LGP w Hinterzarten: Niemcy triumfują w mikście, Polska ostatnia

 • 2019-07-27 13:33

Reprezentacja Niemiec wygrała sobotni konkurs drużyn mieszanych w Hinterzarten (HS108), zaliczany do Letniego Grand Prix. Drużyna gospodarzy pokonała zespoły Japonii i Słowenii. Polacy zakończyli zmagania już po pierwszej serii, zajmując ostatnią, dziesiątą pozycję.

27.07.2019 - Podium MIX w Hinterzarten27.07.2019 - Podium MIX w Hinterzarten
fot. Tadeusz Mieczyński

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Niemiec. Po skokach Juliane Seyfarth (102,5 m), Karla Geigera (103 m) i Agnes Reisch (95 m), gospodarze plasowali się na drugiej pozycji, tuż za Słoweńcami. Na czoło tabeli wyprowadził ich Richard Freitag z wynikiem 104,5 metra.

Słoweńcy prowadzili przez większość serii, dzięki próbom Niki Kriznar (104 m), Petera Prevca (104 m) i Ursy Bogataj (95,5 m). Skok Zigi Jelara na 100 metr zepchnął ich jednak na drugie miejsce ze stratą 2,1 punktu do Niemców.

Na trzeciej pozycji plasowali się główni faworyci konkursu - Japończycy. Nozomi Maruyama (101 m), Junshiro Kobayashi (102,5 m), Sara Takanashi (95 m) i Keiichi Sato (105 m) tracili 12,3 punktu do liderów.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane były ekipy Austrii, Norwegii, Rosji, Czech oraz Włoch.

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyli Francuzi oraz Polacy. Biało-Czerwoni w składzie Joanna Szwab (67,5 m), Stefan Hula (98,5 m), Kinga Rajda (79 m) i Andrzej Stękała (96 m) od początku do końca rundy zajmowali ostatnia, dziesiątą pozycję.

Pierwszą rundę rozegrano z 17. (panie) oraz 11. (panowie) belki startowej.

W finale Niemcy kontrolowali sytuację od początku do końca. Po skokach Juliane Seyfarth (97 m), Karla Geigera (107 m) oraz Agnes Reisch (95,5 m) gospodarze mieli co prawda tylko 2,7 punktu przewagi nad drugą Słowenią, ale triumf zapewnił im lot Richarda Freitaga na odległość 104,5 metra.

Na drugim miejscu rywalizację ostatecznie zakończyli Japończycy. Nozomi Maruayma (94 m), Junshiro Kobayashi (103 m), Sara Takanashi (105,5 m) oraz Keiichi Sato (102 m) przegrali z Niemcami różnicą 15,5 punktu.

Przez większość finałowej rundy fotel wicelidera zajmowali Słoweńcy. Wszystko to za sprawą prób Niki Kriznar (101 m), Petera Prevca (106,5 m) oraz Ursy Bogataj (98,5 m). Słaby skok Zigi Jelara (96 m) nie pozwolił im jednak na zaatakowanie Niemców, a wręcz doprowadził do spadku na trzecią lokatę, o 4,6 pkt. za Japonią.

Tuż za podium uplasowali się Austriacy. Piąte miejsce zajęli Norwegowie, szóste Rosjanie, siódme Czesi, natomiast ósme - Włosi.

Serię finałową przeprowadzono z 18. (gr. 1), 12 (gr. 2), 17. (gr. 3) i 11. (gr. 4) platformy startowej.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu, najlepszy okazał się Karl Geiger (103 m i 107 m) przed Gregorem Schlierenzauerem (106 m i 106,5 m) oraz Peterem Prevcem (104 m i 106,5 m). Wśród pań czołowe trzy pozycje zajęły Maren Lundby (105,5 m i 106,5 m), Sara Takanashi (95 m i 105,5 m) i Nika Kriznar (104 m i 101 m).

Nowym liderem Letniego Pucharu Narodów została Słowenia (655 pkt.), która wyprzedza o 64 punkty reprezentację Polski (591 pkt.). Trzecie miejsce zajmują Niemcy (545 pkt.).

W klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów Pań przoduje Japonia (347 pkt.) przed Niemcami (304 pkt.) i Słowenią (293 pkt.).

O 17:15 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanym na 18:20 konkursem indywidualnym mężczyzn, z udziałem siedmiu reprezentantów Polski.

Transmisję z zawodów przeprowadzą TVP Sport (18:10) i Eurosport 2 (18:20). Konkurs będzie można również obejrzeć za darmo na stronie sport.tvp.pl.

Wyniki będziecie mogli śledzić na żywo za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>>

lub relacji Berkutschi >>>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Pucharu Narodów >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10233) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Wyobrażam sobie Łukasza Kruczka obejmującego kadrę Kazachstanu. Zapewne jego efekty pracy byłyby podobne do tych z włoskiego wyzwania, któremu oczywiście nie podołał. Siergiej Tkaczenko pod okiem polskiego trenera zrobiłby regres jak Alex Insam, a Sabriżan Muminow przestałby jeździć na zawody PŚ i skakałby tylko w PK.

 • skortom76 doświadczony
  @Luk

  Krok w tył to można zrobic jak się było z przodu, a nasze panie pod wodza Kruczka będą pukać do podłogi od spodu. Po zniszczeniu reprezentacji męskiej przyszedł czas na panie. Ważne , że prezesowi na viagrę dla wnuczki starcza.

 • Luk profesor

  Podczas miksta w Lillehammer w 2013 roku także zajęliśmy ostatnie miejsce z tego co pamiętam.
  Czyżby znowu kobieca reprezentacja Polski w skokach narciarskich zrobiła krok w tył?

 • atalanta stały bywalec

  Czy Letni Puchar Narodów naprawdę istnieje w sensie fizycznym, czy to tylko taka klasyfikacja? Nigdy nie oglądałam żadnej ceremonii po zakończeniu LGP, dlatego powstały we mnie wątpliwości. Ktoś wie?

 • zimowy_komentator profesor
  Spokojnie metodą małych kroczków Polki dojdą na szczyt !

  Jak myślicie kto dziś zawojuje drugi konkurs ? Myślę, że Muminov może odpalić i pokazać innym miejsce w szeregu - wiemy przecież że jak Sabirżanowi podejdzie skocznia i dodatkowo trafi w próg to nie ma na niego mocnych.

 • marszalxxx@onet.pl początkujący
  Pan Gregor S.

  Zdziwicie się , ale moim zdaniem Schlierenzauer po długiej przerwie stanie dzisiaj na podium a może nawet i wygra.

 • Oczy Aignera profesor
  @Pito1994

  Najlepszy warsztat trenerski ma Robert Mateja. W końcu z zawodu jest mechanikiem.

 • Pavel profesor
  @pawelf1

  A ten noty 125 w górę to w tym konkursie nie dawały coś koło 1-2 miejsca w generalce? :) Serio trzeba by mocno skoczyć, aby wciągnąć tak słabo skaczące dziewczyny. Zapewne wszyscy znali poziom skoczkiń i wybrano mocno średnich chłopaków bo w sumie i sam awans był niewykonalny.

 • Pito1994 bywalec
  Spokojnie

  Niektórzy tu juz sieją panike, zupełnie niepotrzebnie. Kadra Maciusiaka ewidentnie bardzo treningowo potraktowała ten mikst, o wiele ważniejszy jest dla nich dzisiejszy konkurs indywidualny. Co do Kruczka to faktycznie jakoś mam obawy o jego warsztat trenerski, ale poczekajmy do zimy.

 • Raptor202 weteran

  Czy możecie wstrzymać się z opiniami, wnioskami, czymkolwiek, przynajmniej do startu sezonu? Jest środek sezonu ogórkowego, te treningi zwane konkursami LGP służą do ewentualnej poprawy sytuacji w rankingu WRL, poza tym stanowią część okresu przygotowawczego do sezonu. Jedyna korzyść dla zawodników polega na tym, że w przypadku wysokiego miejsca w tym treningu mogą zarobić parę groszy. W żadnym wypadku nie powinno to stanowić wyznacznika dla pracy trenera, ani podstawy do formułowania opinii na temat tego, czy dany skoczek będzie w formie, czy też nie. Teraz w formie być nie musi, a może nawet nie powinien - forma powinna przyjść w sezonie, a nie w środku okresu przygotowawczego.

 • bxi doświadczony

  Jedyna niespodzianką jest to że faworyci - Japończycy skończyli na trzecim miejscu. Reszta bez zaskoczenia.

 • bxi doświadczony
  @bxi

  No i pamiętajmy że to lato...

 • bxi doświadczony
  10-ąte miejsce

  Nie ma się co denerwować słabym wynikiem w mikście. Ten występ pewnie został potraktowany treningowo. Gdybyśmy „szli na wynik” to startował by Maciek Kot i Olek Zniszczoł. Jednak troszkę szkoda tego że nie weszliśmy do ósemki – myślę że z Maćkiem i Olkiem

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @ZKuba36

  Tak by było najlepiej.
  Niestety, Kruczek pobędzie sobie trenerem kobiet jeszcze z 3 lata, a potem zmieni się na jakiegoś trenera z Kazachstanu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).