Kinga Rajda po prologu w Lillehammer: Jest dobrze!

 • 2019-03-12 02:23

Za Kingą Rajdą jeden z najlepszych dni w dotychczasowej karierze. Mieszkanka Szczyrku po raz piąty tej zimy weźmie udział w zawodach rangi Pucharu Świata. W Lillehammer awans dała jej 112-metrowa próba, która wystarczyła do zajęcia 25. miejsca w prologu. Wcześniej, w jednej z serii treningowych, nasza rodaczka uzyskała 113,5 metra. Na ten moment jest to jej najdłuższy skok oddany na arenie międzynarodowej.

Sławomir Hankus i Marcin BachledaSławomir Hankus i Marcin Bachleda

- Faktycznie, to były moje najdłuższe skoki podczas zawodów, ale wciąż brakuje im do mojej życiówki – mówi 18-latka, która podczas jednego ze zgrupowań na dużej skoczni w Planicy poszybowała na 127. metr.

Co jest powodem kilkunastometrowego progresu względem soboty w Oslo? – Zmieniła się nie tylko skocznia, ale i moje skoki. Wszystko za sprawą zmiany nastawienia. Odpuściłam sobie zbędne myślenie, żeby bezstresowo podejść do tej rywalizacji.

- Skacze mi się coraz przyjemniej. Staram się wrzucić na luz i myślę, że udaje mi się to. W Oslo brakowało mi uśmiechu, bo przebieg tych zawodów był dla mnie przykry. Nie mogłam tam sobie swobodnie skoczyć. W miniony weekend brakowało metrów, więc zeszło ze mnie ciśnienie, kiedy w Lillehammer polatałam nieco dalej - mówi 41. zawodniczka klasyfikacji generalnej Raw Air.

- Widzę efekty naszej dotychczasowej pracy, choć ostatnie nie miałyśmy za dużo czasu, aby potrenować. Równając skoki z konkursów do tych ze zgrupowań, jeszcze mi brakuje, ale jest już bardzo dobrze. Norwegia to miejsce, gdzie można się odciąć od świata. Mamy z Kamilą sympatię do tego kraju i miejsca. Pomimo tego, że te skocznie nie są super, uwielbiamy tu przyjeżdżać - kontynuuje Rajda.

Jak wygląda relacja z Kamilą Karpiel? - W pokoju rozmawiamy bardzo dużo. Żadna nie mówi więcej i nie brak nam tematów. Jedynie ja nieco bardziej wstydzę się podczas rozmów z przedstawicielami mediów <śmiech>… Z każdymi zawodami jest jednak coraz lepiej!

Początek wtorkowych zawodów kobiet zaplanowano na 20:00. Start serii próbnej godzinę wcześniej.

Korespondencja z Lillehammer, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2132) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Baciar stały bywalec
  -

  Kinga dziś ogień- dasz radę ! Powodzenia i trzymam kciuki

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).