Raw Air pań w Oslo: Iraschko-Stolz wygrywa i obejmuje prowadzenie w turnieju

 • 2019-03-10 11:49

Daniela Iraschko-Stolz wygrała niedzielny konkurs Raw Air pań na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Skoki na odległość 120 m i 121 m pozwoliły Austriaczce także na objęcie prowadzenia w turnieju, wyprzedzając o 0,1 pkt. piątą dziś Maren Lundby. Na podium stanęły także Niemki - Juliane Seyfarth i Katharina Althaus.

10.03.2019 - Podium PŚ Pań w Oslo10.03.2019 - Podium PŚ Pań w Oslo
fot. Tadeusz Mieczyński

Po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajdowała się Daniela Iraschko-Stolz. Mistrzyni świata z Oslo poszybowała na 120 metr i wyprzedzała Ramonę Straub (117 m) oraz Sarę Takanashi (119,5 m). Czwarte miejsce zajmowała Chiara Hoelzl (120,5 m), zaś piąte - główna faworytka konkursu - Maren Lundby (119 m). Liderka Pucharu Świata traciła na półmetku 5,7 punktu do prowadzącej Austriaczki.

W czołowej dziesiątce serii sklasyfikowane zostały także Eva Pinkelnig (115 m), Jerneja Brecl (112 m), Juliane Seyfarth (114,5 m), Katharina Althaus (111,5 m) oraz Anna Odine Stroem (109 m).

Do finału nie zdołała awansować Kamila Karpiel. Reprezentantka Polski oddała skok na odległość 74,5 metra i zakończyła zawody na trzydziestej siódmej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25., 24. i 23. belki startowej.

W finale Daniela Iraschko-Stolz wylądowała na 121 metrze i odniosła pewne zwycięstwo z przewagą 14,7 punktu nad drugą Juliane Seyfarth (121 m). Na podium stanęła także Katharina Althaus (119,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowały się Sara Takanashi (111,5 m), Maren Lundby (109 m) oraz Chiara Hoelzl (108 m).

Groźnie wyglądający upadek po skoku na odległość 118,5 metra zaliczyła Ramona Straub, która zakończyła konkurs na siódmej pozycji. Pierwszą dziesiątkę zmagań na Holmenkollbakken uzupełniły Nika Kriznar (117,5 m), Anna Odine Stroem (113,5 m) oraz Yuki Ito (111 m).

Serię finałową przeprowadzono z 24. platformy.

Dzięki wygranej Daniela Iraschko-Stolz (321,3 pkt.) objęła prowadzenie w turnieju Raw Air pań. Austriaczka wyprzedza o 0,1 pkt. Maren Lundby (321,2 pkt.). Trzecia jest Katharina Althaus (319,4 pkt.).

W Pucharze Świata pań prowadzi niezmiennie Maren Lundby (1413 pkt.) przed Kathariną Althaus (1133 pkt.) i Sarą Takanashi (966 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów pań znajdują się Niemki (4244 pkt.), Norweżki (2601 pkt.) i Austriaczki (2458 pkt.).

W poniedziałek rozegrany zostanie prolog przed wtorkowym konkursem w Lillehammer (HS140). Początek rundy o 20:30. Rywalizację poprzedzi sesja treningowa (18:50).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Raw Air Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12879) komentarze: (43)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 stały bywalec
  Można obejrzeć na NRK TV. Kwalifikacje o 20:30

  Trzeba dodać Hola rozszerzenie do Chrome (w Mozilla mi nie działa). U mnie działa jak kliknę Directe i tam są programy/najbliższe transmisje lub Tv-guide. Mowa o NRK TV. Ja zalogowałem się i jest to jednocześnie rejestracja, bez potwierdzenia maila, więc proste i dopiero wtedy coś zadziałało. U mnie trzeba kliknąć szybko kilka razy to kółko co się kręci w okienku wideo, potem kliknąć margines tak samo i znowu kółko i naglę wskakuje program. Ja klikam kilka razy szybko, pojedyncze kliknięcie mi nie działa. Mam starszego Windowsa więc u Was może być tylko prościej.

 • Oreo weteran

  Rogan Reid w 2016 w Iron Mountain miał 0,3...
  Ciekawe czy ktoś kiedyś miał mniej ale powyżej 0 w oficjalnych zawodach?

 • Oreo weteran

  brawa dla BRAATEN Ingebjoerg Saglien za skok, który dał jej ponad 0 punktów, ale jednocześnie poniżej 1 punktu. To jednak spore osiągnięcie x)
  Pamiętam Robert Hrgota w 2011 roku zdobył 1,5 punktu w Iron Mountain xD

 • Oreo weteran
  @Oreo @Karp

  Sam łamiesz zasady bo hejtujesz na innego użytkownika. W przeciwieństwie do ciebie redkacja ma kręgosłup moralny i pozwala na wyrażanie opinii być może niepopularnych.

 • adrem bywalec
  @Kozyra @Kozyra

  raz ci było mało jednego buraczanego komenta to jeszcze powtarzasz to guano w innej formie.... zdecyduj sie czy "babcia twa od niej młodsza" czy "wyglada jak twa babcia"
  widać "roztropny inaczeJ'

  "cytata"... " Ile ta Iraschko

  Ma lat bo na zdjęciu wygląda jak moja babcia "

  wy-google"-uj se....!

 • adrem bywalec
  @Kozyra @Kozyra

  szkoda że że twoja babcia która mimo "wygląda młodziej :) " od Danieli Iraschko-Stolz nie nauczyła ciebie ogłady wobec kobiet skoro jak widać matka nie dała rady...;)
  jak interesuje ciebie bardziej uroda kobiet "młodszych od twej babci" niz skoki przenieś sie na "Pudelka" albo może lepiej na "Sanatorium" na TVP

 • Lizakowaty bywalec
  @Kolos @ReinhardHess

  Zacznijmy od tego, ze wtedy punkt K oznaczał coś innego.
  Jest jeszcze jedna sprawa, wtedy takie różnice były tylko wtedy, gdy jury ustawiało ekstremalnie niską belkę przy zmiennym wietrze przy braku możliwości jej późniejszej zmiany.
  Panie w tym roku w każdych zawodach na skoczniach dużych oraz niektórych na skoczniach normalnych mają różnicę między 1 a 30 miejscem ponad 100 pkt, w Oberstdorfie taka różnica wynosiła 130 pkt.
  Ja wiem, że panie walczą o równouprawnienie itp, ale na skocznie duże są jeszcze za słabe. Takie zawody to nie jest niestety dobra promocja ich skoków.

 • Kozyra bywalec
  @Kozyra @xzcvvy

  O to młodsza od mojej babci z tym ,że moja babcia wygląda młodziej :)

 • KoniKoni bywalec
  @Kolos @ReinhardHess

  Trolls jak zwykle nie na temat.

 • xzcvvy weteran
  @Kozyra @Kozyra

  36 rocznikowo chyba :))

 • Kozyra bywalec
  Ile ta Iraschko

  Ma lat bo na zdjęciu wygląda jak moja babcia

 • ReinhardHess początkujący
  @Kolos @greg57

  ale jak Małysz przeskakiwał skocznie a reszta do punktu K nie dolatywała to juz było ok? xD hipokryzja

 • jma profesor
  Czapka Iraschko

  Aż musiałem sprawdzić, bo na pierwszy rzut oka to mi się ten Hargassner skojarzył z piwem. No i jak to? Piwo na kasku/czapce skoczka/skoczkini? A to tylko jakieś kotły... :)

 • Tomek88 weteran

  Obawiam się,że dzisiejszy konkurs mężczyzn będzie równie loteryjny co wczorajszy

 • Lizakowaty bywalec

  Ten upadek Straub raczej zakończy się kontuzją. Nie popełniła żadnego poważnego błędu, chyba kolano nie wytrzymało.

 • greg57 stały bywalec
  @Kolos @kolos

  Zgadza się, pisałem to już niżej.
  Skoki kobiet na dużej skoczni to farsa, jak 10 zawodniczek jest wstanie "coś" skoczyć.
  a reszta ląduje na buli.
  30 zawodniczka po 2 skokach ma 82 pkt to śmiech na sali.
  Tyle punktów nie powinno dawać prawa startu w 2 serii.

 • MarQ bywalec
  @JaroslavSakala @JaroslavSakala

  No oby, wstała ale dwóch panów ją prowadziło.

 • JaroslavSakala doświadczony
  @JaroslavSakala @Marq

  Ten weekend w Oslo to jakaś totalna katastrofa. Mam nadzieję, że nic jej się nie stało.

 • MarQ bywalec
  @JaroslavSakala @JaroslavSakala

  Tak upadła, też się po twarzy podrapala

 • JaroslavSakala doświadczony
  Straub

  Prawdopodobnie upadek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).