Morgenstern wspomina walkę z Koflerem: Na zawsze zapamiętam Turyn!

 • 2019-05-08 14:02

Na początku tego tygodnia Andreas Kofler oficjalnie ogłosił, iż sezon 2018/19 był ostatnim w jego karierze. Wielu sympatyków skoków narciarskich kojarzy Tyrolczyka przede wszystkim z niesamowitego boju o olimpijskie złoto w 2006 roku z Thomasem Morgensternem, który w emocjonalny sposób pożegnał swojego rywala ze skoczni, a przede wszystkim wieloletniego przyjaciela z austriackiej kadry narodowej.

Andreas Kofler i Thomas MorgensternAndreas Kofler i Thomas Morgenstern

- Jako skoczkowie narciarscy stawiamy czoła wielu próbom i wyzwaniom bez strachu. Tym razem chodzi o największy skok, jaki może wykonać zawodnik. Drogi Andi, chciałbym Ci podziękować za wiele pięknych i trudnych chwil, których wspólnie doświadczyliśmy jako skoczkowie narciarscy! Jako przyjaciel, ale i rywal z przeszłości, życzę ci wszystkiego najlepszego na przyszłość - pisze 32-letni Morgenstern za pośrednictwem mediów społecznościowych, który w Pucharze Świata debiutował w 2002 roku, jako nastolatek, za kadencji Hannu Lepistoe. Kilka miesięcy później, w tym samym roku, pierwsze szlify w elicie zbierał o dwa lata starszy Kofler.

Już cztery lata później, przy okazji pierwszych kroków olimpijskich obu z nich, byliśmy świadkami jednego z najbardziej pasjonujących starć w historii skoków narciarskich. Mowa o rywalizacji ówczesnych podopiecznych Alexandra Pointnera na dużej skoczni w Pragelato, gdzie po pierwszej serii stawce przewodził Kofler (134 metry), którego przewaga nad drugim Morgnesternem (133 metry) wynosiła 4,3 pkt. W finale Karyntczyk poszybował na linię wyznaczającą rozmiar obiektu, czyli na 140. metr. Tyrolczyk odpowiedział próbą mierzącą 139,5 metra, jednak jego słabsze noty za styl dały złoto Morgensternowi. Żaden z nich nigdy nie więcej nie sięgnął po indywidualny medal na najważniejszej imprezie czterolecia.

- Na zawsze zapamiętam chwile, emocje i uczucia, których doświadczyliśmy w Turynie. Byłeś świetnym sportowcem, ale przede wszystkim jesteś cudowną osobą! Ciesz się czasem spędzanym z rodziną i swoją córką, Louise - dodaje Morgenstern.

34-letni Kofler po wieloletniej karierze skoczka zamierza skupić się na obowiązkach policyjnych, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<. Kariera Morgensterna zakończyła się jesienią 2014 roku, w wieku niespełna 28 lat. Wpływ na jego decyzję miał dramatyczny upadek na skoczni do lotów narciarskich w Bad Mitterndorf, o czym obszernie pisał w swojej autobiografii, która na polskim rynku nosi tytuł "Moja walka o każdy metr".


Dominik Formela, źródło: facebook.com/Thomas1Morgenstern
oglądalność: (2497) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  niezasłuzone zwycięstwo Morgensterna

  Konkurs powinien był wtedy wygrać Kofler.
  Jeden ze skoków Morgensterna, chyba pierwszy, był, stylowo, równie mało udany jak drugi skok Koflera.
  Tymczasem noty za ten skok otrzymał, nie wiedzieć czemu, bardzo wysokie. gdyby nie to Andreas Kofler nie miałby żadnych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Ponieważ zostało w rodzinie, to nikt tego nie podnosi. Austriacy siedzą cicho z urzędu, a reszcie to wisi. Kofler, jak widać, też nie chce głośno roztrząsać sprawy. Choć, w skrytości ducha, na pewno mu przykro. Jak każdemu kto był najlepszy, a nie wygrał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).