Polacy komentują drużynowy triumf w Wiśle

 • 2019-07-20 23:04

Michal Dolezal zaliczył wymarzony debiut w roli głównego trenera polskiej kadry narodowej skoczków narciarskich. Nasza reprezentacja nie dała żadnych szans rywalom i pewnie wygrała zawody drużynowe, inaugurujące tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. O wrażeniach dotyczących sobotniego występu w Wiśle podczas konferencji prasowej opowiedzieli Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

- Konkurs drużynowy to dość specyficzny typ rywalizacji i przyznam, że był stres przed skokiem w pierwszej serii, ale postawiłem się i próba była udana. Jestem zadowolony z tego, że oddałem dość równe skoki. Atmosfera podczas zawodów była super. Czy byłem zaskoczony powołaniem do składu? Wiedziałem, że skaczę stabilnie i na niezłym poziomie, więc musiałem pokazać to w piątkowych seriach. Dziękuję trenerom za zaufanie! - mówił Aleksander Zniszczoł, który niespodziewanie otrzymał szansę pokazania się w konkursie drużynowym. Jego wyniki to 125,5 oraz 124,5 metra.

- Moje próby nie były może spektakularne, ale drugi skok (134,5 metra przyp. red.) przyniósł mi dużo radości. Patrząc na prędkości najazdowe, trochę rozpiera mnie duma! To element, na którym skupiam się tego lata. Jeśli będe oddawał tego typu skoki, tegoroczne lato nie musi być trudne. Niemniej, nastawiam się na ogrom pracy. Latem mamy inne tory najazdowe niż zimą, więc nie jest powiedziane, że za kilka miesięcy będzie tak samo. Muszę solidnie przepracować okres przygotowawczy pod tym kątem. Mam nadzieję, że złapię dobre czucie w pozycji najazdowej, ustabilizuję to, a na tory lodowe wejdę bez konieczności zaczynania wszystkiego od nowa - uważa Kamil Stoch, który rozpoczął rywalizację od lotu mierzącego 128,5 metra.

Chęci do rozmów z dziennikarzami - już niemal tradycyjnie - nie wykazywał Piotr Żyła. Wiślanin lądował na 128. i 130. metrze, a na pytanie o ocenę swojego występu odpowiedział, iż jego sobotnie skoki były dość dobre, ale i piątkowych nie można określić mianem nieudanych. 

Ostatnim ogniwem polskiego składu był Dawid Kubacki. - Lądowanie z pierwszego skoku (131,5 metra - przyp. red.) mogło być bardziej dopieszczone, natomiast w finale (128,5 metra) telemark wyglądał już lepiej. Zawsze znajdą się detale, które podlegają dalszej pracy.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4411) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 weteran

  Jeszcze raz wielkie gratulacje! :)

 • atalanta początkujący

  Zdecydowanie wolę wywiady redaktorów skijumping od tych nudnych konferencji prasowych.
  Piotrek wyluzowany bardzo, nawet aż za bardzo. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).