Samozwańczy Autorytet pyta - Paweł Wąsek odpowiada

 • 2019-03-20 10:39

Chce zostać najlepszym skoczkiem na świecie, ale uwielbia słodycze. By przestrzegać restrykcyjnej diety, musi więc być człowiekiem o bardzo silnej woli. Uwielbia sportowe samochody i Harry'ego Pottera. Nie znacie jeszcze Pawła? Poznajcie. Znacie? Warto poznać bliżej.


Imię (imiona), nazwisko: Paweł Wąsek

Paweł WąsekPaweł Wąsek
Paweł WąsekPaweł Wąsek
Paweł WąsekPaweł Wąsek
Paweł WąsekPaweł Wąsek
Paweł WąsekPaweł Wąsek

urodzony w: Cieszyn

mieszka w: Ustroń

czujesz się: Ustroniakiem

Kim chciałeś zostać, jak byłeś dzieckiem? Najlepszym skoczkiem na świecie.

idol z dzieciństwa: Adam Małysz

najlepszy film: Harry Potter

najlepsza książka: Pan lodowego ogrodu

ulubiona potrawa: Wszystko co słodkie.

ulubiony zespół muzyczny: Nie mam żadnego ulubionego, po prostu słucham to co w ucho wpadnie.

ulubiona drużyna piłkarska: FC Barcelona

ulubiona gra komputerowa: Fifa 19/ Forza Horizon 4

Na czym ostatnio byłeś w kinie? "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć."

jaki sport najchętniej oglądasz w telewizji? skoki narciarskie/ MotoGp

Oglądałeś "Króla Lwa"? Oglądałem.

Płakałeś, jak umierał Mufasa? Płakałem jak dziecko.

Śmiejesz się z dowcipów które sam opowiadasz? Czasem

Którym superbohaterem chciałbyś być? Uwielbiam latać, więc oczywiście Supermanem!

Jesteś przesądny?: Raczej nie.

Góry czy morze? Góry

Kot czy pies? Pies

Czekolada czy oliwki? Czekolada

Messi czy Ronaldo? Messi

James Bond czy Jason Bourne? James Bond

Komedia czy horror? Komedia

Skok na bungee czy spacer po parku? Skok na bungee.

Czy pamiętasz swój pierwszy skok w kadrze Polski? Nie pamiętam.

Najlepszy skok w dotychczasowej karierze? Ciężko powiedzieć który był najlepszy, ale na pewno najwięcej frajdy miałem z najdłuższego mojego skoku na mamucie i ze skoku w Zakopanem podczas pucharu świata.

Co uważasz za swój największy sukces w życiu? Chyba pierwsze punkty pucharu świata

wymarzony dom lub miejsce do zamieszkania w przyszłości: Dom nad miastem (bardziej na wzgórzu niż wysoko w górach) z dużym podziemnym garażem wypełnionym sportowymi samochodami.

największe, niespełnione dotąd marzenie: Bycie najlepszym skoczkiem w historii!


Pytania przygotował i zadał Marcin Hetnał

Jeśli podoba Wam się ta formuła przepytywania skoczków, pozostańcie z nami także po zakończeniu sezonu. Kolejne artykuły z cyklu "Samozwańczy Autorytet pyta" pojawiać się będą po finałowych konkursach w Planicy.

Poznajcie Jakuba Wolnego


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6019) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Greg1702 stały bywalec
  @Luk @Luk

  Dużo skoczków gdy przechodzi z Pucharu Kontynentalnego do Pucharu Świata czy z FIS Cup nie potrafi się odnaleźć. Tutaj należy szukać rozwiązania tego problemu. Przykład: Krzysiek Biegun czy Przemek Kantyka, Olek Zniszczoł czy Andrzej Stękała. Najlepszym wiekiem dla skoczka jest 18-30 by zdominować Puchar Świata tak by wygrać przykładowo 4 czy 5 razy Puchar Świata z 60 wygranymi konkursami, tyle że takich dominatorów było kilku w historii. Jeśli Wąsek chce być takim najlepszym skoczkiem w historii to musiałby zdobyć co najmniej 5 Kryształowych Kul, w jednym sezonie PŚ wygrać z 20 konkursów, zdobyć 6 złotych medali indywidualnie w MŚ oraz 6 złotych na IO. To jest fizycznie niemożliwe, bo żaden skoczek skakania na takim gazie nie wytrzyma. Musiałby nie schodzić z podium przez prawie całą swoją karierę. Żaden skoczek nie jest maszyną.

 • Greg1702 stały bywalec

  Pawle, życzę Ci z całego serca byś został najlepszym skoczkiem w historii. Masz talent więc spełniaj swoje marzenia :) Powodzenia :)

 • TomekNS doświadczony

  Oby Paweł pod wodza nowego trenera rozwinął skrzydła.

 • sorantor250 początkujący
  @zimowy_komentator @Raptor202

  Kranjec

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @Raptor202

  Wiem, że policjantami są Peter Prevc oraz Robert Kranjec, M.Eisenbichler, Kofler i pewnie wielu innych (gównie Słoweńcy). A o szybkich autach i wyścigach samochodowych co chwilę słyszę: A.Małysz, M.Kot, R.Kobayashi itd.

 • KubaRM93 doświadczony
  @Raptor202 @Raptor202

  Japończykom zależy na jak największej liczbie zawodników w mistrzostwach. Mają puchary typu Asia Talent Cup i to procentuje.

 • Luk profesor

  "największe, niespełnione dotąd marzenie: Bycie najlepszym skoczkiem w historii!"

  Trzymam kciuki!
  Fajnie byłoby, gdyby Wąsek dorównał Schlirerenzauerowi oraz Nykänenowi. Jednak trzeba patrzeć realnie...

 • Oczy Aignera profesor
  Zła odpowiedź

  Odpowiedź Pawła na pytanie ''Kot czy pies?'' na pewno nie zadowoli Maćka.

 • Oczy Aignera profesor
  @zimowy_komentator @Raptor202

  Praktycznie wszyscy niemieccy skoczkowie.

 • Raptor202 weteran

  A tak w ogóle, to skąd w Moto3 się wzięło tylu Japończyków?

 • Raptor202 weteran
  @Karp @KubaRM93

  Już lepiej, żeby było mniej krajów w jakiejś dyscyplinie, niż żeby było ich więcej, ale sama dyscyplina była zdominowana przez jeden, jak choćby najnudniejszy sport zimowy na świecie. Co do MotoGP, to w sumie fakt, chociaż nie uważam, żeby były to wyścigi zdominowane całkowicie przez Hiszpanów, szczególnie w Moto2 i Moto3. Lista ostatnich mistrzów faktycznie może wskazywać, że Hiszpanie dzielą i rządzą, jednak tych mistrzów w ostatnich latach było tylko dwóch.

 • KubaRM93 doświadczony
  @Karp @Karp

  W skokach też liczy się zaledwie kilka krajów, a zawody są ciekawe. Na szczęście brak dużej ilości krajów nie wpływa na te dyscypliny aż tak drastycznie.

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  proszę przepytac Olka Zniszczoła

  To mój ulubiony Polski skoczek.

 • Raptor202 weteran
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Kto jeszcze jest policjantem prócz Eisenbichlera i Koflera?

 • Karp weteran
  @Karp @KubaRM93

  Szkoda, że zdominowany praktycznie przez jeden kraj

 • papa_s weteran
  Grzebanie w głowie

  Czy autor posiada UPRAWNIENIA do grzebania w głowie?

 • KubaRM93 doświadczony
  @Karp @Karp

  MotoGP jest duuuuużo ciekawsze do oglądania :)

 • Baciar stały bywalec
  -

  Super gość z Pawła

 • MarcinBB redaktor
  @Ujfry @ujfry

  Link dodany do artykułu. Vox populi - vox dei.

 • zimowy_komentator profesor
  Co łączy skoczków ?

  Dlaczego wszyscy skoczkowie są policjantami i uwielbiają szybkie sportowe auta ? :) Takie odnoszę wrażenie czytając informacje na ich temat :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).