Wypadek Thomasa Aasena Markenga w Innsbrucku [WIDEO]

 • 2019-02-20 19:58

Debiutujący na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym Norweg, Thomas Aasen Markeng, nie będzie miło wspominać swojego pierwszego skoku treningowego w Innsbrucku. Zawodnik nie zdołał wyhamować przed bandami ograniczającymi zeskok, co zakończyło się niebezpiecznie wyglądającym wypadkiem.

Alexander StoecklAlexander Stoeckl

18-latek w swojej pierwszej próbie na Bergisel wylądował na 103. metrze. Po lądowaniu nabrał dość sporej prędkości, co spowodowało, iż nie udało mu się zatrzymać przed ekranami reklamowymi, które odgradzały przeciwstok od strefy dla dziennikarzy. Skoczek przeleciał ponad nimi, zatrzymując się dopiero na metalowych barierkach znajdujących się za bandami.

- Na miejsce od razu przybył personel medyczny. Thomas powiedział im, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do zmartwień. Zanim oddał drugi skok, sprawdziliśmy sprzęt. Najważniejsze, że cała sytuacja skończyła się szczęśliwie. To jest najistotniejsze – stwierdził Steinar Bjerkmann, odpowiedzialny za komunikację z mediami w Norweskim Związku Narciarskim.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w bieżącym roku. Przed trzecim konkursem 67. Turnieju Czterech Skoczni podobne zdarzenie spotkało Kazacha, Sabirżana Muminowa. Po krótkim skoku, podobnie jak Markeng, Muminow nie zdołał wyhamować przed bandami okalającymi strefę, w której zatrzymują się skoczkowie.

- Wydaje się, że ten przeciwstok jest nieco zaskakujący dla tych, którzy wcześniej tutaj nie rywalizowali – szczególnie wtedy, gdy nie są świadomi tego, że na końcu prędkość jest nadal dość spora. Thomas teraz na pewno będzie o tym wiedział – powiedział Andreas Stjernen, kolega Markenga z kadry.

Czy 30-latek nie zdołał ostrzec wcześniej o zagrożeniu tegorocznego mistrza świata juniorów? – Spodziewałem się, że widział zdarzenie z Kazachem ze stycznia. Pytałem go, czy skakał wcześniej w Innsbrucku. Byłem przekonany, że o tym wiedział – przyznał Stjernen.

W samych pozytywnych słowach na temat młodego Norwega jeszcze przed wylotem na mistrzostwa do Austrii wypowiedział się szkoleniowiec Skandynawów, Alexander Stoeckl. - Markeng prezentował bardzo dobry poziom podczas ostatniego weekendu w Willingen. To jego debiut na mistrzostwach świata. Pokazał się z lepszej strony niż Anders Fannemel – powiedział Austriak w rozmowie z norweską telewizją NRK.

Piotr Bąk, źródło: NRK

oglądalność: (14004) komentarze: (77)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • stochmistrz stały bywalec

  Dobry jeszcze jest sony jak smartfon..

 • stochmistrz stały bywalec

  Huawei jest najlepszy.

 • stochmistrz stały bywalec

  Muszę sobie kupić smartfon Huaweia.

 • stochmistrz stały bywalec

  Ogólnie nie polecam telefonów samsunga bo się zawieszają na często.

 • Raptor202 doświadczony

  Ciekawe, czy to jest w ogóle ta sama osoba.

 • stochmistrz stały bywalec
  @Bartek002 @Bartek002

  Raptor 202 też pisze bzdury.

 • stochmistrz stały bywalec
  @Bartek002 @Bartek002

  Napisałem za dużo bzdetów.

 • stochmistrz stały bywalec

  Jestem Normalny tylko napisałem same bzdury.

 • Bartek002 weteran

  Stochmistrz brzmi jakby nie dość że miał 8 lat to jeszcze pomylił sok malinowy z winem. W tym wieku alkohol szkodzi, nie rób już tak, ok?

 • bigoszmakiem stały bywalec
  @stochmistrz @Stochmistrz

  Tak, na pewno każdy Samsung się zawiesza, oni mają tylko jeden model w ofercie. :)

 • stochmistrz stały bywalec
  Do bigoszmakiem

  Jak byś miał samsunga który się zawiesza to byś inaczej gadał.

 • bigoszmakiem stały bywalec
  @stochmistrz @stochmistrz

  Brzmisz jakbyś miał 3 promile, a tłumaczenie się telefonem jest żenujące. Nie widzisz co wysyłasz?

 • stochmistrz stały bywalec
  DO Raptor 202

  NIc nie pordze na to ze telefon gfubi litery i.nie okazue takich znakow jak kropki nad z albo kreska nad o.

 • stochmistrz stały bywalec
  DO Raptor 202

  Moja pisownia niejest problemem. A prawda est taka. ?ze.twoim prblemem jest krytyka.

 • Raptor202 doświadczony
  @stochmistrz @stochmistrz

  A to, że nie mam ochoty tłumaczyć, iż pisownia nie jest twoim jedynym problemem, nie przyszło ci do głowy, prawda?

 • bigoszmakiem stały bywalec

  A 15-letni adminek tutaj cisza:)

 • stochmistrz stały bywalec
  @stochmistrz Do Rartora Welociraptora

  Komentarz i co usta zamknąłeś jest do Raptora

 • stochmistrz stały bywalec
  @stochmistrz @stochmistrz

  I co usta zamknąłeś????

 • stochmistrz stały bywalec
  @stochmistrz @OczyAignera

  Na temat Warszawy to mówiłem o bogatych dzielnicach gdzie mieszkają celebryci i politycy.

 • stochmistrz stały bywalec
  @stochmistrz @StrasznyRybolakOtchlani

  A czym według Ciebie jest przeciwstok jak nie wzniesieniem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).