Blue Bird w Niżnym Tagile: Triumf Seyfarth, Lundby z Kryształową Kulą!

 • 2019-03-16 14:39

Juliane Seyfarth wygrała sobotni konkurs rosyjskiego turnieju Blue Bird na skoczni w Niżnym Tagile (HS97). Reprezentantka Niemiec triumfowała po skokach na odległość 93,5 m i 100 m. Drugie miejsce zajęła Maren Lundby, która tym samym zapewniła sobie drugą w karierze Kryształową Kulę.

Po pierwszej serii zawodów w Niżnym Tagile prowadziła Maren Lundby. Liderka Pucharu Świata uzyskała 90,5 metra, dzięki czemu wyprzedzała o 3,6 pkt. Juliane Seyfarth (93,5 m) oraz o 5,9 pkt. Annę Odine Stroem (89 m). Czwarta była Eva Pinkelnig (90 m), piąta Lara Malsiner (88,5 m), a szósta Jacqueline Seifriedsberger (88 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Katharina Althaus (88,5 m), Ursa Bogataj (89 m) oraz Yuki Ito (87 m). Pierwszą dziesiątkę zamykała Chiara Hoelzl (87 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 16. belki startowej.

Finałowa runda okazała się popisem Juliane Seyfarth. Niemka poszybowała na 100 metr i odniosła zwycięstwo z przewagą 7,1 punktu nad Maren Lundby (92,5 m). Podium uzupełniła Anna Odine Stroem (91,5 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Katharina Althaus (93 m), Eva Pinkelnig (90,5 m) oraz Lara Malsiner (92 m).

Czołową dziesiątkę sobotniej rywalizacji skompletowały Chiara Hoelzl (94,5 m), Yuki Ito (90 m), Sara Takanashi (90,5 m) oraz Anna Szpiniewa (90 m).

Finałową serię przeprowadzono z 18. i 17. platformy.

W klasyfikacji turnieju Blue Bird prowadzi Juliane Seyfarth (252,6 pkt.) przed Maren Lundby (245,5 pkt.) oraz Anną Odine Stroem (233,9 pkt.).

Maren Lundby zapewniła sobie drugą w karierze Kryształową Kulę. Norweżka zgromadziła w Pucharze Świata 1693 punktów i wyprzedza drugą Katharinę Althaus (1308 pkt.) oraz trzecią Juliane Seyfarth (1171 pkt.). Czterdziesta piąta jest Kamila Karpiel (9 pkt.), a czterdziesta siódma - Kinga Rajda (8 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów pań znajdują się Niemki (4696 pkt.) przed Norweżkami (3092 pkt.) oraz Austriaczkami (2870 pkt.).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Niżnym Tagile. Początek rywalizacji o 13:00 czasu polskiego. Wcześniej, bo o 11:45 rozpoczną się kwalifikacje.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Blue Bird >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5362) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 stały bywalec
  Te brwi to koniec świata.

  Wpisałem ostatnio w google korekcja brwi wyskoczyło to coś kwadratowe i to na wszystkich stronach. Normalnie horror. Brwi nie mają prawa tak wyglądać bo to tak jakby kwadratowe piersi. Nie wiem czemu tak w internacie to teraz robią ale na wielu forach teraz kłamią strasznie. Przysięgam że z kilku nawet znanych mnie wyrzucili jak im napisałem że w poradnikach lub w praktyce jest inaczej. Tam są stali bywalcy (traktują forum jak czat lub prywatną rozmowę), często prywaciarze, normalnie bandyci (bo też źle i wulgarnie doradzają, nawet nakłaniają do przestępstwa). Co do rzęs to oglądałem konkurs i na zbliżeniu wyglądały bardzo dobrze, nie powiem że świetnie ale naprawdę nie są bardzo pomalowane i ładnie "uczesane".

 • Kolos profesor
  @EmiI @EmiI

  W tym sezie Avvakumova przeskakała całe LGP a w styczniu startowała w PŚ w Rasnovie.

 • Kolos profesor
  @EmiI @EmiI

  A była zawieszona?

 • EmiI profesor

  Widzę że nikt nie zwrócił uwagi na odwieszenie kariery Iriny Awakumowej.

 • HAZARD weteran

  Najładniejsza jest Sofja! Zdecydowanie. ;)

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  @Kapitan Stopczyk @KlausMittwoch

  xDddddd

 • madrek doświadczony
  @Sikorocco @Sikorocco

  To, że wstawia rozbierane zdjęcia na insta nie oznacza, że jest piękna. Znalazłoby się kilka ładniejszych skoczkiń.

 • Roxor weteran
  @koonrath @koonrath

  Na to się zanosi. Co ciekawe, będzie to najprawdopodobniej pierwszy PŚ kobiet w (krótkiej) historii bez niej na podium w klasyfikacji generalnej.

 • Oczy Aignera profesor
  @Sikorocco @Novix

  Rzęsy? W takim razie ja nie chcę wiedzieć, gdzie Ty masz brwi.

 • Novix bywalec
  @Sikorocco @Sikorocco

  zwlaszcza te narysowane rzesy

 • Raptor202 weteran
  @Raptor202 @zloty_medalista

  Komentarz dodałem po pierwszej serii, a wtedy prowadziła Lundby.

 • zloty_medalista weteran
  @Raptor202 @Raptor202

  Seyfarth? To dopiero jej druga wygrana w karierze.

 • koonrath bywalec

  Sara Takanashi chyba pierwszy raz w karierze nie będzie w top 3 na koniec sezonu.

 • Kapitan Stopczyk stały bywalec
  Juliane jest super

  Poznałem ją w tym roku w Seefeld i nie bez "kozyry" powiem, że jakbym się przyznał że jestem Polakiem, to nie miałbym u niej szans. Tu piękna i dumna Niemka, one nie spojrzy na Polaka. Dziś mi pierze i gotuje, a i w nocy nie próżnuje.

 • Sikorocco początkujący
  Seyfarth

  Urodziwa jak na niemkę !

 • Raptor202 weteran

  Czy któraś może ją wreszcie pokonać?

 • lukas943 stały bywalec
  To one już skaczą w Tagile :o

  To jest dopiero chore, przed wczoraj konkurs w Trondheim, a dzisiaj PS w Tagile. masakra....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).