PŚ Pań w Oberstdorfie: Lundby wraca na najwyższy stopień podium

 • 2019-02-16 14:36

Maren Lundby wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata pań w Oberstdorfie (HS137). Liderka cyklu odniosła zwycięstwo dzięki skokom na odległość 126 m i 125,5 m. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus, a trzecie - Ursa Bogataj.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Katharina Althaus. Niemka z wynikiem 124,5 metra wyprzedzała o 0,4 punktu Norweżkę Maren Lundby (126 m). Trzecia była Ramona Straub (124,5 m), a tuż za nią plasowały się Ursa Bogataj (114,5 m), Sara Takanashi (117 m) oraz Juliane Seyfarth (114,5 m).

W czołowej dziesiątce rundy sklasyfikowane zostały ponadto Chiara Hoelzl (114,5 m), Anna Odine Stroem (114 m), Silje Opseth (114 m) oraz Carina Vogt (112,5 m).

Groźnie wyglądający upadek po skoku na 93 metr zaliczyła Zdenka Pesatova. Czeszka opuściła rozbieg przy pomocy obsługi medycznej.

Pierwszą serię konkursową przeprowadzono w całości z 22. belki startowej.

W finale Katharina Althaus nie zdołała odeprzeć ataku Maren Lundby. Niemka co prawda oddała dłuższy skok (128 m w porównaniu do 125,5 m), ale miała lepsze warunki wietrzne w trakcie lotu. Tym samym to Norweżka odniosła zwycięstwo na Schattenbergschanze z przewagą 0,4 punktu nad faworytką gospodarzy. Na najniższym stopniu podium stanęła Ursa Bogataj (120,5 m), która okazała się lepsza od Sary Takanashi (119 m), Chiary Hoelzl (118,5 m) oraz Juliane Seyfarth (117,5 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Silje Opseth (121 m) przed Cariną Vogt (122,5 m). Trzecia na półmetku, Ramona Straub po skoku na 108 metr zanotowała spadek na dziewiątą lokatę. Dziesiątkę uzupełniła Anna Odine Stroem (118,5 m).

Seria finałowa została rozegrana z 24. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi niezmiennie Maren Lundby (1268 pkt.) przed Kathariną Althaus (1023 pkt.) i Sarą Takanashi (856 pkt.). Kamila Karpiel i Kinga Rajda (po 6 pkt.) zajmują czterdziestą szóstą lokatę.

Na czele Pucharu Narodów znajdują się ekipy Niemiec (3832 pkt.), Norwegii (2369 pkt.) i Austrii (2236 pkt.). Reprezentacja Polski z dorobkiem 12 punktów jest trzynasta.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Oberstdorfie. Początek kwalifikacji o 11:45, zaś zawodów - o 13:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3273) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jedlin12 początkujący

  Tak sobie patrzę na protokół z wynikami i chyba został pobity rekord prędkości na progu na dużej skoczni, bo czy ktoś pojechał szybciej niż 98 km/h (Stroem)?

 • Maradona profesor

  Czy może ktoś wyjaśnić co się dzieje z Sarą Takanashi? Przecież jeszcze dwa lata temu była dominatorką. To ona obniżyła poziom czy reszta świata ją dogoniła (zwłaszcza Lundby i Althaus)?

 • thestasiex12 początkujący

  Brawa dla Maren za 20 wiktorię w karierze. Myślę że w takiej formie może dobić do ponad 50 wygranych w PŚ.

  2 kula w karierze coraz bliżej. gdyby do tego dorzucić mistrzostwo świata, to zostanie 1 kobietą z wygranymi wszystkimi trofeami.

  @Major_Kuprich a co do twojego złota iraschko indywidualnie o którym pisałeś w artykule o drużynówce w Lahti mówiłeś że Austriacy mogą zdobyć 5 złotych medali na tych mistrzostwach. ja w taki scenariusz nie wierzę

  Kto jest liderem w PŚ kobiet obecnie? Maren Lundby

  Moimi głównymi faworytkami MŚ są: Lundby Althaus Takanashi i Seyfarth mająca sezon życia

  daniela na pewno nie będzie mistrzem indywidualnie bo jest aktualnie chora i nie wierzę w wielki powrót Dani i w spadek formy czwórki Lundby,Althaus,Takanashi i Seyfarth • Oczy Aignera profesor
  @Toyminator @toyminator

  Bartosz Czyż byłby tutaj w czołówce.

 • Toyminator profesor
  -

  Ciekawe kiedy poziom na dużych skoczniach, będzie u kobiet naprawdę wysoki. Bo nawet te z topu, jakoś super nie skaczą. Z wyższych belek, zawsze będą skakać niż faceci, tego się nie przeskoczy. Ale jeszcze dalllleka droga, żeby to wyglądało na dużych skoczniach.

 • Lizakowaty bywalec
  @Oczy Aignera @OczyAignera

  To nie kwestia warunków, podczas każdych zawodów pań na skoczniach dużych są tak wielkie różnice.

 • Oczy Aignera profesor
  Warunki

  Widać, że panie gorzej od panów znoszą ciężkie warunki. 1 m/s w plecy i już odległości są mniejsze. Podczas kwalifikacji była ta sama belka i trochę słabszy wiatr.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).