierwszej dziesiątce i wcale nie był najgorszy w zestawieniu z zawodnikami kadry A, zesłano go do kadry B. Pozwolę sobie zacytować wypowiedzi Panów Tajnera i Wąsowicza z tego portalu:

  "Chodzi o to, że Janek popełnia poważny błąd na progu. [...] Horngacher rozmawiał z Jankiem i wytłumaczył mu, że to jest bardzo poważny błąd, a on nie będzie miał na tyle czasu, by zająć się skorygowaniem go."

  "Chyba problemem była psychika. Problem jest złożony."

 • Stoszek profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  Lepiej być "niegrzecznym" i brylować niż być grzeczniutkim dla innych i skakać na poziom 4 dziesiątki

 • Indor_indor stały bywalec
  Kot jest super

  Mówicie, co chcecie, ale Kot jest najbardziej autentycznym z polskich skoczków - nie boi się mówić tego, co myśli - podobnie jak ojciec w studio, pokazuje prawdziwe emocje, nie ukrywa, że jest zazdrosny o sukcesy kolegów (inni też są, ale nigdy tego nie pokażą, bo nie wypada..). Całkowite przeciwieństwo nudnego i zachowawczego do bólu Stocha.

  Kot jest natomiast zawsze grzeczny wobec dziennikarzy i nigdy mu się nie zdarzyły takie popisy chamstwa jak u Stocha (który na połowę tematów nie chce się wypowiadać, ale bycie niegrzecznym przychodzi mu dziwnie łatwo).

 • waldemarsson doświadczony

  Nie wiem jak tu niektórzy mogą uznawać za słabego i bez potencjału zawodnika który był 5 w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl