LPK Pań w Szczuczyńsku: Hansen nokautuje na zakończenie weekendu

 • 2019-07-14 08:05

Gyda Westvold Hansen raz jeszcze nie dała szans rywalkom i wygrała zawody rangi Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczuczyńsku. Skandynawka, która z powodzeniem radzi sobie także w zmaganiach kombinatorek norweskich, ustanowiła też żeński rekord obiektu normalnego w regionie Burabaj w Kazachstanie.

Norweżka z dobrej strony pokazała się już podczas serii próbnej, w której uzyskała najlepszą notę. Lot na 91. metr dał jej przewagę 5,7 pkt. nad Kristiną Prokopiewą (88,5 metra) oraz 11,4 pkt. zapasu nad rodaczką - Karoline Roestad (86,5 metra).

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami serii próbnej >>>

Hansen rywalizację w konkursie rozpoczęła od skoku na 98. metr. 17-latka o trzy metry poprawiła własny wynik, który od soboty był damskim rekordem skoczni HS99 w Szczuczyńsku. W finale - z krótszego najazdu niż pozostałe uczestniczki zawodów - Norweżka poszybowała na 96. metr. Dwie najdłuższe próby dnia sprawiły, iż druga Kristina Prokopiewa straciła do triumfatorki aż 36,3 pkt. Rezultaty filigranowej Rosjanki to 84,5 oraz 93 metry. Skład podium - podobnie jak w przy okazji inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2019 - uzupełniła Walentina Sdierżykowa. Reprezentantka gospodarzy uzyskała 90,5 oraz 86,5 metra.

Czwarta finiszowała kolejna z Kazaszek - Weronika Szyszkina (87,5 oraz 85,5 metra), a na pozycjach 5-6 sklasyfikowano kolejne Rosjanki - Alinę Borodinę (84 i 87 metrów) oraz Aleksandrę Barancewą (85,5 oraz 85 metrów). Niespodziewana zwyciężczyni piątkowego konkursu z cyklu FIS Cup - Irma Machinia - była dopiero ósma.

Po premierowym weekendzie w Azji Hansen ma na swoim koncie komplet punktów. Druga w klasyfikacji generalnej jest Szyszkina (70 punktów straty), a trzecia Prokopiewa (75 punktów straty). Następnym przystankiem tzw. drugiej ligi kobiet będzie Szczyrk. Zmagania na kompleksie Skalite zaplanowano na 8 i 9 sierpnia.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2019 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2750) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).