Adam Małysz: Nikt nie chce takich konkursów

 • 2019-03-09 17:52

Adam Małysz nie krył rozczarowania decyzjami jury, które pomimo silnego i zmiennego wiatru za wszelką cenę postanowiło rozegrać choć jedną serię ocenianą na Holmenkollbakken w Oslo. Nasz zespół w sobotnich zmaganiach w stolicy Norwegii zajął czwarte miejsce, a czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli przyznaje, że tego typu zawody nie powinny dojść do skutku. Zdaniem wiślanina organizatorzy przestają dbać o bezpieczeństwo i komfort skoczków narciarskich.

- Typowe i nieprzewidywalne Oslo. Przykre, że w takich warunkach, za wszelką cenę, chciano przeprowadzić zawody. Od początku zapowiadało się na jednoseryjny konkurs. Świat się nie kończy, my się nie załamujemy i w niedzielę czeka nas kolejna rywalizacja. Oby w równiejszych warunkach - mówi pięciokrotny triumfator zmagań na Holmenkollen, w latach 1996-2007.

Co stało się w ostatniej grupie, gdy Polskę reprezentował Kamil Stoch? - Kamil spóźnił skok, a przy niekorzystnych warunkach, które odzwierciedlają pomiary wiatromierzy, nie miał szans odlecieć. To niełatwa sytuacja dla niego, bo przed rokiem przechodził coś podobnego w zmaganiach indywidualnych.

Czy istniała możliwość przeniesienia konkursu? - Nie my o tym decydujemy. Od tego jest jury, które nie stanęło na wysokości zadania. Konkurs powinien być przerwany dużo wcześniej. Już upadek Mariusa Lindvika powinien skłonić jury do refleksji, że coś jest nie tak. Konkurs jednak zaliczono. Możemy teraz narzekać, bo nie byliśmy na podium, ale te zawody były niesprawiedliwe.

Komu potrzebne są skoki narciarskie w tak niebezpiecznym wydaniu? - Komu? Właśnie nie wiem. To dziwne, że od pewnego czasu bardziej dba się o przeprowadzenie konkursu niż o zawodników. Jaki jest tego powód? Trudno powiedzieć, ale to nie pierwsza taka sytuacja tej zimy. Rywalizacja z upadkami nie jest fajna. Nie tylko z tego powodu ogląda się to źle. W takich warunkach jeden skacze daleko, a drugi ma ogromne problemy w locie. Takich konkursów nikt nie chce oglądać, a organizatorzy nie popisali się, rozgrywając go na siłę. Tym bardziej, że czeka nas niedziela, gdy można było to przeprowadzić.

Korespondencja z Oslo, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6795) komentarze: (52)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Horst_U początkujący
  @gosposia @Kozyra

  No chyba jednak młotkiem... Małysz po 1 serii mówił to samo co po 2.

 • Wojciechowski profesor
  @Tim @Tim

  Sprawiedliwość to jedna rzecz, ale ten konkurs był przede wszystkim niebezpieczny. Znacznie bardziej niż większość innych.

 • Tim doświadczony

  Skoki to sport rozgrywany na powietrzu i nie ma co się na to obrażać. Tym bardziej, że organizator konkursu również poniósł spore koszty organizacji całej imprezy. I co? Mamy nie rozgrywać konkursów z uwagi na to, iż warunki nie były sprawiedliwe...

 • Tim doświadczony

  Ciekawe gdyby takie warunki były w Zakopanem, to jaka byłaby śpiewka. :)

 • Kozyra bywalec
  @gosposia @Horst_U

  No tak jak nie kijem go to batem. A co mówił po 1 serii wspomnij sobie.

 • Kozyra bywalec
  @gosposia @Horst_U

  No nie Małysz nie zna prawa Kalego.z tym że jakimś cudem stosuje go często gdy nasi nie wygrywają

 • Horst_U początkujący
  @gosposia @Kozyra

  Stuknij się w czoło z tym wynajdywanien "prawa Kalego" - czy Małysz mówił o tamtych zawodach z MS, że były sprawiedliwe? Mówił tylko o odwróceniu losu w drugiej serii i szczęśliwym dla nas zakończeniu.

 • Kozyra bywalec
  @gosposia @gosposia

  Przypomnę Ci, że zawody na normalnej skoczni na MS też nie powinny sie odbyć. Małysz nie mówił nic na ten temat choć po pierwszej serii zaczynał kręcić nosem bo warunki wycięły i Stocha i Kubackiego . Zamilkł jak warunki wycieły prowadzących po 1 serii
  Jesteś następną wsrod wielu tu userów którzy wyznają teorie Kalego. Kali ukradł krowę jest ok ale jeśli Kalemu ukradli krowę a to już jest przekręt
  Czy ja się mylę ?

 • gosposia weteran
  @gosposia @gosposia

  "Stoch nie zepsuł skoku" miało być:)

 • gosposia weteran
  kompresik na głowę proponuję niektórym

  To, ze Kamil zawalił skok to jedno.
  To, że zawody nie powinny się odbyć to drugie.
  I nie przeciwstawiajcie sobie, ci którym tak nie w sos dwa polskie medale, konkursów w Seefeld i Oslo.
  W Seefeld nie przerwano zawodów w I serii, bo faworyci hoferów byli na czele. W drugiej serii nie można ich było przerwać z powodu, dla którego w pierwszej nie przerwano. Na tak jawny gwałt nie moze sobie pozwolić nawet FIS. A serię drugą rozpoczęto tylko dlatego, bo tuż przed nią wydawało się, że warunki się uspokoiły.
  Więc załóżcie ten kompresik, to się moze uspokoicie.
  Co do Oslo to jednego można być pewnym. Gdyby skok nie zepsuł skoku i to polacy prowadzili po pierwszej serii, to druga by się odbyła. mimo, że w pzreciwieństwie do Seefeld nic nie wskazywało na jej ewentualną poprawę.
  Tak. Oba konkursy, ten w Seefeld i ten wczorajszy, powinny być przerwane. Oba W TRAKCIE PIERWSZEJ SERII, a nie dopiero po niej czy w ogóle.

 • Kolos profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  W Seefeld padał śnieg i tory topiły się ale wiatr nie przeszkadzał (nadmiernie, do tego nie kręcił) , co innego tutaj w Oslo, drużynówka była na siłę ciągnięta i to tak żeby Norwedzy wygrali. Zupełnie nie ma porównania między Seefeld a Oslo.

  Dwa poważne upadki to mało by uznać ten konkurs za farsę?

 • Adrian36 stały bywalec

  Małysz najlepiej jakby trochę się w cień oddalił i przestał udzielac wywiadow bo sie nie chce go juz sluchać. Na Mistrzostwach gdy nasi zdobywali medale nic nie mowil ze "nikt nie chce takich konkursow". Juz nie byl taki mocny w slowach.Może czas odpaczac od pchania sie w kamery i wywiady? Razem z Tajnerem? Dla ciemniakow z TVP to ciagle autorytet cokolwiek nie powie jest swiete, nawet najwieksza bzdura ale dla innych juz niekoniecznie.

  Lepiej zamiast robic za eksperta w TVP to zacznie sie dogadywac z Horngacherem bo dalej nic nie wiadomo czy bedzie czy nie.

 • KoniKoni bywalec
  ....

  Ciekawe kto placi tutejszym trolom.

 • Kapitan Stopczyk doświadczony
  @dejw @dejw

  Małyszowi jako skoczkowi nie można nic zarzucić bo był genialny, top 3 w historri na pewno. Stocha tam nigdy nie będzie notabene.

  Ale Małysz jako tz. "Dyrektor ds. Kurzu na Podwórzu" to już zupełnie inna historia, brak trochę większej ilości połączeń między zwojami wiadomo jakimi.

 • dejw profesor

  Małysz po Seefeld: Pierwsza seria nie była sprawiedliwa. Druga? Nie do końca, ale była równiejsza od pierwszej (?!!!). Tutaj los uśmiechnął się do nas w finale. Tak trzeba to odbierać, bo szczęście sprzyja lepszym.

  Małysz po Oslo: Możemy teraz narzekać, bo nie byliśmy na podium, ale te zawody były niesprawiedliwe. Konkurs powinien być przerwany dużo wcześniej.

  Kurtyna.

 • dejw profesor

  Małysz po Seffeld: Pierwsza seria nie była sprawiedliwa. Druga? Nie do końca, ale była równiejsza od pierwszej (?!!!). Tutaj los uśmiechnął się do nas w finale. Tak trzeba to odbierać, bo szczęście sprzyja lepszym.

  Małysz po Oslo: Możemy teraz narzekać, bo nie byliśmy na podium, ale te zawody były niesprawiedliwe. Konkurs powinien być przerwany dużo wcześniej.

  Kurtyna.

 • adrem bywalec
  sędziowie zabijają ten sport...

  nie dosyć ze wypaczają wyniki skoczków, ustawiają zawody pod sponsorów i stacje telewizyjne to już żonglują życiem i zdrowiem skoczków... dwa upadki w jednej serii to juz prawie horror... Hofer i Sedlak WON!!!

 • Kolos profesor

  W sumie należałoby się zastanowić czy jest sens rozgrywać Raw Air w takiej formule, skoro tylko rok temu udało się rozegrać wszystkie zaplanowane serię? Nie udało się to w 2017 roku i już nie uda w tym...

 • Kapitan Stopczyk doświadczony
  @Kapitan Stopczyk @stochmistrz

  Tak, mój dziadek zrobił kiedyś rajd po portach twojej babci, du scheisse Kanacker :D

 • Kapitan Stopczyk doświadczony
  @Kapitan Stopczyk @NajmniejszaKrokiew

  Bo to był taki specjalny bębęnek, małyszowy. W PZN-ie takie mają, Boski Apollo załatwił na lewo.
  Ty takiego nie masz bo jesteś zwykłym szaraczkiem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).