Blue Bird w Czajkowskim: Seyfarth wygrywa trzeci raz z rzędu

 • 2019-03-23 15:38

Juliane Seyfarth wygrała sobotni konkurs turnieju Blue Bird na skoczni w Czajkowskim (HS102). Reprezentantka Niemiec triumfowała po skokach na odległość 95 m i 97 m, dzięki czemu umocniła się na prowadzeniu w rosyjskim cyklu. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus, a trzecie - Sara Takanashi.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajduje się Katharina Althaus. Niemka uzyskała 95 metrów i wyprzedza o 0,3 punktu Juliane Seyfarth (95 m). Trzecie miejsce zajmują ex aequo Sara Takanashi (95,5 m) oraz Jacqueline Seifriedsberger (96 m). Piąta jest Ursa Bogataj (94,5 m), a szósta Maren Lundby (92 m).

Czołową dziesiątkę uzupełniają Nika Kriznar (94 m), Chiara Hoelzl (91,5 m), Anna Odine Stroem (90,5 m) oraz Eva Pinkelnig (91,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 16. belki startowej.

Ostatecznie po triumf w sobotniej rywalizacji, podobnie jak to miało miejsce w Niżnym Tagile, sięgnęła Juliane Seyfarth. Niemka w drugiej próbie uzyskała 97 metrów i pokonała różnicą sześciu punktów Katharinę Althaus (95 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Sara Takanashi (94,5 m), która okazała się lepsza od Jacqueline Seifriedsberger (91 m), Chiary Hoelzl (93,5 m) oraz Niki Kriznar (92,5 m).

Triumfatorka Pucharu Świata, Maren Lundby z wynikiem 92 metrów zakończyła konkurs na siódmej pozycji, przed Ursą Bogataj (92,5 m), Evą Pinkelnig (95,5 m) oraz Anną Odine Stroem (90 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 18. platformy.

Dzięki wygranej, Juliane Seyfarth (701,9 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w turnieju Blue Bird. Niemka wyprzedza o 33,8 punktu Maren Lundby (668,1 pkt.). Trzecia jest Katharina Althaus (660,9 pkt.).

Po sobotnim konkursie jest już pewne, iż na końcowym podium Pucharu Świata pań 2018/2019 staną Maren Lundby (1809 pkt.), Katharina Althaus (1448 pkt.) oraz Juliane Seyfarth (1371 pkt.). Niemki mogą jeszcze zamienić się pozycjami po finałowych zawodach.

W Pucharze Narodów pań triumfatorkami zostały Niemki (5069 pkt.), które wyprzedzają zespoły Norwegii (3303 pkt.) oraz Austrii (3078 pkt.).

Na niedzielę w Czajkowskim zaplanowano finałowe zawody Pucharu Świata pań na dużej skoczni (HS140) z udziałem trzydziestu najlepszych zawodniczek sezonu. Będzie to jednocześnie finał turnieju Blue Bird. Początek zawodów wyznaczono na 10:00 czasu polskiego. Wcześniej odbędzie się sesja treningowa (5:00).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Blue Bird >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4294) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 stały bywalec
  Ciekawy konkurs i "Francuzi" zwariowali.

  Ciekawy konkurs. Szkoda że nie wszystkie ładne. Powinni brać same ładne lub dbać o to by były ładne. Jak wygląda przeciętnie i pójdzie na siłownie (Niemki i Austriaczki) to potem są złe rezultaty lub zje za dużo kiełbasek (Rosjanki). Słowenki maja udziwniony wygląd podobnie do Słoweńców może piją szampon do włosów zamiast go używać inaczej. Jestem przerażony tymi Arabami i czarnymi we/z Francji. Mogli by sobie ich pilnować gdzie indziej, a nie na zawodach. Ja nie wiem jak wygląda Francuz. Ktoś ich napadł i ma z tego chorą psychicznie satysfakcje. Na 100% Francuzi tak nie chcieli, Niemców też nie chcieli w 40, a my 39. To są jakieś jaja z USA, przecież oglądacie, a nie tylko słuchacie wiadomości. Amerykanie ich uzbroili i przepędzili jak się wycofywali lub ich zbombardowali. Nie przeczą przecież, niech sobie ich wezmą do Ameryki

 • unnameduser stały bywalec
  1. Zniszczoł, 2. Stękała

  Na taką tabelę patrzy się z przyjemnością. Nawet gdyby była tu czołowa trójka PK, i tak byliby w ścisłej czołówce.

 • unnameduser stały bywalec

  Cacina praktycznie bez szans na awans, także jutro ostatnia szansa dla Rumunów na uratowanie LGP.

 • Ravv doświadczony
  @Ravv @unnameduser

  Dzięki

 • unnameduser stały bywalec
  @Ravv @Ravv

  https://vk.com/skij

 • FunFact weteran

  Takanashi straciła matematyczne szanse na podium klasyfikacji generalnej. Będzie to pierwszy (!) w ośmioletniej historii skoków kobiet sezon bez Sary w TOP 3.

 • Ravv doświadczony

  Wie ktoś, czy jest stream? Rok temu był

 • Oczy Aignera profesor
  @Pito94 @Pito94

  O 16. zacznie się konkurs PK.

 • Pito94 stały bywalec

  A o której dziś PK w Czajkowskim? Miał być chyba o 14, przełożyli ze względu na panie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).